5 tipů, jak zachránit vztah po nevěře

Byl vám nevěrný, ale nadále tvrdí, že vás miluje? Pak ještě nic není ztraceno.

Váš vztah se otřásl v základech. Buď vám nevěru přiznal sám, nebo jste mu na ni přišla. Co dělat, aby se ta obrovská rána zhojila?

1. Váš vztah musí být pro vás prioritou

Pokud chcete slepit vztah dohromady, musíte ho stavět nadevše, nad vaše potřeby, nad potřeby vašeho partnera. Podobně jako když společně pečujete o dítě. To je nemožné, pokud ten druhý „v tom“ nadále lítá. Na záchranu vztahu musí být dva, ne tři.

2. Nezapomínejte na sebe

Musíte být silná, nesmíte dopustit, abyste se nervově ničila a málo spala. Z toho byste tak nanejvýš onemocněla. Dbejte na zdravou výživu, necpěte se prášky, nepijte alkohol ve velkém, necpěte se sladkostmi. Jako náplast na bolístku si dávejte jen pozitivní věci – například péči v kosmetickém salonu, kupte si něco na sebe... Obklopte se lidmi, o kterých víte, že vás podrží. Držte se rutinních úkonů, jako je chození do práce, péče o dítě, o zahrádku…

3. Nebuďte odpovědná za něj

Nikomu v citech nic přikázat nedokážeme. Pokud váš partner sám od sebe nedodržuje to, že se přestane s onou dámou scházet, nejste za to odpovědná. Do ničeho ho netlačte, neklaďte ultimáta. Dejte najevo svůj názor, ale jakékoliv násilí by mělo stejně jen dočasný efekt. Neužírejte se žárlivostí. Pokud vás bude chtít podvádět, stejně to udělá. Pokud mu na vás záleží a stydí se za to, co provedl, vrátí se sám.

4. Neberte si jeho nevěru osobně

Je to těžké, ale netrapte se tím, co ona má a vy nemáte. Je totiž docela dobře možné, že vy jste ta hezčí, štíhlejší, chytřejší atd. Za jeho úlet možná mohou prostě hormony a to, že ona je prostě jiná, nová. Je to jako s novou hračkou… problém nehledejte u sebe, ale u něj!

5. Nepoužívejte jeho nevěru jako omluvu

Když on byl nevěrný, neznamená to, že vy se mu hned také poběžíte pomstít, třeba do postele s jeho nejlepším kamarádem. To byste pak měla pořádnou morální kocovinu a požitek nikde.

Podobně nezneužívejte jeho „škobrtnutí“ tak, že mu to budete pořád mlátit o hlavu při každé příležitosti a využívat ho k jeho vydírání. Snažte se na onu nešťastnou událost co nejrychleji zapomenout.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.