10 věcí, které my ženy závidíme mužům

10 věcí, které my ženy závidíme mužům

Každé pohlaví má něco, v čem vyniká a v čem zase ne. Muži například mají lepší orientační smysl, více síly a umějí se lépe a uvážlivěji rozhodovat. Ženy zase umí dělat víc věcí najednou, jsou obdařeny silnou intuicí a jsou schopny (a to nám muži zcela nepochybě závidí) dosahovat několika orgasmů za sebou. Ale i mužům lze některé věci závidět.

Lépe stárnou

Podle průzkumů by si zhruba 40 procent žen přálo vypadat mladší. Ženy svůj věk hodně řeší, mají pocit, že stárnout není povolené, že ztrácejí krásu a svou cenu. Takové ženy pak na tvář nanášejí stále víc omlazujících přípravků, make-upu nebo se rovnou vrhají pod kudlu plastickým chirurgům.

To muži tolik svá léta neřeší, věk je pro ně často jen číslo, které mají někde napsané. A možná právě proto jim přibývající léta tak nějak víc sluší. I starší muži mají v sobě kus malého kluka a nebojí se ho ukázat. Jsou tak charismatičtější a pro ženy stále žádoucí.

Jsou hned připraveni k odchodu

Muži ráno vstanou, vyčistí si zuby, opláchnou obličej a můžou odejít. Ženy to nemají tak jednoduché – nanést na tvář make-up trvá podstatně déle.

A to ani nemluvíme o tom, když jde žena na párty nebo na nějakou důležitou společenskou událost. Musí si vyhradit půl dne, aby vše stihla. Jen si to vezměte – vykoupat, oholit nohy, umýt vlasy, vytrhat obočí do dokonalého oblouku, zapilovat a nalakovat nehty, vybrat to správné oblečení, nalíčit se, učesat... Přitom se často stane, že se v tom fofru udělá na silonkách oko nebo se čerstvě nalakovaný nehet někam obtiskne.

Mužům stačí se vykoupat, oholit a vzít si na sebe oblek. Hotovo se vším všudy za dvacet minut.

Nikdo o nich neříká, že neumí řídit

„No jo, ženská za volantem, to je učiněná katastrofa.“ Určitě už jste tuhle větu nejednou slyšeli. Jenomže na ní vlastně není tolik pravdy, jde jen o způsob, kterým si muži dokazují svou převahu. Je pravda, že se na silnici pohybuje poměrně velké procento nevyježděných žen. To je dáno tím, že v rodinách, kde je jen jedno auto, řídí častěji muž. Ale když se žena vyjezdí, jezdí bezpečněji než muž. Nemá potřebu si na silnici něco dokazovat, nevybržďuje, nepředjíždí riskantně, nejezdí zbytečně rychle. Jen to parkování, to ženám moc nejde.

Nemají menstruaci

Být ženou je skvělé. Až na pár dní v měsíci. Vlastně ani tak nejde o samotnou menstruaci, obtěžující jsou ty hormonální výkyvy, které způsobují změny nálad. Jednu chvíli se tak cítíme hrozně naštvaně, za chvilku zase smutně. Každý muž by to měl aspoň jednou v životě zažít, aby si pro příště odpustil poznámky o hysterkách a bláznivých babách.

Mohou čůrat ve stoje

Ačkoliv si to mnoho mužů myslí, ženy většinou mužům penis nezávidí. Pánové prominou, ale je to vlastně dost nepraktický výčnělek, který je navíc třeba chránit před jakýmkoliv necitlivějším zacházením. Jednu skvělou věc ale penis umožňuje – čůrání ve stoje.

Jasně, když jsme v dosahu toalety, tak je to spíš nevýhoda. Ale venku? V zimě? Můžeme mužům jen závidět, že si mohou ulevit téměř kdykoliv a kdekoliv a nemusí se potupně schovávat do křoví a i v sebevětším lijáku nemají mokré pozadí.

Nemusí čekat frontu na toaletu

A u toho vylučování ještě chvíli zůstaňme. Všimli jste si, že na pánských záchodech není nikde fronta, zatímco na dámských vždycky? Dokonce i když jsou v jedné restauraci pouze tři ženy, dokážou vytvořit frontu na dva záchody. Celá hospoda mužů však dokáže chodit na jeden záchod a nikdy tam nikdo frontu nestojí.

Spí jako dřevo

Možná jste se jako matka malého dítěte kolikrát naštvala na svého muže, že v noci nikdy nevstane k potomkovi, když pláče. Tak vězte, že se na něj zlobíte neprávem. Muži totiž plačící dítě většinou neslyší, příroda je k tomu jednoduše nenaprogramovala. Ženy naopak ze sna probudí sebemenší zakňourání, a když se to opakuje několikrát za noc, často se pak ráno budíme nevyspalé a naštvané.

Víte ale, co probudí muže ze spánku naprosto spolehlivě? Alarm jeho auta. Jen o něco slabší reakci pak vyvolá meluzína a moucha.

Mohou myslet na kariéru

I když má muž rodinu, může chodit do práce a trávit tam poměrně hodně času. Nemusí se honit, aby stihl vyzvednout dítě ze školky nebo doma uvařil večeři. Naopak, když něco z toho náhodou dělá, sám sebe považuje za hrdinu, který zachraňuje svou ženu. A obdiv mu nabízí i jeho kolegové a kamarádi. Když však žena něco z toho nedělá, je společností považována za sobeckou kariéristku, která má raději svou práci, než své děti a rodinu.

Mužů se také nikdo neptá, když nastupují do zaměstnání, jestli brzo neplánují rodinu. Co na tom, že to zákon zakazuje. Budoucí zaměstnavatel si vždycky najde cestičku, jak tuto ponižující otázku ženě položit.

Nejsou sukničkáři, jsou to „borci“

Když má žena mnoho mužů, je do větru a ostatní probírají její sexuální život jako jihoamerickou telenovelu. Když má hodně milenek muž, přátelé mu to závidí nebo mu to přejí, pro ostatní muže je to pak borec, který dokáže pokořit každou překážku.

A to ani nemluvíme o věku těch milenců a milenek. Zde je ta nespravedlnost ještě větší. Protože pokud milenka muže vypadá jako jeho dcera, sklízí on obdiv. Pokud však ženin milenec vypadá jako její syn, ona sklízí posměch. Proč? Kde je rozdíl?

Pánové se nepomlouvají

Asi nejlepší věc jsme si nechali na konec. Muži se totiž nepomlouvají, což je hrozně ošklivý ženský zlozvyk, kterého se občas dopouští každá příslušnice tohoto pohlaví. Je-li u pánů něco v nepořádku, jdou, ručně si to vyřídí a pak se spolu dokážou normálně bavit. Nepohodnou-li se ženy, ošklivě se pohádají a pak jdou a jedna druhou pomlouvají u společných známých, což znesnadňuje případné usmíření.

S ostatními body toho, dámy, příliš neuděláme, ale aspoň v tomto případě bychom se mohly u opačného pohlaví poučit.

Lucie Kořistová

Sdílejte článek
Štítky toaleta milenec rodina

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.