Astročlánky

Aktualizováno 18. března 2022 13:04

redakce Prima Ženy

5 typů mužů, které ženy nejčastěji opouštějí. Nepatříte náhodou mezi ně?

S kterými muži se nedá žít? Od kterých chlapíků my ženy nejčastěji s pláčem utíkáme a s jakým typem muže je riskantní, ba až zničující kráčet k oltáři?

Pokud jste ve věku, kdy už nehledáte jen povyražení, bijí vám biologické hodiny a nutně byste potřebovala skutečně seriózní známost pomalu ale jistě vedoucí k manželskému přístavu, vemte rozum do hrsti a nechte si poradit. I kdyby vás pánové následujících typů sebevíc okouzlovali a vaše zamilovanost vám silně podrážela nohy, uvědomte si, že se na silnici vašeho života objevila dopravní značka lidově nazývaná stopka.

Sukničkář přelétavý

Nepochybně vás okouzlí, protože to má, dalo by se říct, v popisu práce. Bláznivě se do něj zamilujete, neboť to se ženami umí a přesně ví, jak to navléknout, aby je očaroval. Ale pozor, stejně jako sňatkový podvodník, ani tenhle „týpek" nemá seriózní úmysly, jen – na rozdíl od již zmíněného sňatkového podvodníka – neskončí za mřížemi. To, co provádí, není (bohužel) trestné. Určitě vám říká, že jste pro něho ta jediná na světě, jelikož je mu jasné, že to ženy slýchají ze všeho nejraději. Opak je pravdou. Není schopen žít stále s touž partnerkou. Leda snad až zestárne natolik, že mu nebude zbývat energie na „lov", ale do té doby se neuklidní. I kdyby vám tisíckrát přísahal, že ano.

Z astrologického hlediska největšími sukničkáři jsou muži narození ve znamení Blíženců. Ne že bychom Blížence přímo podezírali z programové nevěry, ale jisté je, že Blíženci mají rádi změnu a tato touha je vede i k životnímu střídání partnerů. Ještě více problematická bývá kombinace Blížence a Lva, například Blíženec s ascendentem ve Lvu je vysloveně frivolní chlapík. Touha po změně Blížence se tu kombinuje s "lovem" typickým pro všechny ohnivé Lvy.

Maminčin miláček

Tak tohle je ztracený případ. A jak vám potvrdí čtyři z pěti psychiatrů, nevyléčitelný. Takzvaný mamánek nevýslovně miluje svou matku – a co je na tom vlastně špatného? Nezasloužil by si tedy spíš pochválit? Odpověď zní: Ne, nezasloužil, neboť se jedná o lásku nezdravou. Je na mamince závislý jako tříleté dítě – a přitom se mu kvapem blíží čtyřicáté narozeniny. Ani vodu po holení si nekoupí, aniž by se s ní poradil. Tráví v její společnosti většinu volného času. Když se jí porouchá rádio, přijede za ní třeba ve tři hodiny v noci, aby přístroj opravil. U mamánka budete vždy na vedlejší koleji. Až na druhém místě, až za maminkou.

Na svoji matku bývají nejvíce napojení muži narození ve znamení Raka. Tak trochu to mají v popisu práce. V klasické astrologii totiž znamení Raka vládne Luna, a ta je symbolem matky a domova. Muži Raci tak obvykle bývají na svoje maminky napojení velmi těsně po celý život. Záleží jen na míře a intenzitě jejich vztahu, který se může pohybovat na škále od obdivuhodné úcty k matce až po chorobnou závislost.

Pan Sklenička

Neexistuje manželský poradce, který by svou klientku před životem s panem Skleničkou nevaroval. Šťastný vztah s tímto mužem vybudovat prakticky nelze. Po práci – pokud je zrovna náhodou zaměstnaný – zamíří do hospody, odkud se vrací až v pozdních nočních hodinách. Na samých začátcích známosti svou zálibu v alkoholu a kamarádech „z mokré čtvrti" možná maličko omezí, ale rozhodně to nevydrží dlouho. Pokud s ním přesto přese všechno zůstanete, připravte se na to, že bude čím dál agresivnější, neustále zadlužený, velmi často bez práce a málokdy doma. V roli otce selže, dítěti se nejenže nebude věnovat, ale navíc mu bude dávat velmi špatný příklad.

Sklony k alkoholismu, ale i závislostem všeho druhu jsou v astrologii přisuzovány znamení Ryb a jejich vládci planetě Neptun. Samozřejmě tím nechceme říci, že všichni muži narození ve znamení Ryb jsou potenciální alkoholici, ale jejich vrozená citlivost, vnímavost a sklony se v těžkých životních situacích přehrávat do role oběti z nich činí jedince, kteří nemusejí mít k podpůrným prostředkům zrovna daleko. Sklony k závislosti a úniku k alkoholu nebo jiným drogám mohou mít i lidé, kteří mají v osobním horoskopu své Slunce umístěné ve 12. domě. Nutno říci, že toto Slunce musí být poškozené i nepříznivými aspekty.

Žárlivec šílený

Kdo nežárlí, nemiluje. Svým způsobem je to pravda, každý z nás dobře ví, jak chutná žárlivost. V malé míře ji lze tolerovat, ve velkém množství je zničující. Nenechte se ukolébat tím, že je žárlivost projevem toho, že na vás partnerovi záleží. Žárlivec šílený je nemocný člověk. Časem by vás začal omezovat nepředstavitelným způsobem. Kontroloval by každý váš krok, nemohla byste se, až půjdete z práce nebo z nákupu, zpozdit ani o pět minut. S takovými kratochvílemi, jako jsou taneční zábavy nebo kavárny, se rozlučte rovnou. Co kdyby se tam na vás jen krátce podíval nějaký cizí muž? Žárlivci šílenému bohužel není cizí ani fyzické násilí. Pryč od něj!

S chorobnou žárlivostí jsou v astrologii obvykle spojována dvě znamení – znamení Býka a Štíra. Žárlivost u Býků pramení z touhy vlastnit, u Štíra zase mít vše pod svým všemocným dohledem. Obě znamení každopádně mají tendenci si své partnery přivlastňovat. Často žárlí i na své přátele.

Šetřílek spořivý

Když jsme ve škole probírali přísloví, paní učitelka nám říkala, že kdo šetří, má za tři. A že šetrnost patří mezi dobré vlastnosti. Ale potvrdí to i partnerky šetřílků spořivých? Pokud je šetřivost vyhrocená, nekoupíte si ani zmrzlinu. Nepoobědváte v restauraci, nebudete si umět představit, jak voní svěží mořský vzduch. Šetřílci bývají pracovití, ale korunky nerozhazují. Buď je úzkostlivě schraňují, anebo s nimi mají velké plány, týkající se například stavby domu. Staví ho vlastníma rukama, protože řemeslníci by chtěli nekřesťanské peníze. Pokud ho milujete, musíte s ním trávit veškerý volný čas na stavbě a vykonávat pomocné zednické práce. Nebude tedy příjemnější normálně žít – pokud možno co nejdál od šetřílka spořivého?

Nejšetřivějšími znameními zvěrokruhu jsou Kozorozi a Panny. Panny jsou více šetrné, ale kvůli zbytečnému utrácení peněz dokážou být také pěkně nepříjemné. U Kozorohů šetřivost pramení z vrozeného strachu o živobytí a nejistoty, zda jej vůbec dokážou sobě a své rodině zajistit. Těchto obav se s věkem zbavují. Tím, jak roste jejich sebevědomí a jistota, že vše zvládnou, roste i chuť si život více užívat. Chorobní lakomci musejí mít ve svých osobních horoskopech poškozené Slunce těžkými neblahými aspekty.

Otestujte si, jestli se k sobě s partnerem hodíte podle svých znamení zvěrokruhu:

A se kterými ženami se nedá žít?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.