7 důvodů, proč může být vztah s introvertem lepší než s extrovertem

Myslíte si, že jsou pro vztah lepší extroverti, od přírody společenští tvorové, protože si s nimi užijete více legrace a nejsou to žádní labilní morousové? Někdy tomu tak je, ale leckdy jsou introverti coby partneři velmi podceňovaní. Přitom vám toho mohou nabídnout skutečně hodně.

Co tedy můžete čekat, pokud se dáte dohromady s mužem introvertem?

1. Dá vám buď všechno, nebo nic

Jestliže si vás oblíbí introvert, máte téměř vyhráno. Dostala jste se totiž do uzounkého okruhu jeho nejbližších, které si připustil k tělu. Jste na jeho VIP listu – a komu by tohle nelichotilo. Většina introvertů se obklopuje pár lidmi, na něž soustředí veškerou svou lásku a pozornost. Nemusíte se proto o ni dělit s dalšími dvaceti „oblíbenci“, jak to často dělá rozlítaný extrovert, který musí být naprosto všude.

Introvertně ladění jedinci se raději věnují na 100 % pár svým blízkým, než by ze sebe dávali jenom pouhý zlomek několika desítkám lidí.

2. Naslouchá lépe než NSA

A to už je co říct, protože americká Národní bezpečností agentura (NSA) je opravdu specialistou přes komunikaci. Introverti jsou hodně přemýšliví a preferují raději naslouchání svým milovaným, než by ze sebe chrlili proudy slov. To je vlastnost, která se velmi cení.

Určitě víte, jak je nepříjemné, když se někomu svěřujete, a on vás v půlce věty přeruší svými myšlenkami, které se vůbec netýkají vašeho problému. Pak si připadáte, že o vás druhý nemá vůbec zájem.

Skvělou zprávou je, že tohle se vám s introvertem nejspíše nestane. Ten vás bude skutečně poslouchat. Navíc si bude většinu toho, s čím se mu svěříte, pamatovat. A díky tomu mezi vámi může vzniknout mnohem silnější pouto.

3. Když jde o lásku, preferuje činy před prázdnými slovy

Od introverta sice nemůžete čekat žádná grandiózní a okázalá gesta. Třeba že na vrcholu Sněžky zakřičí, že vás miluje. Ale rozhodně vás nenechá ve štychu, když vám večer ujede poslední autobus nebo vlak. Introvert díky jeho naslouchání vašim potřebám ví, po čem skutečně toužíte, a snaží se vás maximálně potěšit. Můžete se na něj stoprocentně spolehnout.

Paradoxně vás to někdy může trochu nudit. Vetře se do vás pocit, že se nemusíte u partnera o nic snažit a on vždycky přiběhne na zavolání jako pejsek. Nemusíte s ním zkrátka hrát žádné hry, kdo je větší „tvrďák“. Ale s přibývajícími roky pocítíte, že je tato vlastnost – kdy hovoří činy a ne jen nějaké tlachání – k nezaplacení.

Foto: iStock

4. Nebude to žádný žárlivec

Introverti chápou potřebu osobního prostoru více než kdokoliv jiný. Pokud nechcete kvůli vztahu zanedbávat své koníčky a kamarádky, najděte si introverta. Jakmile se někde zdržíte déle, než je obvyklé, rozhodně vás nebude podezřívat z nevěry nebo jiných nepřístojností. Moc dobře totiž ví, jak je důležité trávit svůj čas po svém, mít chvilku sám na sebe.

Introvert ocení, když se na něj nebudete lepit jako klíště, ale zároveň si budete žít svůj život. Samozřejmě je pro vztah velmi důležitý společně strávený čas, nemusí to být ovšem 24 hodin denně. A pokud máte zkušenosti se žárlivým partnerem, kterému jste musela vysvětlovat, kde jste se zdržela o pět minut déle, budete si s introvertem připadat volná jako pták. Vztahy přece mohou fungovat i bez zbytečných nervů a výčitek.

5. Dokáže být neuvěřitelně trpělivý

Heslem introvertů rozhodně není „užívej dne“. Nejsou to tedy žádní střelci, což ovšem není nic špatného. Dokážou jednat a uvažovat s rozvahou. Než konají, nejprve si to předtím pořádně promyslí. Před každým důležitějším rozhodnutí potřebují být ve svém vlastním světě.

Proto jsou mnohem více použitelní, když se řeší nějaká krize – a to nejen partnerská. Při hledání východiska problému si dokážou lépe udržet odstup a reagovat promyšleně. Díky tomu zachrání mnoho nepříjemných situací. A co je sympatickým bonusem? Že toho introvert snese opravdu hodně. Pokud tedy míváte vrtošivé nálady, tento partner s nimi bude mít velkou trpělivost.

6. Hodně věří v osobní růst

Toužíte po partnerovi, který na sobě neustále pracuje, protože chce být den ode dne lepším člověkem? Na to se snad nedá odpovědět nic jiného než: „Kdo by ho nechtěl.“ Vhodným kandidátem je opět introvert. Definice slova introspekce ho předurčuje k jeho zaměření, tedy zájem o sebe, o to, co probíhá uvnitř něj (pozor, nepleťte si to se sobectvím nebo narcisismem).

Protože je to hloubavý typ a dokáže se velmi dlouho a důkladně pozorovat, je na sebe poměrně přísný. Ze všech lidí se zná nejlíp a musí sám se sebou žít. Aby to pro něj bylo jednodušší, snaží se neustále zlepšovat. Tedy nejen sám sebe, ale i svůj život. Introvert je tedy velmi perspektivním partnerem, který nedokáže v životě stagnovat.

7. Dokáže uznat (a napravit) svou chybu

Jak se pozná silný a charakterní člověk? Že dokáže přiznat, když se mýlí, a nesvádí své nedostatky na všechny kolem sebe. Tyto schopnosti mívají i introverti. Tím, že se neustále soudí a analyzují svá rozhodnutí, umí objektivně posoudit, kdy udělali opravdu chybu. To je vlastnost k nezaplacení!

Určitě už máte mnoho zkušeností s pyšnými „nádivy“, kteří se jenom trapně vymlouvají na omyly ostatních. Za boha by nepřiznali, že jsou taky jenom lidi, a ti už jenom ze své podstaty nejsou neomylní. Po boku introverta nemusíte mít strach, těchto nepříjemných situací se totiž nejspíš nedočkáte.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.