Sex a vztahy

9. června 2016 04:15

Martina Čerňanská

7 prohřešků, které vám muži neodpustí

7 prohřešků, které vám muži neodpustí

Kdo by si nepřál mít doma svatý klid, laskavého manžela a stoprocentní zázemí? Pokud vám sudičky nedaly do vínku povahu ohnivé Italky a vy prahnete ze všeho nejvíce po poklidném životě, pak dbejte v neposlední řadě také o spokojenost muže po vašem boku. Nechcete, aby vzal nohy na ramena? Líbí se vám dostávat květiny, poslouchat komplimenty a cítit se jako princezna? V takovém případě se vyvarujte následujících drobných hříšků. Anebo se s vytouženým klidem musíte rozloučit. Co tedy rozhodně nedělat?

Nevyhazujte mu milované oděvy, i když jsou příšerné

Nelze vyloučit, že už se na jeho džínovou bundičku visící na věšáku opravdu nemůžete dívat. Děravá jako cedník, odřená, plná nevypratelných skvrn. Přestože ji nenávidíte, nevyhazujte ji. Muž milující určitý kousek oděvu, byť opravdu hrozného, je schopen hledat ho v popelnici anebo zoufale utíkat za popelářským vozem.

Nenuťte mu zdravou stravu

Pokud je posedlý zdravou životosprávou, je v naprostém pořádku, bude-li se s vámi spokojeně dělit o lístky hlávkového salátu s kapkou olivového oleje. Ale pozor. Jakmile o výdobytky zdravé výživy nestojí, neberte mu násilím jeho milovaný gothajský salám s cibulí a octem. Špatně by to dopadlo!

Neposmívejte se jeho výplatě

V dnešní moderní době už není výjimkou, když má manželka, řekněme úspěšná podnikatelka, vyšší výplatu než partner. A ten to velmi pravděpodobně nelibě nese – proto přistupujte k této skutečnosti opatrně, po špičkách a s náležitým taktem. Jinak muž zahořkne a začne se poohlížet po jiné, takové, která by ho dokázala lépe ocenit...

Pozor na roztrhané tepláky, natáčky a pleťové masky

I když už jste několik let manželé, a vy máte tudíž pocit jistoty, že partner je uloven a pevně uzamčen ve vašem bytě, občas se na sebe podívejte přísnýma očima. Do čeho se převlékáte, když přijdete odpoledne z práce domů? Pokud jsou to rozervané, deset let staré tepláky, příšerná mikina po starším bratrovi a kostkované (ale jak teplé!) bačkory s kožešinkou, zadržte a oblékněte se do něčeho civilizovaného. Aby se vás vlastní manžel nepolekal.

Neříkejte desetkrát denně: "Nejsem tlustá? Nemám velký zadek?"

Je chvályhodné, že usilujete o štíhlou linii. Ale je třeba usilovat potichu, nenápadně, bez hysterie a strhávání pozornosti na sebe. Choďte si na jógu a na dlouhé procházky ostrou chůzí, ignorujte výtahy a běhejte do schodů, snídejte okurkovou šťávu, ale nemluvte o tom čtyřiadvacet hodin denně. Tím partnera nesnesitelně deptáte. Zejména pak neustálými otázkami: "Podívej se mi na zadek. Je pořád tak obrovský?"

Nefňukejte častěji, než je nutné

Fňukání muže deprimuje. Jak potvrzují nejnovější výzkumy, muži obdivují partnerky veselé, optimistické, sebevědomé, i když samozřejmě nikoli přehnaně. Jakmile se budete utápět ve zbytečném žalu a nesmyslných obavách, může se stát, že zůstanete na ocet.

Nevydírejte. Žádné: "Tak vezmeš si mě už konečně?!"

Nutit muže, aby učinil vážný životní krok, to opravdu není rozumná strategie. Muž je koneckonců svéprávný a ví, co chce, anebo nechce udělat. Když všude necháváte pohozené časopisy o svatbách, muž má pocit, jako by ho někdo škrtil. Raději ho nechte, snad jednou sám poklekne s prstýnkem a řekne ta vzácná slova. Pokud ovšem dřív neuteče, protože nevydrží ten tlak...

-em-

Sdílejte článek
Štítky manželé

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.