Závěr seriálu Sestřičky: Co napověděly poslední minuty? Připomeňte si osudy hlavních hrdinů

Seriál Sestřičky definitivně skončil. Příběh rubavského urgentu se uzavřel. Co ale napověděly poslední minuty? Jak by se dál mohly vyvíjet osudy našich oblíbených hrdinů? Pojďme si připomenout, co zásadního se v posledním díle stalo.

Rubavský urgent vyletěl do povětří. Příběh hlavních postav seriálu Sestřičky je u konce. Můžeme se jen domnívat, jak by vypadaly jejich životní cesty dál. Poslední záběry před finále seriálu ale mohou leccos naznačit. Podívejme se, které důležité momenty se staly.

Usmíří se Saša a Lukáš?

Jeden čas byli zamilovaní až po uši. Pak nastalo období, kdy se rozcházeli a scházeli, ale i neoblomná a na první pohled tvrdá Saša dokázala Lukášovi pokaždé odpustit a vzít ho zase zpátky. Dokonce spolu začali bydlet a Lukáš plánoval rekonstrukci bytu, jehož finální podoba se měla líbit právě především Saše. Vše se ale pokazilo ve chvíli, kdy byl Lukáš podezřelý z vraždy a následně nafingoval vlastní smrt. Saše o svém plánu ale nic neřekl. V posledním díle nese Saša Lukášovi zbytek věcí a konec jejich vztahu se zdá definitivní.

V krizových okamžicích po výbuchu ale Lukáš asistuje Saše při amputaci ruky. Právě u ní mu doktorka Růžičková dokáže, že ač mu ve vzteku srážela jeho pracovní sebevědomí, ve skutečnosti mu fandí a věří, že z něho bude skvělý doktor. To ostatně Lukášovi řekne po operaci přímo do očí. V posledních záběrech stojí Saša před urgentem a volá Lukášovi, ten však telefon nezvedá. Saša se proto následně otáčí a odchází sama pryč. Proč Lukášovi volala? Rozhodla se tentokrát udělat první krok ona a chtěla se usmířit? Ale co Lukáš? Stál by si za svým rozhodnutím to se Sašou jednou pro vždy skončit? Nebo by ji posléze zavolal zpět, protože k sobě i přes všechny povahové rozdíly prostě patří?

Katka a Maty odjíždějí do Londýna

Příběh této dvojice také nebyl procházka růžovou zahradou. Nejprve byl Maty s Katkou nevěrný tehdejší přítelkyni Lauře. Když se spolu rozešli a vypadalo, že jim s Katkou nic nestojí v cestě, přiznala mu, že věděla o Lauřině výmyslu s těhotenstvím. I tady to vypadalo úplný konec. A když si mladý Bojan uvědomil, že Katku skutečně miluje, byla to pro změnu ona, kdo si postavil hlavu a chtěla s ním být pouze kamarádka. Nakonec je ale vlastní city přece jen přemohly a v posledních dílech seriálu již tvořili zamilovaný pár.

Dokonce se dohodli, že zkusí štěstí v zahraničí. Katka se dlouho nemohla rozhodnout, protože její máma Ivana byla zásadně proti. Neváhala ji, ač možná nevědomky, citově vydírat a snažit se ji za každou cenu přesvědčit, aby zůstala v Čechách. Naopak její biologičtí rodiče – primář Žák a právnička Zuzana – ji v cestě do Anglie jednoznačně podporovali. Katka se ve finále nechá k odjezdu přesvědčit a povede se jí uchlácholit i nešťastnou Ivanu. V závěru seriálu jsou to překvapivě právě Katčini rodiče, kdo ji s Matym vezou na letiště. Jak se bude mladému páru v Londýně dařit? Vyplní se Ivaniny obavy a zůstanou tam natrvalo? Nebo se zase vrátí zpátky do Rubavy? Tak či tak, odjíždí s čistým stolem a urovnanými vztahy.

Usmíření Katčiných biologických a adoptivních rodičů

Byl to právě Maty, kdo byl Katce velkou oporou při hledání jejích biologických rodičů. Když se ukázalo, že jimi není nikdo jiný než primář rubavského urgentu Žák a cílevědomá a rázná právnička Zuzana, nebyla Katka zrovna nadšená. Spíše naopak. A po společné nevyvedené večeři biologických i adoptivních rodičů byla vyloženě zklamaná. Její „dvoje“ rodiče si absolutně nesedli. To se právě v posledním díle Sestřiček změní. Katka připravuje rozlučkovou večeři pouze pro Kinské, ale omylem se o ní dozví Žák a nečekaně přijde i se Zuzanou. Z předpokládaného fiaska je nakonec poklidná večeře, během níž se vzájemné vztahy srovnají a Katka s Matym tak mohou bez starosti odletět do Londýna.

Jak se bude vyvíjet dál vztah Katčiných biologických rodičů Žáka a Zuzany? Vydrží jim jejich „nevztahová“ smlouva, kterou sepsali? A o čem asi primář urgentu, který si brousil zuby na post ředitele nemocnice, přemýšlí, když stojí v sutinách Rubavy a vidí její zkázu?

Svatební večírek Emy a Rasputina

Na svatebním večírku nás zaujmou hlavně dvě dvojice, kterým by na začátku nikdo nedával naději na úspěch. První z nich je sestřička Bára a ajťák Dany. I oni si k sobě museli chvíli hledat cestu. Jejich vztahu chtěla napomoci Bářina nejlepší kamarádka Katka, přímočará Barča ale její pomoc nepotřebovala a začala si s Danym nezávazný románek. Jak se ale bude jejich soužití vyvíjet dál, když zůstanou v bytě sami? Zvykne si Barča, která se děsí jakéhokoliv závazku, na vážný vztah? A má snad něco naznačit fakt, že chytla svatební kytici?

Druhou dvojicí, na kterou by si zpočátku nikdo nevsadil, jsou čerství novomanželé Ema Vlčková a Roman Vilkin. Právě jejich svatbou končí příběh Sestřiček. Přestože je sňatek ve skutečnosti fiktivní, protože Ema je již vdaná a s vážně nemocným manželem se rozvádět nehodlá, je víc než pravděpodobné, že jejich svatba je pro oba velice důležitá a považují ji za opravdovou. Bude jejich manželství stejně spokojené a idylické, jak to nyní vypadá? A jak zvládnou novou roli rodičů?

Kam běží David Hofbauer?

Doktor David Hofbauer prožil během posledních dílů Sestřiček dokonalé štěstí i bezmezný smutek. Když konečně po dlouhé době vybojoval zpátky svou životní lásku Mery, osud mu ji náhle vzal. Nedopřál mu ani roli otce, po které sice nikdy nijak zvlášť netoužil, ale překvapivě se na ni těšil a dokázal, že by byl zodpovědným otce. Po smrti Mery se David utápěl v žalu i alkoholu a vrátil se zpátky ke své dřívější zálibě v ilegálních zápasech. Ať už byl v minulosti jakýkoliv, jeho práce pro něho vždy byla vším a záleželo mu na ní. Jeho přístup se ale změnil, nejen Ema Vlčková si všímala, že je David mimo.

Došel ve svém zoufalství až tak daleko, že se pokusil spáchat sebevraždu. Od zoufalého činu ho nakonec překvapivě odradila slova jeho bývalého největšího souputníka – doktora Michala Tomáška, od kterého Mery k Davidovi utekla. Ten mu řekl, že jeho život má cenu tolika životů, kolik zachránil a zachrání. Právě tato věta pomohla Davidovi nejvíce.

Zároveň si uvědomil, že svou práci miluje a rubavský kolektiv ho má svým způsobem rád a je ochotný se za něho postavit. V neposlední řadě poznal, že v Rasputinovi našel opravdového přítele, a nakonec se nechal přesvědčit, aby mu na svatbě šel za svědka. Právě od Vilkina mu v posledním záběru seriálu přijde esemeska, aby dorazil na svatební párty. David si zprávu přečte, na chvíli se zamyslí a rozběhne se. Spěchá za svým kamarádem, protože si konečně uvědomil cenu skutečného přátelství? Nebo jen zase od všeho utíká pryč?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.