Sex a vztahy

14. března 2018 10:00

Anna Kopečková

Mužská nevěra: Kdy je největší pravděpodobnost, že vás podvede?

Nevěra tu vždy byla a zřejmě i bude. A netýká se samozřejmě jen mužů. Vždyť s kým by jinak ti nevěrníci řádili v peřinách?! Vědecké výzkumy odhalily, kdy jsou muži nejnáchylnější k nevěře, a také to, kdy je nejideálnější čas, aby se usadili.

Všechny následující údaje vycházejí z výzkumů, ale zároveň vyjádřené v číslech jsou pouze statistikou, proto nemusí platit na každého. Ale samozřejmě vyjadřují určitou tendenci…

První krize

Nejkrizovější období pro muže, pokud jde o vztahy, jsou dvě - kolem třicítky a kolem padesátky. První nastává proto, že se od mužů očekává, aby už opravdu dospěli, někam postupovali, usadili se a ještě milion drobností. Ne že by nechtěli, ale pro muže v tomto věku je poněkud náročné převzít absolutní zodpovědnost za svůj život a svůj strach či nevoli nejednou „léčí" v ženském náručí. Zkusí to tu a tam, a když to nevyjde, tak ještě i támhle. Naštěstí pak přichází období uklidnění - mezi třicítkou a čtyřicítkou se muži zklidňují, nacházejí svou rovnováhu, směr i cíl. Toto je podle vědců nejideálnější období k tomu, aby se usadili a založili rodinu.

Druhá krize

Přejde však pár let a velký strach o mužnost je zpět. Kolem padesátky muži akutně pociťují ubývání sil, život jim protéká mezi prsty, mládí je minulostí, o slovo se hlásí některé nemoci a možná i první poruchy erekce, či snížená chuť na sex. V panice sahají po jednoduchých řešeních, jako je mladší milenka, možná i dvě. Rychlé auto či pěstování si dlouhých vlasů jsou jen prostředky k potvrzení si, že jsou stále žádanými muži.

Co na to žena?

Jak má na to zareagovat chytrá partnerka? Zamknout ho doma, schovat klíče od (nového) auta a kontrolovat telefon? To všechno se zřejmě mine účinkem. Pomoci však může příroda, například doplněk stravy kombinujcící aminokyseliny a správné byliny - kotvičník lékařský, kterému se také říká zelená viagra, nebo řeřichu peruánskou (Maca) podporující libido. Nebo afrodiziakální parfém. A samozřejmě trochu snahy ze strany partnerky. Vědecké studie opakovaně potvrzují, že když má muž doma zázemí, pochopení, pochvalu a ještě po něm žena touží, nechce to měnit a namáhat se někde jinde. Mnohem raději si s chutí a s opětovně zvýšenou hladinou testosteronu užije dobře známé hrátky doma.

Kdy zpozornět

Zvýšená šance na sex s jinou ženou podle vědců prokazatelně hrozí v letech, kdy se muž blíží ke kulatému jubileu (tedy když mu je 29, 39, 49, ...). Když opravdu hodně času tráví na sociálních sítích. A bez ohledu na věk vždy, když je doma partnerkou pouze kritizován za to, že je úplně k ničemu, nic nedokázal, nic neumí. Takže pozor, milé dámy, protože to, kdy a kde si váš muž užije, máte i ve svých rukou (hlavách, slovech, myšlenkách… ).

-jk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.