Celebrity

5. prosince 2023 06:00

David Laštovka

Zpěvák z dua Eva a Vašek chodil na stejnou školu jako prezident. Na Hrad má ale dveře zavřené

Hudebník Václav Ševčík, který se s manželkou Evou proslavil díky projektu Eva a Vašek, vystudoval stejnou vojenskou školu jako nynější český prezident Petr Pavel. Jak přiznal webu Prima Ženy, rád by se s ním osobně sešel, jeho žádost ale Pražský hrad zatím nevyslyšel. Jak se mu současná hlava státu zamlouvá?

Václav Ševčík stejně jako prezident Petr Pavel vystudoval vysokou vojenskou školu v Brně. Měli stejné profesory, učili se tu samou látku. Když se stal Pavel hlavou státu, snažil se ho hudebník několikrát kontaktovat. Je přesvědčen o tom, že by schůzka byla pro obě strany přínosná.

„Mám ze zahraničí i svého života bohaté zkušenosti, například kde leží v ČR peníze na školství bez dalšího zadlužování státu nebo ve výběru dalších daní. Myslím, že bychom si měli co říct. V Brně, kde jsme oba studovali, byli výborní učitelé, kteří nám do života hodně dali. Prezidenta Petra Pavla považuji za neskutečně chytrého a chápavého. Jen mnozí z nás důstojníků máme nemoc z povolání, u které není nárok na invalidní důchod nebo léčení takové diagnózy,“ prohlásil hudebník v rozhovoru pro web Prima Ženy.

Na hradě je zamčeno zevnitř, glosuje Vašek

Jeho žádost o setkání s prezidentem zatím nebyla vyslyšena. „Pozorně jsem pročetl jeho knihu a poslouchal ho při předvolebních rozhovorech. Tvrdil, že nebude zavírat dveře před obyčejnými lidmi. Několikrát jsem od jeho dveří hledal klíč a zatím je na hradě zamčeno zevnitř,“ povzdechl si Václav Ševčík, který před svou hudební kariérou pracoval v armádě.

Čtěte také: Měla k prezidentovi příliš ženský vztah? Řeháková říká, že vždy jednala profesionálně

„V roce 1994 jsem byl v armádě označen za třídního nepřítele, který málem zavinil třetí světovou válku. A to i přesto, že jsem předložil důkazy o své nevině. Ten den jsem se rozhodl, že z armády odejdu a veškerou energii dám do hudby,“ přiblížil Vašek, který 6. prosince oslaví 70. narozeniny. A jak je vidět, udělal dobře. Se svojí manželkou Evou se jako hudební duo Eva a Vašek stali fenoménem a v dobách své největší slávy prodávali statisíce desek.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.