Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

5 typů žen, které muži nejčastěji opouštějí

Možná už jste rezignovala. Opustil vás bůhvíkolikátý partner a vy jste si v duchu řekla: „To už je můj osud! Lepší už to nebude!“ Patříte-li zcela zjevně do neradostné kategorie žen, které muži opouštějí, budete si dříve nebo později muset odpovědět na otázku, proč tomu tak je.
Vydáno: 18.04.2019
5 typů žen, které muži nejčastěji opouštějí
5 typů žen, které muži nejčastěji opouštějí Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakmile se dopátráte příčiny, můžete se pokusit něco změnit. Pochopitelně ne radikálně, neboť dospělá žena se jen sotva svlékne z povahy jako had z kůže, aby si naráz oblékla povahu úplně jinou. Z tiché úzkostlivé neurotičky nebude přes noc akční dobrodružka posedlá adrenalinovými sporty. Někdy ale stačí se jen nad sebou trošku zamyslet. Nejste náhodou v některém z následujících „šuplíčků“? Tam totiž patří ženy ohrožené permanentními odchody nespokojených partnerů.

Plačka lítostivá

Máte-li sklony k neustálým nářkům, pak je zaděláno na velké problémy. Pravda, ženské slzy dokážou muže obměkčit, ale zároveň je i přivádějí k šílenství. Platí, že čeho je moc, toho je příliš. Zaplakat si jednou nebo dvakrát je přijatelné, naříkat a litovat se nonstop neúnosné. Jakmile vás partner bezmála dennodenně nalézá doma s náručí papírových kapesníků, červeným nosem a plačtivými monology typu: Nikdo mě nemá rád, a ty už vůbec ne, ztratíte ho. Tohle žádný chlap nevydrží.

Kontrolorka obecná

Kontrolování, podezřívání, prověřování. Nedělejte to. Zkuste se nad to povznést. Pokud to nedokážete, zajděte k psychologovi anebo si promluvte s kamarádkou, o níž bezpečně víte, že má zdravý selský rozum a nadhled. Jestliže to přece jen nevydržíte a takzvaně „ujedete“, nenechte se chytit. Jen ať vás proboha partner nepřistihne, jak mu soustředěně kontrolujete mobilní telefon či notebook, případně kterak hledáte předmět doličný v kapsách jeho kabátu.

Generálka drsná

Každý si zaslouží svobodu či aspoň jakousi iluzi svobody, muže nevyjímaje. V mnoha případech upřímně nesnášejí komandování a věčně se opakující výtky. „Ať jsem udělal, co jsem udělal, vždycky to bylo špatně,“ postěžoval si jeden muž na vztah, který po krátkém čase pochopitelně ukončil. Možná je lepší ty rozházené ponožky přece jen s pevně zaťatými zuby občas odnést do koše na špinavé prádlo než se kvůli tomu každý den do krve pohádat, není-liž pravda?

Umývalka čistotná

Třeba se cítíte ukřivděná, domníváte se, že za projevy takové čistotnosti byste měla být neustále chválená… Jste přece tak skvělá hospodyňka! Linoleum i parkety se blýskají jako diamantové šperky, záclony i závěsy voní čistotou, nad stavem vany i umývadla by jásala i ta nejpřísnější tchyně – a vy sklízíte jen ledové pohrdání. Jak je to možné? Uklízíte čtyři i pět hodin denně, a partneři, namísto aby si toho vážili, odcházejí jeden za druhým jako na běžícím pásu.

Nudilka závislá

„Vyžadovala mou pozornost dvacet čtyři hodin denně 365 dnů v roce,“ stěžoval si nejmenovaný mladý muž. „Mám časově náročné povolání, pracuji jako fotograf společenského deníku, když mám službu, jsem v práci i po nocích. Ty věčné telefonáty: Kdy se vrátíš? Jak je možné, že nevíš, no to mi snad ani neříkej! Jsem pořád sama, nevím, co mám dělat, nudím se, jen čekám, kdy už konečně přijdeš domů…“ Tak to je špatně. Dospělý člověk se musí dokázat zabavit i sám. A respektovat zaměstnání toho druhého. Jinak hrozí samota!

-em-

Článek je zařazen v: partnerství, vztah, manželství, rozvod, rozchod, partner, manžel
Reklama