zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Chcete mít dokonalé manželství? Na těchto 7 věcí zapomeňte

1/7: Všichni členové obou rodin si budou skvěle rozumět
šťastné manželství všichni si rozumí

Nemožné, nemožné a ještě jednou nemožné! Vaši nejbližší si spolu leckdy příliš nerozumí, v horším případě to dokonce může přecházet až ve vzájemnou nevraživost. Váš manžel by snad raději snědl hada zaživa, než by se sešel s tchyní na rodinné oslavě. To je samozřejmě extrém, ale není to zas tak výjimečné. Říkáte si, že by se alespoň mohli snažit kvůli vám, jenže i přesto to neklape.

 

Jestliže vidíte, že je vaše snaha na jejich usmíření i po letech marná, tolerujte to. Evidentně s tím nic neuděláte, udržujte vřelé vztahy s každým z nich a nenuťte je do společných setkání.

 

2/7: Pokaždé po sobě hned umyje nádobí
šťastné manželství nádobí

Naštve vás, když po sobě manžel neumyje po jídle hned nádobí, případně ho alespoň nedá do myčky. Občas jste i schopni se půl hodiny dohadovat, kdo z vás vynese koš s odpadky nebo kdo dneska vyluxuje. Je to tak frustrující, když se to děje víceméně denně. A právě proto byste se měli pokusit začít to přehlížet a přestat to řešit, když víte, že následná hádka nikam nevede.

 

Ideální bude, když si v klidu sednete a domluvíte se, kdo bude dělat jaké domácí práce. Vy můžete mít na starost mytí nádobí a manžel bude třeba pravidelně luxovat. Pak už jen zbývá to dodržovat...

3/7: Bolest z předchozích vztahů
šťastné manželství bolest z minula

Duchové minulosti se budou pořád chtít vkrádat do našich životů. To samé platí obzvlášť z hlediska bývalých partnerů, duchů z masa a kostí. V tomto případě je jen na vás, jestli si je k sobě pustíte nebo jim zabouchnete dveře před nosem.

 

Přestaňte srovnávat manžela s vaším „bejvalým“, akorát se budete zbytečně trápit. Vztah s bývalým partnerem si můžete pěkně idealizovat – na minulost totiž většinou vzpomínáme v dobrém, což se nazývá vzpomínkový optimismus. Na druhou stranu můžete mít s minulými partnery nepříjemné zkušenosti a nyní se bojíte, abyste se znovu nespálila. Snad jste si to ale před svatbou všechno promyslela.

4/7: „Single“ sobectví
šťastné manželství single sobectví

Není vůbec špatné soustředit se jen na sebe, když jste zrovna sama. Na koho jiného byste měla taky brát ohledy, že? Je hezké mít se ráda… Ale pozor, jakmile vstoupíte do vztahu a následně se rozhodnete i pro manželství, nejste už jen sama za sebe. Měla byste myslet i na partnera, už to není jen o vás samotné, ale o vás dvou. Zní to jako fráze, fráze to taky je, ale je na ní hodně pravdy.

 

V manželství je třeba být více empatická, než když jste singl. Samozřejmě není dobré, když upřednostňujete manželovy pocity před těmi vašimi, jenom je třeba brát ohledy.

5/7: Vaše představa o dokonalém manželství
šťastné manželství představa o dokonalosti

Možná znáte nějaký pár, o němž si myslíte, že má dokonalé manželství. Jenže zdání může někdy hodně klamat. Vždyť s nimi nejste celou dobu. Kdo ví, co se odehrává za zavřenými dveřmi jejich domu nebo bytu. Jasně, když jste se vy dva brali, bylo to dokonalé. Jenže lidi se vyvíjejí, mohou se změnit vlivem událostí ve svém nejbližším okolí. Proto byste se neměla s nikým jiným srovnávat, což vás akorát tak dostává pod větší stres.

 

Zaměřte se jen na vás a snažte se udělat nějakou změnu, jestli se necítíte v manželství spokojená. Tím nemáme na mysli hned rozvod, ale např. zlepšit komunikaci, trávit více času společně apod.

 

 

6/7: Vaše „dřívější“ verze
šťastné manželství dřívější verze

Když jste se s budoucím manželem seznámili, byl to pravděpodobně ten nejlaskavější, nejušlechtilejší a nejbáječnější člověk na světě. Nejenže byl na vás velmi milý, ale současně byl tak vášnivý v posteli, že se to ani nedá slovy popsat. Jenže během let se všechny tyto vlastnosti postupně mění.

 

Nikdo a nic není jako dřív, všechno se s časem vyvíjí. Postupně se mění i vaše projevy lásky, což je naprosto přirozené. Dříve jste si například posílali zamilované zprávy a využili každé chvilky, kdy jste se mohli navzájem dotknout. Dneska jste si jakoby zevšedněli a nedáte si pusu, co je rok dlouhý (řečeno s nadsázkou). Co vám zbývá? Buď si o tom promluvit a jít manželovi příkladem, nebo si na to zvyknout.

 

7/7: Strach z toho, co bude
šťastné manželství obavy z budoucnosti

Vdát se znamená plně věřit a oddat se oficiálně jinému člověku, a to i po finanční stránce. Tento koncept manželství zní na jednu stranu překrásně, ale na druhou stranu může někoho vyděsit.

 

Jestliže vás trápí myšlenky, jak se bude manželství vyvíjet, zda bude všechno podle vašich představ, zda vás partner třeba nebude podvádět, zastavte se a zhluboka se nadechněte. Zažeňte chmury a nenechte je ovládnout vaše manželství. Neopodstatněný strach a obavy dokážou leckdy rozbít i vztah, který do té doby skvěle funguje. Jestliže budete manžela obviňovat, že je vám nevěrný, i když k tomu kromě vašeho strachu nebude důvod, může se jednoho dne stát, že vás opravdu podvede. A to jenom proto, že jste mu tu myšlenku „vnutila“.

 

-šp-

reklama