10 zabijáků sexu. Číhají i u vás doma?

Vytratila se z vaší ložnice vášeň? Řadu příčin můžete najít ve vaší domácnosti. Udělejte doma malé změny a rozdmýchejte znovu plamen vášně.

Říká se, že domov je tam, kde máte srdce. Ale nezáleží jen na srdci… To, jak to vypadá u vás pod postelí, v koupelně či šatníku, ovlivňuje, jak se doma cítíte. Příjemná atmosféra znamená pohodu, chaos přináší stres a hádky.

Podívejte se na 10 nejčastějších překážek uspokojivého milostného života. Nemáte doma taky nějakou?

Nepořádek

„Je to ekvivalent špatného dechu, tělesného zápachu a špatného polibku,“ tvrdí organizátorka a expertka v oblasti životního stylu Dana Koreyová. Byt plný špíny odradí potenciálního milence, který si bude říkat, jaká asi jste v životě, když doma máte takový chaos. „Pokud už jste pár a vaše ložnice je plná nezaplacených účtů, špinavého oblečení a nedokončených projektů, nemůžete se ve skutečnosti uvolnit. A kdo se nemůže uvolnit, těžko si užije nějaký sex,“ uvádí Koreyová. Takže projděte své věci a rozhodněte se, co vyhodit, co darovat a čemu najdete nové místo.

Rodinné fotky v ložnici

Určitě své rodiče, sourozence či děti milujete, ale nemáte tak trochu pocit, že vás pozorují „v akci“? A nevadí třeba vašemu manželovi pohled na usmívající se tchyni? „V ložnici by měly být jen fotky partnerů," radí Salvator Manzi, odborník na feng shui, který harmonizuje prostory prostřednictvím barev, obrazů a prostorových uspořádání. „Pověste si na zeď fotky z vaší oblíbené dovolenkové destinace. A pokud nechcete mít na obrázcích lidi, zkuste použít přírodní scény, květiny nebo umělecká díla s hladkými křivkami a teplými barvami.“ Nezapomeňte také, že první věc, kterou vnímáte při vstupu do nějaké místnosti, je nálada, takže obrazy pověste tak, ať je vidíte hned ode dveří.

Příliš mnoho techniky

Ložnice není domácí kancelář, nepatří do ní televize, počítače, mobily a další moderní technologie. Jediné, čemu lze udělit výjimku, je budík. „Přesuňte nabíječky do koupelny nebo šatny a než půjdete do postele, všechna zařízení vypněte. Všechna rozptýlení vám znemožňují naladit se na partnera a směřovat k milování,“ radí Koreyová.

Špatná velikost postele

Upřímně – už nám není 18, abychom se s milovaným mužem mačkali v jednolůžkové posteli a poté si usnuli v náručí. Už potřebujeme své pohodlí a kvalitní spánek, jinak jsme druhý den nepoužitelní.

I když není snadné velikost postele jen tak změnit, hodně na ní záleží. Každé lůžko by mělo být velké tak, abyste se v něm s partnerem nemuseli hledat, ale zároveň abyste z něj oba nespadli. „Ale i když se rozhodnete pro větší velikost, měli byste alespoň jednou týdně usínat v objetí či se pomazlit,“ tvrdí Salvator Manzi.

Dejte též pozor na množství dekoračních předmětů. „Příliš mnoho polštářků a deček je překážkou intimity. Zbavte se jich, váš sexuální život ožije,“ doporučuje koučka Christine Eisnerová.

Hračky po ruce

Nic nezabije náladu na sex rychleji než zběsilé hledání kondomu či vibrátoru. Hračky pro dospělé, antikoncepce, viagra a další pomůcky by měly být po ruce, ale přesto uschované tak, aby na ně náhodou nenarazily třeba vaše děti. „Pomůcky by měly být uloženy v hygienických podmínkách, které krabice od bot či stará kabelka rozhodně nemohou zaručit. Vyberte takové místo, kam se nedostane prach ani psí chlupy, aby vaše sexuální hračky zůstaly čisté a bezpečné.

Příliš mnoho světla

Pokud se nechcete milovat ve tmě, doporučujeme příjemné, tlumené a měkké světlo, které vytvoří v ložnici romantickou atmosféru. „Hodně pomohou stmívače, nehořlavý šátek přehozený přes lampičku. Romanticky samozřejmě působí krb v ložnici, ale to si ne každý může dovolit. Určitě ale vyzkoušejte milování při svíčkách. Při tom všem samozřejmě nezapomínejte na bezpečnost, aby z vaší vášně nakonec nevzplanul celý byt,“ radí Eisnerová.

Uklizeno pod postelí

Podle principů feng shui by pod vaší postelí mělo zůstat čisto a prázdno nebo minimálně uklizeno. „Vaše podvědomí ví, co se pod postelí skrývá. Ty věci ve vás vyvolávají nějaké pocity, a pokud jde o nepříjemné věci nebo velký nepořádek, je to jako ležet na posteli z hřebíků. V případě, že pod postelí musíte mít nějaké věci, dejte přednost oblečení, ložnímu prádlu a vůbec měkkým věcem, které asociují spánek. Nevíte-li, zeptejte se sami sebe, co vám daná věc připomíná. Cokoli, co ve vás nevyvolává příjemné pocity, pod postel nepatří,“ radí Manzi.

Sexy ložnice

Víte, proč je milování v dražších hotelech tak snadné? Protože pokoje jsou k tomu přímo uzpůsobeny. Mají krásné ložní prádlo a měkké polštáře – a nic, co by ve vás vyvolávalo negativní asociace. Přeměňte svou ložnici v hotelový pokoj – udělejte z něj útulné útočiště. „Důsledně dbejte na čisté a pohodlné ložní prádlo. Roztrhané a škrábavé prostěradlo a staré povlečení příjemnému pocitu nepřispějí,“ tvrdí Koreyová.

Špína v koupelně

V koupelně se toho může pokazit mnoho. Vlasy v odtoku nebo mýdlové šmouhy ve sprchovém koutu mohou zcela spolehlivě zahnat chuť na sex. „Měla jsem klientku, která odmítala spát s manželem, protože v koupelně nechával své zapáchající oblečení z fitka,“ vybavuje si expertka v oblasti životního stylu Koreyová. Prý jim zachránila milostný život, když navrhla, aby blízko koupelny umístili zavírací nádobu na špinavé prádlo. Protože i vůně v koupelně je důležitá. Můžete se zde příjemně naladit anebo také totálně otrávit.

Máte-li tedy společnou toaletu a koupelnu, dbejte na to, abyste užívali takové přípravky, které udrží místnost svěží. Koupelnu udržujte uklizenou a voňavou, vašemu milostnému životu to jen prospěje.

Dárky od ex

Uchovávání připomínek minulých vztahů udržuje vzpomínky na bývalé partnery stále živé – a tak se může stát překážkou současného milostného života. Pokud se věcí nedokážete zcela vzdát, uložte je k rodičům nebo jim najděte místo ve sklepě. Pryč se starým, sem s novým.

-lk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.