Dnes je Mezinárodní den ženského orgasmu. Oslavte ho stylově!

Mezinárodní den ženského orgasmu, který připadá na 8. srpna, vznikl v Brazílii, kde ho začali slavit jako den jednoho z největších životních potěšení. Během několika let se rozšířil po celém světě. Vždyť co může být příjemnější než ženské vyvrcholení?

Nejeden muž své partnerce tento pocit závidí, trvá totiž průměrně o několik vteřin déle než mužská ejakulace. Dosahuje i deseti až patnácti vteřin a navíc se může opakovat několikrát za sebou.

Mnoho žen je však o tento zážitek ochuzeno. Z různých důvodů nemůžou silného vyvrcholení dosáhnout a orgasmus jen předstírají. Co dělat pro to, aby se tento den stal i vaším nejoblíbenějším svátkem a náležitě jste si ho užila?

Dopřejte si hormon lásky

Oxytocin, známý také jako hormon lásky, může být klíčem k lepšímu orgasmu. Vědci zjistili, že páry, které tento hormon přijaly pomocí nosního spreje, prožily intenzivnější orgasmy než páry, které dostaly jen placebo. Vzhledem k tomu, že se vám doma pravděpodobně nepovaluje oxytocin ve spreji, zkuste si dodat dávku tohoto hormonu přirozenou cestou – hlazením, mazlením a vzájemným projevováním své lásky. Váš sexuální život jenom pokvete!

Soustřeďte se na předehru

Určitě byste také nešla běžet maraton bez rozcvičky, že? S milováním je to podobné. Správná předehra může zajistit skvělé výsledky. Podle studie American Sociological Review se ženám zvýšila šance na prožití orgasmu o 18 %, pokud se samy stimulovaly rukou, a o 9 %, když byly od partnera uspokojovány orálně.

Nezapomeňte na správnou hygienu

Asi vám nemusíme zdůrazňovat, že důkladná hygiena vašich intimních partií je důležitá – a to nejen ze zdravotního hlediska. I pro vlastní dobrý pocit doporučujeme používat speciální přípravky pro intimní hygienu. Vyzkoušejte některý z intimních gelů (například Fem Fresh Everyday Care, Chilly intima, Idelyn...). Určitě nepoužívejte obyčejné mýdlo, které může vyvolat různé alergické reakce nebo záněty, tudíž i znepříjemnit celý požitek ze sexu. Věřte, že si sex užijete mnohem víc, když budete vědět, že své citlivé partie udržujete v čistotě.

Použijte lubrikační gel

Možná byste měla o lubrikačním gelu přemýšlet jako o nutnosti namísto občasného zpestření. Až polovina žen potvrdila, že je pro ně snazší dosáhnout orgasmu při použití lubrikantu. Proto doporučujeme odhodit stud za hlavu a pořádně si zásobit (nejen) noční stolek.

PŘEČTĚTE SI: ŽENY S NEJVÍCE ORGASMY? VÍME, KTERÉ TO JSOU

Cvičte sólo

Vaše šance na dosažení orgasmu budou mnohem vyšší, pokud sama zjistíte, jak vaše tělo funguje a co k vyvrcholení potřebuje. Experimentujte, abyste přesně zjistila, co vám dělá dobře. Čím lépe budete znát své tělo, tím lepší budou vaše orgasmy.

Oddalte radost

Už jste slyšela, že dobré věci přicházejí k těm, kdo si na ně počká? Pokud si dáte těsně před vyvrcholením pauzu, zajistíte si mnohem delší a intenzivnější orgasmus. Možná vám to přijde proti vaší intuici, ale počkejte, až budete asi tak na 90 % k dosažení orgasmu, pak na chvíli přestaňte a zklidněte dech. Vše opakujte, dokud to opravdu nebudete moct vydržet. Věřte, že výsledek bude stát za to.

Soustřeďte se na svůj klitoris

Jedním z nejčastějších důvodů, proč ženy při souloži nedosahují orgasmu, je fakt, že jejich klitoris nedostává potřebnou pozornost. Vyzkoušejte různé pozice, při kterých dochází k jeho většímu dráždění.

Nebojte se použít pomůcky

Někdy je cesta k nejintenzivnějšímu orgasmu vzdálená pouze o jeden přístroj na baterky. Trh se sexuálními pomůckami je dnes velmi obsáhlý a vibrátory se vyrábějí v mnoha velikostech, z rozličných materiálů, s různými funkcemi a v zajímavých designech. Stačí si jen vybrat ten svůj.

Pusťte uzdu svým fantaziím

Fantazie vám mohou pomoci navodit příjemnou atmosféru a zintenzivnit vaše vzrušení. Jejich výhodou je, že jsou naprosto soukromé, tudíž je jen na vás, co za scénář si v hlavě pustíte a kdo v něm bude hrát.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky láska Sex Brazílie hormon orgasmus lubrikant lubrikační gel intimní hygiena hormon lásky American Sociological Review

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.