Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Macek, kramle, šukačka: Rozumíte svému kutilovi?

1/8: Šukačka
Slovník kutila - šukačka

Představte si, že sedíte u stolu, popíjíte kávu a váš muž - kutil najednou prohlásí: „Potřeboval bych pořádnou šukačku." Nejspíš se budete cítit lehce zahanbená, možná i uražená. Jemu jde ovšem jen o jedinou věc a není to žádný sprosťák. Potřebuje jen přímočarou pilu, která dělá kmitavé pohyby.

2/8: Stalinovy vousy
Slovník kutila - stalinovy vousy

Váš kutil je bude nejspíš potřebovat, když vám začne kapat umyvadlo. Až vás požádá, abyste mu je podala, budete příště vědět, že jde o těsnicí koudel, která se používá pro utěsnění závitu. K dostání je konopná či lněná. Poznáte ji snadno - svým vzhledem připomíná vlákna nebo vousy.

3/8: Fitinky
Slovník kutila  - fitinky

Zatímco my ženy máme šminky na fintění, muži kutilové mají fitinky - spojovací trubkové šroubovací díly jako například kolínka, spojky, rozbočky a podobně.

4/8: Nebozízek
Slovník kutila - nebozízek

Tohle byste mohla znát - malý ruční vrták pro díry o malém průměru. Váš kutil ho nejspíš používá jako navrtávák pro předvrtání otvorů pro vruty.

5/8: Vašek
Slovník kutila -vašek

Až vás pošle někdy pro Vaška, nemusíte obvolávat jeho kamarády. Stačí, když mu přinesete velké kladivo.

6/8: Macek
Slovník kutila - macek

Tímto názvem se označuje dlouhý dřevěný hoblík s rukojetí vzadu. Používá se ke srovnání a jemnému uhlazení velkých ploch.

7/8: Kramle
Slovník kutila  - kramle

Až váš kutil vezme kramle, nejspíš nemá úmysl vzít do zaječích, ale jde pro vás stavět pergolu. Kramle se totiž říká tesařské skobě, která slouží ke spojování například dřevěných trámů.

 

8/8: Ráčna
Slovník kutila - ráčna

Tento název stojí za to si zapamatovat. Jde o úplně jednoduchou a často používanou věc, i když její popis vypadá dost složitě. Jde o pákovou část nástrčného klíče k povolování neboutahování matic. Funguje pouze jedním směrem, na druhou stranu „přeskakují zuby“. Práce s ráčnou je pohodlná a rychlá, klíč nemusíte po každém otočení sundat a opět nasazovat. A pokud chcete svého kutila opravdu ohromit, zapamatujte si, že součástí ráčny je i nástrčná výměnná část, které se říká ořech.

 

Jestli váš muž všechny uvedené výrazy zná a používá, můžete ho až do konce května přihlásit do soutěže Mistr kutil (www.mistrkutil.cz) a dát mu šanci vyhrát voucher v hodnotě 100.000,- Kč na nákup v Hornbachu.

reklama