7 tipů pro lepší sexuální prožitky i po letech vztahu

7 tipů pro lepší sexuální prožitky i po letech vztahu

Dlouhodobé vztahy jsou skvělé – už víme, co od partnera čekat, co má a nemá rád, a mnohdy si rozumíme i beze slov. Co ovšem může začít po letech trochu skřípat, je sexuální život. A proto je důležité na něm pořád pracovat...

Všechno jde, když se chce

Pokud toužíte prožívat intenzivnější a kvalitnější milování, měli byste na to především začít více myslet. Jde o to naladit se na erotickou vlnu.

Páry, které mají pravidelný sex, jsou celkově stabilnější i fyzicky zdravější. Experimentujte, rozšiřujte si obzory v oblasti sexu a snažte se oprostit od předsudků.

Nespoléhejte na potravinové doplňky

Nevěřte příliš produktům, které mají uměle zvýšit vaši chuť na sex. Buď vám nepomohou, nebo si v horším případě můžete ublížit.

Pokud trpí váš partner poruchou erekce, nasměrujte ho spíše k lékaři, protože by mohl mít vážný zdravotní problém. Takto se hlásí např. skrytá cukrovka nebo kardiovaskulární nemoci.

Jestliže chcete mít více energie než obvykle, poradíme vám těchto 5 potravin proti stárnutí! Více ZDE!

Udržujte se v kondici

Ve zdravém těle zdravá chuť do postele! Zkuste chodit na časté procházky, začněte běhat nebo třeba skákat přes švihadlo.

Pro udržení se v dobré sexuální kondici se hodí jakákoliv aerobní aktivita, tedy ta, kdy je trénováno srdce a oběhový systém. Vaše tělo se skvěle prokrví, získáte zdravou barvičku a do těla se vám vyplaví endorfiny – hormony dobré nálady.

Pak už vše půjde samo. Výhodou je i to, že se při sexu nezadýcháte, natož abyste kolabovali.

Více o tom, jak se udržovat v kondici, vám poradíme TADY!

Povídejte si o sexu

Komunikace je zejména v sexuální oblasti základem všeho. Váš partner možná ani netuší, po čem všem toužíte, co byste ráda vyzkoušela. I vy ho vyzvěte, aby vám povykládal, o čem sní.

Můžete na to jít i oklikou: že jste například o určitém způsobu mazlení četla a že byste chtěla vědět, co si o tom myslí on. Nebo nadhoďte, že se vám tentokrát zdálo něco ale opravdu hodně nemravného. Vašeho partnera to určitě začne zajímat.

Pokud máte obtíže s tím, aby se vám trochu rozvázal jazyk, sklenka vína neuškodí, ale určitě to nepřehánějte. Není nic odpudivějšího než vilná opilá žena...

Nechce váš muž sex? Tloustne? A vůbec – jde to s ním z kopce? Možná známe důvod – více najdete ZDE!

Uvolněte se

Velkým nepřítelem sexuálních radovánek je stres. Velice silně a negativně působí zejména na muže, když se cítí přepracovaní. Problémy s únavou a stresem se pak přenášejí i do sexuální oblasti. Takový muž pak nemá na sex ani chuť ani sílu. A žena ho možná paradoxně podezírá z toho, že má někde nějakou milenku.

Když váš miláček přijde domů unavený, začněte ho jen nenásilně masírovat. Nalijte si spolu sklenku červeného vína. Buď se aspoň uvolní, nebo se z toho vyvine něco dalšího…

A naopak – určitě se nenechávejte nikdy do ničeho nutit. Sex musí být příjemná záležitost a dovoleno je vše, pokud ovšem souhlasí oba partneři.

Najděte si na sex čas

I kdyby nebylo zbytí a museli jste si milování naplánovat do diáře jako obchodní schůzku, udělejte to!

Jinak je docela možné, že v běhu a stresu všedních dnů se na sex nedostane vůbec nebo vždycky až na posledním místě, když už budete unavení.

Snažte se také odstranit do bezpečné vzdálenosti všechny rušivé vlivy – děti, domácí zvířátka a především zvonící mobily... Stačí jedno vyrušení a je po všem...

Nepřestávejte se dotýkat!

Líbejte se, a to „doopravdy“, pusa ve dveřích je sice hezká, ale dejte tomu víc! Vyjadřujte si náklonnost neustále.

Připravujte si překvapení, snažte se občas trochu změnit, stačí jiný přeliv, nezvyklý kousek oblečení, nebo třeba uvařte miláčkovi oblíbené jídlo.

Sdílejte článek
Štítky stres vztah sex

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.