Seriály a filmy

8. února 2021 19:01

Slunečná oslavila 100. díl: Nafackovala bych znovu svým kolegům, směje se Tereza Brodská

100. epizoda seriálu Slunečná

Slunečná se dočkala jubilea, natáčení sté epizody. A tvůrci a herci slavili přímo na place. Jak si „stovku“ užili představitelé oblíbených postav a proč Slunečnou sledovat i nadále? Kreativní producent prozradil ve videorozhovoru tajemství…

Přibližně před rokem se diváci poprvé setkali s Jankem Linhartem a Týnou Popelkovou. Seriál Slunečná se tehdy proměnil v tak fenomenální úspěch, který podle kreativního producenta Ivana Vodochodského v době, kdy se rodily jeho základy, nikdo nečekal.

A i přes složité podmínky ve svém tažení českým seriálovým éterem pokračuje. „Chci vám poděkovat, že i za současných podmínek se daří válcovat konkurenci, která vytahuje těžké zbraně. Slunečná zatím září pevně,“ pochválil Vodochodský u příležitosti oslav natočení jubilejní epizody celý svůj tým.

Lambora by znovu riskoval, Brodská fackovala kolegy

A jakou scénu by si herci rádi zopakovali? „Docela by mě bavilo profackovat některé kolegy, které jsem profackovala,“ směje se Tereza Brodská. „To bylo vtipný, to jsme si užili. Ono se tady hodně fackovalo, ale ty mé facky byly pravé,“ dodává s úsměvem.

Marek Lambora by si zase rád zopakoval akční scénu, vlastně tu nejtěžší: „Já jsem sprintoval na kole a seskočil z něj. Musel jsem se vžít do téměř reálné situace, že se někomu něco stalo v autě a já ho z něj potřebuju zachránit. To teda mi bušilo srdce šíleně. A vlastně mě to bavilo,“ vzpomíná. Na reportáž se můžete podívat TADY.

Pecka všech pecek, tvrdí o Slunečné její „matka“

I ředitelku obsahu skupiny Prima Lenku Hornovou, která je dle slov Ivana Vodochodského matkou i otcem Slunečné, samozřejmě její „dítě“ těší. „To byla pecka všech pecek. To se prostě událo. Nechci říct, že jsme to nečekali, rozhodně jsme takový úspěch chtěli, ale nečekali jsme to až v takové míře. Prostě zázrak,“ prozradila už dříve v rozhovoru.

Oslav natáčení sté epizody se zúčastnila i část kreativního týmu stojícího za Slunečnou. Vedle Vodochodského také hlavní autor René Decastelo a scenárista Jaroslav Sauer. Za televizi Prima si sklenkou sektu přiťukli programový ředitel Roman Mrázek a provozní ředitel Vladimír Pořízek. A chybět nemohli ani hlavní herci Slunečné v čele s Markem Lamborou a Evou Burešovou, tedy seriáloví milenci Týna a Janek, jejichž lovestory diváci přes rok sledují.

Zamilovaný Janek a happy end

„Na začátku si Týna nenechala do ničeho mluvit, byla tvrdohlavá, dala až příliš na svůj vlastní pocit,“ říká spokojená Eva Burešová. Bude prý muset poděkovat scenáristům za to, že je její Týna konečně usměvavější a klidnější.

A pozitivně hodnotí proměnu své postavy i Marek Lambora. Ten hraje milionářského synka, na začátku Slunečné i tak trochu floutka Janka Linharta. „Na začátku to byl dravec, který nebral ohledy na ostatní, řešil jen sám sebe. Tím, jak se zamiloval, se zklidnil, začal vnímat ostatní kolem sebe. Je to teď pohodový, dobrosrdečný Janek,“ popisuje Lambora.

Došlo i na domácí násilí

Děj seriálu Slunečná ale není jen zalitý sluncem. Evu Burešovou v pozitivně laděné Slunečné překvapilo domácí násilí, kterým si na obrazovce prošla její herecká kolegyně Bára Jánová. Ta hraje Týninu sestru Sylvu.

„Vůbec jsem nečekala, že se v našem seriálu objeví. Ale objevilo se a myslím si, že je to na dobře. Je to téma, o kterém by se mělo mluvit a nemělo by se zapomínat, že se podobné věci ve skutečném životě opravdu dějí,“ tvrdí.

Dramaticky na natáčení vzpomíná Roman Tomeš, který ve Slunečné hraje průšviháře Tonyho. Na dotaz, na jakou scénu určitě nezapomene, vysype okamžitě odpověď z rukávu – když na Tonyho jeho bývalí kumpáni poštvali rozlíceného pitbula. Bojový pes se totiž na Romana Tomeše skutečně řítil, a jelikož se scéna několikrát opakovala, ke konci už jinak vycvičenému psovi došla trpělivost.

„Na povel vždy vyběhl a na povel zase zastavil. Když už se ale točilo po osmé, byl unavený a po poslední klapce se na mě rozeběhl a nezastavil. Pořád běžel. To jsem se opravdu bál,“ popisuje Roman Tomeš s tím, že nakonec vše dobře dopadlo.

Seriál Slunečná sledujte na Primě každé úterý a čtvrtek v hlavním vysílacím čase, svůj oblíbený seriál ale můžete sledovat také on-line: