Astročlánky

Aktualizováno 18. března 2022 12:14

redakce Prima Ženy

5 typů žen, které muži nejčastěji opouštějí. Se kterými ženami se nedá žít?

Možná už jste rezignovala. Opustil vás bůhvíkolikátý partner a vy jste si v duchu řekla: „To už je můj osud! Lepší už to nebude!“ Patříte-li zcela zjevně do neradostné kategorie žen, které muži opouštějí, budete si dříve nebo později muset odpovědět na otázku, proč tomu tak je.

Jakmile se dopátráte příčiny, můžete se pokusit něco změnit. Pochopitelně ne radikálně, neboť dospělá žena se jen sotva svlékne z povahy jako had z kůže, aby si naráz oblékla povahu úplně jinou. Z tiché úzkostlivé neurotičky nebude přes noc akční dobrodružka posedlá adrenalinovými sporty. Někdy ale stačí se jen nad sebou trošku zamyslet. Nejste náhodou v některém z následujících „šuplíčků“? Tam totiž patří ženy ohrožené permanentními odchody nespokojených partnerů.

Plačka lítostivá

Máte-li sklony k neustálým nářkům, pak je zaděláno na velké problémy. Pravda, ženské slzy dokážou muže obměkčit, ale zároveň je i přivádějí k šílenství. Platí, že čeho je moc, toho je příliš. Zaplakat si jednou nebo dvakrát je přijatelné, naříkat a litovat se nonstop neúnosné. Jakmile vás partner bezmála dennodenně nalézá doma s náručí papírových kapesníků, červeným nosem a plačtivými monology typu: Nikdo mě nemá rád, a ty už vůbec ne, ztratíte ho. Tohle žádný chlap nevydrží.

Pozor, k tomuto typu chování mají nejblíže ženy Ryby a Raci. Rybám možná jejich slzy uvěříme - jsou to takové víly - ale i ony by se měly občas vzpamatovat a vzít rozum do hrsti, ostatně prospějí tak samy sobě nejvíce. Račice zase vynikají mistrnou manipulací a dokážou účinně použít i taktiku citového vydírání.

Kontrolorka obecná

Kontrolování, podezřívání, prověřování. Nedělejte to. Zkuste se nad to povznést. Pokud to nedokážete, zajděte k psychologovi anebo si promluvte s kamarádkou, o níž bezpečně víte, že má zdravý selský rozum a nadhled. Jestliže to přece jen nevydržíte a takzvaně „ujedete“, nenechte se chytit. Jen ať vás proboha partner nepřistihne, jak mu soustředěně kontrolujete mobilní telefon či notebook, případně kterak hledáte předmět doličný v kapsách jeho kabátu.

Takové chování většinou pramení z více či méně skrývané žárlivosti. K nejžárlivějším znamením v astrologii obvykle řadíme Býky a Štíry. Býci jsou sice otevření, o svých obavách dokážou mluvit, ale pohnout s nimi je přetěžké. Štíři, hlavně ženy, svoji žárlivost ukrývají hluboko v duši. O to zákeřnější a pro vztah dvou partnerů totálně destruující mohou projevy jejich žárlivosti být.

Generálka drsná

Každý si zaslouží svobodu či aspoň jakousi iluzi svobody, muže nevyjímaje. V mnoha případech upřímně nesnášejí komandování a věčně se opakující výtky. „Ať jsem udělal, co jsem udělal, vždycky to bylo špatně,“ postěžoval si jeden muž na vztah, který po krátkém čase pochopitelně ukončil. Možná je lepší ty rozházené ponožky přece jen s pevně zaťatými zuby občas odnést do koše na špinavé prádlo než se kvůli tomu každý den do krve pohádat, není-liž pravda?

Největšími reptalkami zvěrokruhu jsou Panny. Ty dokážou kvůli neumytému nádobí a nesrovnaným botám v předsíni ztropit hotové peklo, ale jejich komandování pramení jen z touhy mít všechno pod kontrolou. Když si zvyknou, že to prostě nejde, jsou naopak ony těmi nejroztomilejšími partnerkami. Drsnou generálkou dokáže být žena Beran - ta velí bez obav celé armádě, nebo žena Kozoroh. U té jde spíše o armádu úředníků. Neštěstím je, když představitelky obou znamení do armády "sluhů", zahrnou i své partnery.

Umývalka čistotná

Třeba se cítíte ukřivděná, domníváte se, že za projevy takové čistotnosti byste měla být neustále chválená… Jste přece tak skvělá hospodyňka! Linoleum i parkety se blýskají jako diamantové šperky, záclony i závěsy voní čistotou, nad stavem vany i umývadla by jásala i ta nejpřísnější tchyně – a vy sklízíte jen ledové pohrdání. Jak je to možné? Uklízíte čtyři i pět hodin denně, a partneři, namísto aby si toho vážili, odcházejí jeden za druhým jako na běžícím pásu.

Poznáváte se alespoň kouskem všechny ženy narozené ve znamení Panny a Raka?

Nudilka závislá

„Vyžadovala mou pozornost dvacet čtyři hodin denně 365 dnů v roce,“ stěžoval si nejmenovaný mladý muž. „Mám časově náročné povolání, pracuji jako fotograf společenského deníku, když mám službu, jsem v práci i po nocích. Ty věčné telefonáty: Kdy se vrátíš? Jak je možné, že nevíš, no to mi snad ani neříkej! Jsem pořád sama, nevím, co mám dělat, nudím se, jen čekám, kdy už konečně přijdeš domů…“ Tak to je špatně. Dospělý člověk se musí dokázat zabavit i sám. A respektovat zaměstnání toho druhého. Jinak hrozí samota!

Závislost nemusí vzniknout jen na alkohol nebo jinou drogu, ale i na partnera. K závislostem všeho druhu mají nejblíže vodní znamení - tedy Ryby, Raci a Štíři. Ale po pravdě, mohou potkat jakéhokoliv jedince, který má ve svém osobním horoskopu tato tři znamení zdůrazněná, nebo špatně aspektovaná.

A co ty ostatní?

Samozřejmě i zbylá znamení mají své negativní vlastnosti, kvůli kterým je muži opouštějí. U Blíženkyň a Vodnářek to může být jejich nadání na věčný chaos, citovou přelétavost nebo odtažitost. Ženy Váhy muže vytáčejí svojí nerozhodností, Lvice sebestředností, Střelkyně nevypočitatelností. V každé z žen je kousek něčeho, čím druhé pohlaví rozčiluje a někdy i odpuzuje. Důležité je o svých chybách vědět a na vztahu nepřestávat pracovat.

O ženách narozených ve všech znameních zvěrokruhu si můžete přečíst zde:

Typy mužů, které naopak opouštějí nejčastěji ženy a proč?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.