Sex a vztahy

17. července 2016 04:30

Anna Kopečková

6 věcí, které byste rozhodně neměli dělat před sexem

6 věcí, které byste rozhodně neměli dělat před sexem

Pokud si nechcete zkazit s partnerem ty nejhezčí chvilky nebo snad chcete okouzlit nový objekt svého zájmu, nedělejte před schůzkou či milováním následující činnosti:

Neberte si antihistaminika

Určitě znáte všichni, ať už z vlastní zkušenosti, nebo u dětí. S léky, co se užívají nejčastěji proti nepříjemným příznakům alergie, se zkrátka nemůžete nesetkat. Pomáhají dehydrovat nosní sliznici, aby zabránily ucpání nosu. Nicméně pozor – nemusí totiž vysušovat jen nosní dutiny, ale i jiné části vašeho těla, bohužel třeba vaginu. Těžko pak budete partnerovi vysvětlovat, jak moc po něm toužíte, jak strašně vás nažhavil, když do vás nebude moc vstoupit. V tomhle případě je snad lepší snést zacpaný nos.

Nejezte kořeněná jídla

Ostrá aromatická jídla skvěle chutnají, ale jsou poměrně zákeřná rovnou ve více ohledech. Potraviny totiž mohou ovlivňovat i vaginální vůni a chuť. Superkořeněná jídla, jako jsou třeba jalapeňos, mohou způsobit plynatost a nadýmání – bez prdů to v tu chvíli zkrátka nejde. Nechcete si přece každých pět minut chodit ulevovat na záchod. To byste asi neukecala, obzvlášť po tom, co by tam šel partner po vás. Ale co je na tom snad nejhorší? Když si dáte něco pikantního a potom vlítnete na orální sex. Jestli jste vy ta, co je aktivní, jste v tuto chvíli nečekaně ta šťastnější, pokud tedy nepreferujete masochismus. Přemýšlet o tom, jaký je to pocit mít genitálie v jednom ohni, je asi zbytečné.

Kontrolujte se s alkoholem

Samozřejmě, že lehká hladinka je leckdy příjemnější než naprostá střízlivost, obzvlášť při milování. Ztrácíte zábrany, fantazie se rozbíhá, tělo je o něco citlivější. Jenže taky hrozí, že to tak trochu přepísknete. O alkoholu je totiž známo, že může způsobovat deprese, proto pro vás pak může být těžké dosáhnout orgasmu. V jednom výzkumu bylo dokonce zjištěno, že 11 % z těch, co konzumovali před sexem alkohol, mělo pak problémy s vyvrcholením. Muži hůře ejakulovali a ženy potřebovali větší stimulaci, aby „se udělaly“.

Nepoužívejte elektrický kartáček

Zní to divně, ale pomocí elektrického zubního kartáčku a ústní vody na bázi alkoholu byste mohli být náchylnější k pohlavně přenosným chorobám. Drobné trhlinky, co mohou vzniknout v dásních během čištění kvůli štětinkám na kartáčku, mohou reagovat dost podobně jako vaginální sliznice. Spojení s ústní vodou s obsahem alkoholu, která sliznici vysušuje a dráždí, způsobuje větší náchylnost k různým vředům a určitým nemocem, co se přenášejí pohlavním stykem.

Neholte se

Jestli upřednostňujete epilaci před depilací, praktikujte ji raději večer před akcí, aby měla pokožka čas se přes noc zregenerovat, zvláčnět. Během holení se totiž odlupuje vrchní vrstva kůže, čímž se oblast stává citlivější. To může způsobit podráždění vlasových folikul, což zapříčiní růžovou hrbolatou vyrážku, která zrovna dvakrát přitažlivě nepůsobí. Zároveň může holení zanechat v pokožce drobné jizvičky, přes něž může dojít k přenosu nějaké infekce (např. herpes viru). Jít spát o trošku později, abyste se zbavili přebytečných chloupků, se v tomto případě vyplatí – ze zdravotních i estetických důvodů. Jestliže vám i ráno připadá pokožka podrážděná, potřete ji nějakým protizánětlivým krémem.

Nepoužívejte jídlo coby předehru

Mazat si čokoládovou omáčku po těle a olizovat ji z partnera je sice lákavé, ale nezapomínejte, kolik cukru toho v sobě pochoutka má. A to nejen kvůli kaloriím, ty vezmi čert, ale především kvůli kvasinkové infekci. V cukru se totiž kvasinkám ohromně daří – potřebují ho ke svému růstu a množení. Toužíte-li se tedy něčím potírat, zapomeňte raději na čokoládu, džem i vanilkový pudink.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.