Sex a vztahy

24. října 2016 04:20

Martina Čerňanská

Láska v kanceláři: Potká každého druhého!

O lásce v kanceláři zaměstnanci podle psychologů tajně sní – ve snaze zpestřit si často nezáživné pracovní úkoly a přenést se do jiného světa, růžového, optimistického, romantického. Má to ovšem jistý háček.

Většina zaměstnavatelů románky mezi členy pracovního týmu nepodporuje, jsou dokonce i firmy, kde jsou milostné vztahy považovány za vysloveně nežádoucí. Přitom je známo, že zamilovaný člověk je šťastný, což se v zaměstnání projevuje pozitivně. Je nabitý energií a elánem, srší optimismem, mnohdy se chce i před partnerem předvést, ukázat, že mu práce jde pěkně od ruky.

Do "basy" nepůjdete

V kanceláři trávíme podstatnou část našich dospělých životů, a tak není divu, že tam mnozí hledají i lásku. Často vlastně ani nevědí, kde jinde by ji hledali – ráno po snídani vyrazí do práce a večer za tmy se vracejí. Do vězení se za to, že jste vzplála láskou na pracovišti, nezavírá, ale značné nepříjemnosti z toho být mohou. O tom by ostatně mohla zasvěceně vyprávět Milada (39), která se zamilovala do kolegy z kanceláře.

Jako by tančili

Redaktorka Milada byla rozvedená už dva roky, a ta dlouhá samota ji tížila. Když nastoupil nový kolega, zajímavý a vtipný elegán přibližně v jejím věku, ihned zpozorněla. K její radosti nebyl ženatý, ba ani zadaný, jak brzy vyšlo najevo. Přáteli se stali snad od prvního dne, chodili spolu na obědy, radili se v pracovních záležitostech. Brzy to přerostlo v lásku, zjevně oboustrannou. Díky ní si oba připadali, jako by tančili kousek nad zemí. Jejich pracovní výkonnost vzrostla. Vlastně tvořili tým, redaktorka a fotograf. Jejich reportáže byly chváleny snad na každé pracovní poradě.

Kancelářská nenávist

Přesto se bohužel jedná o případ, kdy se z kancelářské lásky časem stala kancelářská nenávist. Disciplinovanější pár by to možná dokázal nenechat na sobě znát, už jen v zájmu toho, aby si zachoval práci. Milada s Pavlem však byli velmi temperamentní, zejména Milada proslula upřímností, otevřeností a rovněž tím, že to byla pověstná "horká hlava". Ukázalo se, že jejich další spolupráce je vyloučena. Milada na Pavla ječela prakticky každý den, vždycky si něco našla. Připadal jí tu příliš pomalý, tu absolutně neschopný, tu nedochvilný. Nakonec nezbylo, než aby dala výpověď. Zaměstnavatel jí to nerozmlouval, naopak jí umožnil odchod co nejrychlejší. Všem totiž permanentní hádky na pracovišti vadily.

Dobrá zpráva

Dobrou zprávou je, že vztah na pracovišti fungovat může a nejednou vede ke spokojenému manželství. Jen je třeba dodržovat několik nejzákladnějších pravidel. Bouřlivé projevy lásky či dokonce eventuální hádky si nechte na doma. Před kolegy se k partnerovi chovejte stejně jako k ostatním, o nic hůř či lépe. Neutrální či nenásilně přátelské chování, to je to pravé. Potřebujete-li si na partnera postěžovat, pak určitě ne lidem uvnitř firmy. Díky dodržování těchto pravidel existuje velká šance, že váš kancelářský vztah bude perspektivní a bude vzkvétat.

-em-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.