Sex a vztahy

19. prosince 2015 04:40

Lucie Průchová

Může být penis moc velký na vaši vaginu?

V dokonalém světě by měl mít váš sexuální partner, přítel, manžel nebo snoubenec penis stvořený na míru vaší vagíně.

Bohužel ne vždy je tomu tak – velikost může být téměř neřešitelný problém, ačkoliv se neustále říká, že „na velikosti nezáleží“. Přeci jen ano. Rozumné rozměry penisu jsou dobrým předpokladem, aby vás milování s partnerem bavilo a uspokojovalo. Když ho má moc malého, je to asi pořád lepší varianta, než že se do vás nevejde. Je to ale opravdu možné, nebo se jedná jenom o mýtus?

Penisy, stejně jako ženská ňadra, bývají rozličných tvarů i velikostí. V tomhle je svět trochu spravedlivý – stresuje nejen dívky, jejichž noční můra jsou prsa jako „lentilky pod kobercem“, tak i muže, kteří se děsí, že se jejich životním mottem stane „i s malým Kašpárkem se dá hrát velké divadlo“. Je však výhrou penis obřích rozměrů, který se vejde stěží do kalhot, natož aby „zaplul“ hladce do partnerky?

Dobrou zprávou je, že většina vagín má velkou elasticitu. Mohou tedy víceméně pojmout jakékoliv penisy. Jestliže je žena přiměřeně vzrušená a vlhká, dokáže se její vagína roztáhnout tak, že jí je vlastně jedno, jak moc je její partner obdařen.

Je velice vzácné, aby měly ženy kolem dvaceti a třiceti let problém s kapacitou jejich vagíny. Běžněji se to stává tehdy, když člověk stárne. Mohou nastat nějaké hormonální poruchy, začne se vytrácet „lubricita“ a elasticita vagíny.

To tedy znamená, že až na naprosté výjimky je žena schopná pojmout i na pohled obrovský penis. Když se chystáte na první milování s novým partnerem, může se stát, že vás jeho pořádná výbava vyděsí. Strachem z toho, zda se do vás vejde, se psychicky zablokujete. A sami všichni moc dobře víme, jakou dokáže psychika udělat v našich životech paseku.

Jestli vám za to tedy partner stojí (a vy jemu), dejte tomu další šance – napodruhé už to může vyjít, protože víte, co vás čeká, tušíte, do čeho jdete. Pokud to stále není ono, nabízí se možnost navštívit sexuologa. Problém bývá velmi často v naší hlavě než v těle.

Jaké jsou tedy nejčastější důvody, proč nám připadá nemožné, abychom partnerům penis pojmuly? Buď chybí dostatečné vzrušení, máme psychický blok, nebo se jedná o kontraindikaci nějakých léků (nějaká antikoncepce, antihistaminika apod.). Každopádně vaše vagina není v době milostného aktu dostatečně lubrikovaná.

Můžete zkusit použít lubrikant a uvidíte, zda to bude mít úspěch. Vůbec se za to nemusíte stydět ani si připadat méněcenně – tyto pomůcky byly vyvinuty právě kvůli našim potřebám. Pořád lepší milovat se díky lubrikantu a užít si to než se o něco pokoušet a riskovat bolest či poranění.

Na co byste určitě neměli zapomenout, je milostná předehra. Chlapům se totiž leckdy téměř z ničeho nic postaví a vrhnou se na vás, aniž by jim došlo, že ještě nejste vzrušená. Věnujte předehře pár minut času, zapojte trochu fantazie, užijte si to, jako byste se milovali poprvé – nebo raději podruhé (napoprvé to většinou nebylo úplně ono – velmi jemně řečeno).

Jinou kapitolou je i skutečnost, že nemusí být úplně vzrušen váš partner. Jakmile není jeho penis dostatečně ztopořen, je to jako snažit se protáhnout velblouda uchem jehly.

A jaká je rada na závěr? Důležité je si uvědomit, že má každý problém nějaké řešení. Jestliže máte obdařeného partnera, vyzkoušejte zmiňované tipy. Samotní lékaři se shodují, že ještě nezažili nikoho, kdo by nesklidil po praktikování těchto pokynů ovoce. Je paradox, že ho nikdo nechce mít malého. Nicméně většinou je horší, když je až moc velký. Sama mám kamaráda, který si mi postěžoval, že „je to s ženskejma špatný, protože se vždycky vyděsí“. Bylo mi ho až líto. Pokud tedy nechcete o partnera přijít, nevzdejte to při prvním nezdaru.

-šp-

Sdílejte článek
Štítky penis vagína

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.