Sex a vztahy

15. června 2017 10:00

Anna Kopečková

5 nástrah letního milování. Pozor na ně!

Léto je přímo stvořené k milostným radovánkám. Klidně si trochu okořeňte sexuální život, jen dejte pozor na některé nástrahy, které vás mohou právě během tohoto období potkat.

1. Sucho, sucho, sucho…

Sníte o vášni v bazénu nebo v mořských vlnách? Než se jí oddáte, vezměte si k ruce lubrikant. Nevypadá to tak, ale voda tenhle zvlhčující úkol nesplní ani za mák. Sáhněte nicméně po přípravku na bázi silikonu, který se ve vodě nerozpouští a navíc je klouzavější a není tolik dráždivý jako lubrikanty na vodní bázi. To samé platí i pro sex ve sprše nebo ve vířivce. Ovšem odborníci radí při použití lubrikantu obezřetnost, mohli byste po něm totiž uklouznout a ublížit si.

2. Písek všude

Když to na vás přijde, často nehledíte nalevo ani napravo a necháte se unést. Jenže pokud jste zrovna na pláži… Ano, zní to více než romanticky, ale raději vždycky zpomalte a položte pod sebe ručník nebo deku. Jinak budete mít písek všude, včetně genitálií. Ačkoliv úplně nehrozí, že by se vám písek dostal až dovnitř do vagíny, určitě existuje riziko, že byste si ho zanesla mezi stydké pysky a tam dráždil sliznici. Po milování se nezapomeňte co nejdřív osprchovat.

3. Kondomy a voda

Většinu prezervativů můžete bez problému používat i ve vodě, ale vezměte v potaz dvě věci. Pokud kondom úplně dokonale nesedí, může se voda dostat i pod něj. Nasazujte ho vždycky před tím, než se do vody vydáte a při zanořování ho držte na místě. A druhá věc - chlorovaná nebo horká voda může latex narušovat, naopak slaná voda na materiál vliv nemá. Abyste měli jistotu, co se ochrany týče, místo bazénu nebo vířivky je lepší udělat si milostnou párty jen ve sprše.

4. Infekce močových cest

Podle několika studií mají lidé v letních měsících více sexu než v těch chladných. S tím se však pojí také problémy s močovými cestami. Častý sex totiž znamená také větší riziko zanesení bakterií a počátek infekce. Pokud budete chodit častěji na toaletu, pocítíte svědění, pálení, řezání nebo vám vyskočí teplota či horečka, zajděte k lékaři a nechte si předepsat léky.

5. Spáleniny na skrytých místech

Pokud nejste vyznavači nudismu, pravděpodobně máte na těle místa, která jsou slunečními paprsky nepolíbená. A právě u nich, platí to například pro prsní bradavky, vážně hrozí, že si je spálíte. Pokud tedy budete chodit někde nahá, nezapomeňte se pořádně a všude namazat krémem na opalování.

-ana-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.