Sex a vztahy

23. října 2016 04:30

Martina Čerňanská

Umíte správně flirtovat? Máme pro vás návod

Bojíte se tohoto možná trochu záludného až tajemného slova? To je zbytečné. Flirtování je nevinná zábava, příjemná hra, která vám pomůže zpříjemnit deštivé odpoledne, firemní večírek, kam se vám příliš nechtělo, případně nudné stání ve frontě na poště.

Flirtovat je možné kdykoli, třeba i v absurdních situacích. Téměř bez nadsázky lze konstatovat, že flirtovat můžete i vevýkopu a nebo na rozhledně. Prostě kdekoli.

Začínáme očním kontaktem

Za normálních okolností očima přelétneme tvář druhého člověka za tři vteřiny. Když se na vás někdo zadívá po dobu delší než čtyři vteřiny, už zatím něco je. A právě v tomto případě se většinou jedná o flirtování. Proto, dámy, jakmile na vás kdosi hledí čtvrtou nebo pátou vteřinu, nejspíš jste ho zaujaly. Hra zvaná flirt může začít.

Pokračujeme hezkým úsměvem

Pěkný úsměv si lze nacvičit před zrcadlem. Flirt většinou vedle očního kontaktu začíná též úsměvem, pochopitelně že rafinovaným. Jinak se usmíváme na miminko či na dcerku, která nám ukazuje pochvalu v žákovské knížce, jinak ve vinárně na nějakého interesantního chlapíka. A navíc, flirtovat může i žena, která je zadaná či dokonce vdaná. Je to prostě jen roztomilá hra, nic víc, nic míň. Dlouze se zadívejte muži do obličeje, poté se vřele usmějte (jak, to víte, nacvičovala jstesi to přece před zrcadlem).

Na řadě jsou toulavé oči

Flirtující dvojice se mnohdy dívá navzájem nejen do očí, ale často se ti dva ivšelijak prohlížejí. Oči bloudí přes obličej dolů. Pokud se vám protějšek dívá na rty, znamená to, že by vás docela rád políbil. Jenomže při flirtu zůstávají polibky jen v našich představách. O to je to romantičtější.

A zrcadlíme...

Opakujeme-li pohyby, které dělá ten druhý, on má pak pocit, že s ním jak si souzníme, že mu lépe rozumíme, že s ním splýváme. Proto "zrcadlení" k flirtování neodmyslitelně patří. Když on na vás ukáže, vy to uděláte také. Výsledkem bude další a ještě delší úsměv.

Obočí letí do výšky

Legrační je, že když nás někdo zaujme, automaticky zvedneme obočí, aniž to můžeme nějak ovlivnit. Jakmile uvidíte, jak chlapíkovi u vedlejšího kavárenského stolku "letí" obočí vzhůru, je vyhráno – zaujala jste ho. Všímejte si také mrkání, i to je podvědomá záležitost. Když se na vás muž dívá a líbíte se mu, aniž si to uvědomuje, začne mrkat víc, než je obvyklé, a rozšiřují se mu zorničky. Ale pozor – totéž platíi o vás.

Vlastně o nic nejde

Tvrdí se, že Češi jsou národem hravým, proto je jim flirtování tak blízké. A kdo jednou kouzlu flirtu propadne, nevyléčí ho už nic. Jenže této závislosti netřeba se obávat, není riskantní. Když jí propadnete, rozhodně nebudete potřebovat žádné léky. Je třeba dodržovat určitá pravidla: flirt by měl být příjemný oběma stranám. Takový pak dokáže rozjasnit nejen tu určitou chvíli, ale často i celý den.

-em-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.