zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

7 důvodů, proč může být vztah s introvertem lepší než s extrovertem

Muž introvert vám dá všechnu svou lásku i pozornost
Autor: iStock Muž introvert vám dá všechnu svou lásku i pozornost
anna kopečková , Vydáno: 04.10.2017
Myslíte si, že jsou pro vztah lepší extroverti, od přírody společenští tvorové, protože si s nimi užijete více legrace a nejsou to žádní labilní morousové? Někdy tomu tak je, ale leckdy jsou introverti coby partneři velmi podceňovaní. Přitom vám toho mohou nabídnout skutečně hodně.

reklama

Co tedy můžete čekat, pokud se dáte dohromady s mužem introvertem? 

1. Dá vám buď všechno, nebo nic

Jestliže si vás oblíbí introvert, máte téměř vyhráno. Dostala jste se totiž do uzounkého okruhu jeho nejbližších, které si připustil k tělu. Jste na jeho VIP listu – a komu by tohle nelichotilo. Většina introvertů se obklopuje pár lidmi, na něž soustředí veškerou svou lásku a pozornost. Nemusíte se proto o ni dělit s dalšími dvaceti „oblíbenci“, jak to často dělá rozlítaný extrovert, který musí být naprosto všude.

Introvertně ladění jedinci se raději věnují na 100 % pár svým blízkým, než by ze sebe dávali jenom pouhý zlomek několika desítkám lidí.

2. Naslouchá lépe než NSA

A to už je co říct, protože americká Národní bezpečností agentura (NSA) je opravdu specialistou přes komunikaci. Introverti jsou hodně přemýšliví a preferují raději naslouchání svým milovaným, než by ze sebe chrlili proudy slov. To je vlastnost, která se velmi cení.

Určitě víte, jak je nepříjemné, když se někomu svěřujete, a on vás v půlce věty přeruší svými myšlenkami, které se vůbec netýkají vašeho problému. Pak si připadáte, že o vás druhý nemá vůbec zájem.

Skvělou zprávou je, že tohle se vám s introvertem nejspíše nestane. Ten vás bude skutečně poslouchat. Navíc si bude většinu toho, s čím se mu svěříte, pamatovat. A díky tomu mezi vámi může vzniknout mnohem silnější pouto.

3. Když jde o lásku, preferuje činy před prázdnými slovy

Od introverta sice nemůžete čekat žádná grandiózní a okázalá gesta. Třeba že na vrcholu Sněžky zakřičí, že vás miluje. Ale rozhodně vás nenechá ve štychu, když vám večer ujede poslední autobus nebo vlak. Introvert díky jeho naslouchání vašim potřebám ví, po čem skutečně toužíte, a snaží se vás maximálně potěšit. Můžete se na něj stoprocentně spolehnout.

Paradoxně vás to někdy může trochu nudit. Vetře se do vás pocit, že se nemusíte u partnera o nic snažit a on vždycky přiběhne na zavolání jako pejsek. Nemusíte s ním zkrátka hrát žádné hry, kdo je větší „tvrďák“. Ale s přibývajícími roky pocítíte, že je tato vlastnost – kdy hovoří činy a ne jen nějaké tlachání – k nezaplacení.

vztah s introvertem Foto:                                                                                                                         Foto: iStock

 

4. Nebude to žádný žárlivec

Introverti chápou potřebu osobního prostoru více než kdokoliv jiný. Pokud nechcete kvůli vztahu zanedbávat své koníčky a kamarádky, najděte si introverta. Jakmile se někde zdržíte déle, než je obvyklé, rozhodně vás nebude podezřívat z nevěry nebo jiných nepřístojností. Moc dobře totiž ví, jak je důležité trávit svůj čas po svém, mít chvilku sám na sebe.

Introvert ocení, když se na něj nebudete lepit jako klíště, ale zároveň si budete žít svůj život. Samozřejmě je pro vztah velmi důležitý společně strávený čas, nemusí to být ovšem 24 hodin denně. A pokud máte zkušenosti se žárlivým partnerem, kterému jste musela vysvětlovat, kde jste se zdržela o pět minut déle, budete si s introvertem připadat volná jako pták. Vztahy přece mohou fungovat i bez zbytečných nervů a výčitek.

5. Dokáže být neuvěřitelně trpělivý

Heslem introvertů rozhodně není „užívej dne“. Nejsou to tedy žádní střelci, což ovšem není nic špatného. Dokážou jednat a uvažovat s rozvahou. Než konají, nejprve si to předtím pořádně promyslí. Před každým důležitějším rozhodnutí potřebují být ve svém vlastním světě.

Proto jsou mnohem více použitelní, když se řeší nějaká krize – a to nejen partnerská. Při hledání východiska problému si dokážou lépe udržet odstup a reagovat promyšleně. Díky tomu zachrání mnoho nepříjemných situací. A co je sympatickým bonusem? Že toho introvert snese opravdu hodně. Pokud tedy míváte vrtošivé nálady, tento partner s nimi bude mít velkou trpělivost.

6. Hodně věří v osobní růst

Toužíte po partnerovi, který na sobě neustále pracuje, protože chce být den ode dne lepším člověkem? Na to se snad nedá odpovědět nic jiného než: „Kdo by ho nechtěl.“ Vhodným kandidátem je opět introvert. Definice slova introspekce ho předurčuje k jeho zaměření, tedy zájem o sebe, o to, co probíhá uvnitř něj (pozor, nepleťte si to se sobectvím nebo narcisismem).

Protože je to hloubavý typ a dokáže se velmi dlouho a důkladně pozorovat, je na sebe poměrně přísný. Ze všech lidí se zná nejlíp a musí sám se sebou žít. Aby to pro něj bylo jednodušší, snaží se neustále zlepšovat. Tedy nejen sám sebe, ale i svůj život. Introvert je tedy velmi perspektivním partnerem, který nedokáže v životě stagnovat.

7. Dokáže uznat (a napravit) svou chybu

Jak se pozná silný a charakterní člověk? Že dokáže přiznat, když se mýlí, a nesvádí své nedostatky na všechny kolem sebe. Tyto schopnosti mívají i introverti. Tím, že se neustále soudí a analyzují svá rozhodnutí, umí objektivně posoudit, kdy udělali opravdu chybu. To je vlastnost k nezaplacení!

Určitě už máte mnoho zkušeností s pyšnými „nádivy“, kteří se jenom trapně vymlouvají na omyly ostatních. Za boha by nepřiznali, že jsou taky jenom lidi, a ti už jenom ze své podstaty nejsou neomylní. Po boku introverta nemusíte mít strach, těchto nepříjemných situací se totiž nejspíš nedočkáte.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

6 signálů, které zaručí, že ten muž bude skvělý milenec

Tohle bohužel nikdy nevíte předem. A ne že by to nebylo důležité... Samozřejmě, je rovněž důležité (a velmi!), zdali má váš nový perspektivní přítel kladný vztah k práci, útulný byt pokud možno nepodobný zahradnímu domku, naditou peněženku, pěkný úsměv, přátelského psa a intelektuální humor. Ale jaký bude v posteli?

Nevíme. Ale můžeme to vyčíst z určitých nenápadných signálů. Bedlivě svůj nový úlovek pozorujte, možná  na tuto klíčovou otázku najdete překvapivě výstižnou odpověď.

sex 6 signálů - Obrázek 2 Foto:

Jaký za volantem, takový v posteli

Jaký za volantem, takový v posteli

To už je celkem známá a zkušenostmi ověřená pravda. Zjednodušeně řečeno: jak se muž chová za volantem, takový bude i v posteli. Uhání-li v roli řidiče jako šílený, nedbá na pravidla, ohrožuje všechny okolo, zuří, sprostě nadává a hrne se do cíle bez jakýchkoli ohledů, není to pro vás dobrá zpráva. Na druhou stranu, plouží-li se po silnici jako šnek, div že z toho neusne, energií asi nebude překypovat ani na loži. V hlavě by se vám měla rozsvítit kontrolka: Pozor, lenoch.

8 věcí, které vám manžel neříká, ale v manželství hrají velkou roli

I v těch nejlepších manželstvích se stává, že se muži svým ženám se vším nesvěřují. Rozhovory s 53 páry z různých zemí po celém světě odhalily, co muži se svými partnerkami nesdílejí. Je až šokující, co všechno může být nevyřčeno.

 

„Jsou chvíle, kdy chci být prostě sám.“

co manžel neříká chci být sám

Ženy jsou více společenské, muži zase potřebují chvilky samoty. Chtějí být jenom se svými vlastními myšlenkami, se sebou samými. Chtějí si užít svůj osobní prostor. Pokud tuto manželovu potřebu nevycítíte, může vám to hodně komplikovat manželství.

 

Související témata: manželství , trpělivost , introvert , partner , žárlivec , extrovert

reklama

Přečtěte si také