Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Vztahy

Budete s partnerem šťastnější, když budete mít víc sexu?

Více sexu váš vztah bezpochyby ovlivní. Záleží ale na tom, o kolik víc ho bude. Pokud zdvojnásobíte počet milostných aktů, povede to postupně k hádkám. Tvrdí to alespoň vědci.
Vydáno: 20.08.2016, Anna Kopečková
Sex je fajn, ale neměla by z něj vyprchat spontánnost
Sex je fajn, ale neměla by z něj vyprchat spontánnost Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sex je klíčovou součástí šťastného a trvalého vztahu, samozřejmě společně s dalšími důležitými věcmi, jako je vzájemný respekt, důvěra, láska, společné cíle a podobný životanázor. Dávalo by tedy smysl tvrzení, že více milostných styků udělá vztah ještě lepším. Ale podle nové studie zveřejněné v časopise Journal of Economic Behavior and Organization to je přesně naopak.

Vědci z univerzity Carnegie Mellon v americké Pensylvánii provedli pokus s 128 zdravými muži a ženami ve věku mezi 35 a 65 lety. Účastníky výzkumu rozdělili do dvou skupin – jednu skupinu požádali, aby zdvojnásobila množství sexuálních styků, které má za týden. Druhá skupina účastníků žádné instrukce nedostala.

Článek

5 vědecky podložených důvodů, proč mít pravidelný sex Foto:

5 vědecky podložených důvodů, proč mít pravidelný sex

Užívejte si sexu, dokud můžete. Má blahodárné účinky.

 

Obě skupiny vědci pozorovali tři měsíce a účastníci podávali zprávu o spokojenosti ve vztahu – nejprve na začátku studie, pak každý den v průběhu experimentu a ještě na jeho konci.

A zde je ten překvapivý výsledek: Vědci zjistili, že páry, které měly sexu více, vlastně zaznamenaly pokles pocitu štěstí. Účastníci z první skupiny také hlásili, že chtějí sexu méně a že se jim méně líbí, když ho mají tak často.

Ne, takhle to opravdu nepůjde. V rozkroku opravdu nenosím mušličku slaďouličkou....

Když vám chybí (chuť na) sex

 

Studie versus realita

Jenomže jak už to bývá, vědecké studie jsou vždy od reality trošku vzdálené. Záleží na tom, jakou optikou se výzkumníci na objekty svého zájmu dívají a jak interpretují výsledky. Poslední studie je totiž v přímém rozporu z výzkumem vědeckých pracovníků z univerzity v Chicagu publikované v loňském roce, který zjistil, že páry mající víc sexu jsou šťastnější a jejich manželství má větší šanci na překonání překážek, které život přináší. Tyto výsledky podporuje i studie pracovníků z univerzity v Coloradu, kteří zjistili, že lidské štěstí je přímo úměrné tomu, jak byli pohlavně aktivní.

Stačilo mu pár minut a je po všem? I s tím se dá něco dělat

Co dělat, když chcete v sexu každý něco jiného?

 

Více sexu tedy má na štěstí lidí vliv. Je to proto, že se pak cítí víc uvolnění, milovaní, v pohodě. Dvojnásobné množství pohlavních styků však je příliš mnoho. Páry to stojí obrovské úsilí a plánování a z milování se vytrácí spontánnost. To je ale velká část toho, co dělá milování tak zábavné. Páry začnou brát milování jako povinnost a ta nikoho nebaví. Sex je také zábavný proto, že je jistým způsobem nemravný. Dostanete-li povolení dělat to kdykoliv se vám zachce, či to dokonce dostanete za domácí úkol, veškerá nemravnost se vytratí.

Ano, častější milování určitě vede k pohodě ve vztahu. Jenom to musí vyplynout jaksi přirozeně. Bude-li vám to někdo nařizovat nebo bude-li to jeden partner nařizovat druhému, povede to spíše k hádkam.

Anketa

Jak často máte s partnerem sex?

 

-lk-

Článek je zařazen v: Sex, vztah, manželství, štěstí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama