Sex a vztahy

19. listopadu 2016 08:00

Anna Kopečková

Manžel mě podvedl. Prý už nejsem tak hezká!

Opět je tu pro vás poradna guru Káji... Pro ty, kteří ještě netuší, o koho jde, nejdříve vysvětlení, kdo to vlastně je a co vám bude na našem webu pravidelně přinášet.

Guru Kája je náš kolega Karel, velký gentleman, milovník a obránce něžného pohlaví. Pokud má některá z nás problém, jdeme za ním. Karel totiž vždycky ví, jak se v dané situaci zachovat, a velice pohotově a s vehemencí sobě vlastní to nám, svým kolegyním, sdělí. Nutno dodat, že naši partneři z toho skoro vždy vylezou jako totální nadsamci a uzurpátoři, které on by trestal nejméně týdenní hladovkou, v horších případech měsícem bez sexu nebo rovnou rozchodem či rozvodem.

A protože si myslíme, že je škoda, abychom si Káju nechávaly jen pro sebe a aby radil a pomáhal jen nám, rozhodly jsme se, že se o něj s vámi, utiskovanými ženami, podělíme.

Tedy – pište nám o svých vztahových problémech na náš mail prima-zeny@iprima.cz a nebo do zpráv na našem Facebooku… facebook.com/PrimaZeny.cz/

Všechny vaše dotazy a bolístky předáme našemu, a teď už i vašemu Kájovi, aby vám poradil, jak ty naše chlapy, děti, další členy rodiny nebo jiné narušitele našich poklidných životů zpracovat.

Už teď se prý nemůže dočkat, aby mohl zasáhnout a podat vám pomocnou mužskou ruku a oporu v těžkých životních situacích.

Jako další nám napsala čtenářka Katka, které děkujeme za následující dotaz...

Manžel mě po dlouholetém vztahu podvedl. Důvodem je prý to, že už nejsem tak hezká a štíhlá, jako v době, kdy si mě bral. Nevím, co mám dělat. Rozejít se s ním nechci, protože vychováváme dvě děti. Ale nechci ani přistoupit na jeho „hru“ a zhubnout jen kvůli tomu, aby si znovu nenašel nějakou bokovku. Poradíte mi?

A co na to guru Kája?

V Česku se rozvádí víc než polovina manželství a jako dítě z rozvedené rodiny říkám - s chutí do toho. Držet vztah pohromadě jen kvůli dobru někoho jiného je cesta do pekel, obzvlášť s mužem, který je tak povrchní, že podvádí kvůli tradičním zásahům matky přírody, a ještě to vlastní ženě vmete do ksichtu. Dvě oslavy narozenin, dvoje Vánoce, šance na skvělou macechu a otčíma... všude samá pozitiva. Děti pak stejně časem vystřelí do světa a je lepší, když přitom neutrousí: "Mami, proč si s ním proboha zůstala, když tě to tak trápilo? My bychom ten rozvod zvládli, v životě jsou stokrát důležitější věci než mít oba rodiče pod jednou střechou!"

Tvůj guru Kája

Někdy se prostě neubráníme a musíme se k tomu vyjádřit i my – Prima ŽENY...

Milá Katko,

rozvod, jak navrhuje Kája, by samozřejmě byl řešením a nejspíš proto ho spousta párů volí jako cestu z nepříjemné situace. ´Je to totiž poměrně jednoduché řešení. Sice je s tím spousta papírování a tahanic, ale víc nic nemusíte řešit. Podvedl jsi mě, už mě nezajímáš. Hotovo. Ale co ty roky, které jste spolu společně strávili? Něco jste spolu vybudovali, kvůli něčemu jste se brali a chtěli spolu zůstat a určitě nebylo důvodem jen to, že vy jste byla hezká a on taky.

Mám kamarádku, která právě prochází manželskou krizí. Mají s manželem dvě krásné děti, dům se zahradou, on je úspěšný v práci, zkrátka ideál. Jenže není, protože si její muž začal na prahu čtyřicítky klást otázku: Tak tohle je jako všechno? To už nás čeká jenom stáří?" Neříká se tomu krize středního věku? Něčím podobným asi prošel nebo prochází i váš muž a nejspíš se jen potřeboval ujistit, že o něj ještě je zájem a není z něj ještě starý páprda. Pravda je, že si mohl vymyslet originálnější a slušnější výmluvu a ne takovou podpásovku. Já bych mu dala ještě šanci, pokud tedy ovšem chce a je ochoten vedle sebe mít ženu, kterou tak miloval a snad ještě miluje, i když je o pár kilo těžší a přibyly jí nějaké ty vrásky, a která mu dala dvě krásné děti. A jestli tohle všechno chce zahodit, tak ať si jde hledat štěstí po boku nějaké štíhlé dvacítky. Jak dlouho myslíte, že s ní bude šťastný?

Za Prima ŽENY – Anna

A co si myslíte vy?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.