Neskutečný průšvih ve vojenském seriálu! Bude muset Dolanský napráskat kamaráda?

1. MISE (13) - upoutávka

Krýt dlouholetého kamaráda, nebo poslechnout svoje svědomí a vojenskou čest? Před tímto nezáviděníhodným rozhodnutím bude stát plukovník Hofman, který zpočátku odmítá přiznat kamarádovu chybu. Fakta se ale obelhat nedají. Jak se zachová? A co vlastně jeho přítel provedl? Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Když za Janem Dolanským coby doktorem Hofmanem přijde se zhoršujícími se bolestmi kapitán Bradáč, kterého během mise v Afghánistánu poranila střepina z protipěchotní nášlapné miny a způsobila mu poranění páteře, jehož následkem nemůže chodit, asi nikoho by nenapadlo, jaká kauza se z toho vyklube.

Jelikož probíhala operace v polních podmínkách a není k ní tudíž žádná dokumentace, rozhodne se neurochirurg Vilkin-Rasputin podívat na ránu přímo na sále. K operaci si pozve jak jinak než osvědčeného Hofbauera.

Vše hladce probíhá a Vilkin si pochvaluje, jak se mu se zkušeným chirurgem Hofbauerem dobře pracuje. Ten ale najednou zpozorní. „Chápeš to, co se tady děje?“ ptá se šokovaně Rasputina. „Já se bojím, že jo,“ odpovídá stejně zaskočený Vilkin. „To je průser jak hovado!“ nebere si servítky Hof.

Obrovský průšvih vojenského doktora

Jak se totiž ukáže, nebyla to střepina, která způsobila kapitánovo ochrnutí. „Páteř mu poškodili při operaci,“ vyřkne nakonec Rasputin nahlas to, čemu nechtěl věřit. „A zakryli to destičkou, aby to nebylo poznat,“ dodává.

Z Hofbauerovy reakce lze vyčíst, že celou záležitost rozhodně nenechá u ledu. Fakt, že operaci provedl dlouholetý a blízký kamarád Hofmana, plukovník Lexa, ho vůbec nezajímá a při první příležitosti to Hofmanovi vpálí. „Tohle je váš problém! Račte se podívat. Váš kamarádíček…,“ raději ani nedopoví rozzuřený Hofbauer.

Hofman kamarádovu chybu popírá

„Dobře, není k tomu dokumentace, ale určitě to má nějaký jiný vysvětlení,“ odmítá nejdříve Lexovo pochybení Hofman. Byť připouští, že je možné, aby se během operace stala chyba, nechce uvěřit, že by se k tomu Lexa nepostavil čelem. Když je ale kolegy přizván na operační sál a sám vidí výsledek kamarádovy práce, nezbývá mu, než se postavit k pravdě čelem.

Splní skutečně Hofman svoje výhrůžky a práskne svého letitého kamaráda? Nebo se snad pohne v Lexovi svědomí a přizná se sám? Je to „jen“ definitivní konec přátelství, nebo bude mít toto zjištění ještě další dohru? Nezapomeňte sledovat další napínavý díl seriálu 1. MISE ve středu od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.