Sex a vztahy

10. listopadu 2016 09:00

Martina Čerňanská

5 rad, jak odolat nevěře a nerozbít si život

Nevěra může někdy vypadat lákavě a snadně. Je jako lízátko, které jsme dostávali ve školce za odměnu, jako vytoužená a tolik očekávaná návštěva biografu, když se promítaly pohádky. Jenomže ani cukroví ani animované filmy v kině nemívají katastrofální následky.

Na rozdíl od nevěry, která vám může zničit celý život. Anebo také nemusí. Tohle je více než složité rozhodování. Pokud žena žije ve spokojeném manželství a "bokovkou" si chce jen zpestřit stereotyp – který se ovšem dlouhodobějšímu svazku sotva vyhne – je třeba položit si zásadní otázku: Opravdu mi to stojí za to? Anebo: Nebylo by lepší odolat?

Je něco, co by vás zabrzdilo?

Poměrně obvyklá je situace, kdy žena má partnera upřímně ráda, mají spolu dítě anebo děti, žijí si dobře, což si žena uvědomuje. Jde jí jen o to, aby trošku "provětrala" ložnicovou nudu. Něco podobného se přihodilo Jarmile, které se v práci dvořil velmi pohledný, rozvedený kolega. Jarmila byla rozumná žena, věděla, že ne vždy se povede nevěru utajit a hlavně, že zamilovaná žena také může začít pálit mosty. Zdaleka ne každý se zná natolik dobře, aby věděl, jak se zachová, když mu život nasadí růžové brýle. Napadlo ji: Co kdyby to bylo naopak? Co kdyby o nevěře uvažoval můj manžel, jak by mi asi bylo? A to ji dokázalo zabrzdit.

Napište si to

V naprostém klidu a o samotě si sedněte a srovnejte si v hlavě, zda by ta daň, kterou byste eventuálně zaplatila, nebyla příliš vysoká. Vezměte si papír a napište si všechno, co vás na partnerovi dojímá, co na něm obdivujete. Pak si to po sobě přečtěte. Je tam hodně položek? Máte tam napsáno, že je manžel vzorným tatínkem, že jakživ nebyl nezaměstnaný, že vybudoval na zahradě jezírko a že od ledna myslí jen na to, kam pojedete na rodinnou dovolenou? Takového vztahu by byla škoda, nemyslíte?

O co byste nechtěla přijít?

Jaká jste, když se zamilujete? Vzpomínáte si na to? Je totiž třeba mít na paměti, že bláznivá láska je jako droga a že vůbec nevadí, že vám už není šestnáct. Jedním z následků nevěry, i když s ním třeba ze začátku nepočítáme, může být láska jako Brno. Co by se pak stalo s vaším dosavadním poklidným manželstvím? Měla byste i nadále kde bydlet? A co by bylo s dětmi, které svého otce milují? Rozvody mívají na dětskou psychiku zdrcující vliv. A kdyby manžel usiloval o střídavou péči, či dokonce o svěření dětí výhradně do své péče? Máte dost síly něco takového vydržet?

Buďte šťastná na povel

Zní to jako absolutní nesmysl, ale dá se to naučit. Hned ráno po probuzení se zamyslete nad tím, co vás v průběhu dne čeká hezkého, a pokud máte pocit, že vlastně nic, rychle si tam něco příjemného doplňte. Lidský mozek si o to totiž říká, zoufale se třese na odměny, třeba i malé, a pokud mu je dlouhodobě neposkytneme, budeme nespokojení – a pak existuje riziko, že se ocitneme v náruči nějakého chlapíka. Proto si dnes dejte velkou zmrzlinu, zítra si kupte šálu a pozítří večer otevřete nějakou pěknou knížku.

Porovnávejte

Není všechno zlato, co se třpytí. I když v období té největší zaslepenosti nám to tak může připadat. Položte si otázku, oč je lepší ten, kdo vám nadbíhá, než váš manžel. Třeba dojdete k velice překvapivým závěrům. Od manžela asi neslyšíte tolik lichotivých slůvek jako od momentálního ctitele, ale ruku na srdce, ani ten by vám je neříkal navěky. Že má atletičtější postavu? Snad, ale právě proto na něj ženy letí jako vosy na koláč. A to pro stálou partnerku není právě příjemné, že?

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.