Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Nový druh muže: Lumbersexuál

Vydáno: 10.06.2015
Oholit a ostříhat? Ani náhodou!
Autor: thedailybeast.com Oholit a ostříhat? Ani náhodou!

Vypadají sice jako drsní a zarostlí dřevorubci s rukama plnýma mozolů, ale jejich flanelky jsou heboučké a příjemné na omak. Pivo vám otevřou zálesáckým nožem, který nosí stále při sobě. Jsou mistry Retro filtru na Instagramu. Povrch jejich bund bývá potažen drahým materiálem s nejnovější vodoodpudivou technologií. Za jejich zdánlivě ležérním stylem stojí větší snaha a důmyslnost, než byste čekali… Řeč je o takzvaných lumbersexuals. Pravděpodobně jste tento termín už někde zaznamenali – v posledních měsících je skloňován napříč médii online i offline.

Metrosexuálové pozvolna mizí a jsou nahrazováni skupinou mužů, které víc než úzkostlivá péče o zevnějšek zajímá život v divočině (nebo pseudodivočině). Chodí do barů, ale zároveň vypadají, že by zvládli pokácet vzrostlou borovici. Matou tělem – nepracují v lese, spíš si v nějakém start-upu užívají firemních benefitů a stálého platu. V batohu nosí MacBook Air, ale docela dobře by se jim tam vešla i sekyrka. Jsou to lumbersexuálové!

dainte Foto:

                                                                                                                               Foto: Dainté

 

Kde se vzal?

Lumbersexuál stojí někde na půli cesty mezi dřevorubcem a metrosexuálem… Jak tento trend vlastně vznikl? I když jsou to evidentně pozéři, zcela jistě jim musí být jasné, že jim nevěříme, že si nedělní pečínku osobně nakrájeli z prasete, které vlastoručně rozbourali na dvorku své haciendy ve Vršovicích. Je to nejspíš celé jen hra s genderovými stereotypy – a přímá reakce na nestoudně zženštilé metrosexuály.

Muži to mají, co se pohrávání se stereotypy týče, daleko těžší než ženy. Pořád se totiž má za to, že móda není jejich doménou. Metrosexuálové se na tohle tvrzení vykašlali a přibalili si do svých kabelek hydratační krém; lumbersexuálové zase staví na obdiv hypermaskulinní estetiku s maličko ironickým úšklebkem.

lumbersexual how to what is man trend hot boys by dainte_thumb[5] Foto:

                                                                                                                            Foto: Dainté

 

Definice lumbersexuála podle urbandictionary.com:

Chlapec nebo později muž, který se zoufale snaží dát na obdiv svou mužnost, a to tak, že se všemi silami pokouší mužně vypadat, nikoliv chovat – bere na sebe tedy kostým dřevorubce. Dělá to primárně proto, aby si aspoň vizuálně kompenzoval mužnost, o kterou byl připraven působením zvláštních okolností v dětství (zženštilý otec, militantní matka, co ho strkala do fotbalových kroužků, ceny útěchy apod.), a za jehož ztrátu může také feminismus, moderní městská kultura a opakování Sexu ve městě. Maskulinity se snaží dosáhnout napodobováním pravých chlapů, v tomto případě dřevorubců, obdivuje totiž tvrdou práci v přírodě.

Pro snadnější rozlišení pravých dřevorubců od pozérů lze použít následující body:

1. Podívejte se jim na ruce

Dřevorubec bude mít ztvrdlou kůži plnou mozolů, spoustu jizev, a ve většině případů i křivé prsty po špatně srostlých zlomeninách, které si léčil pomocí kousků dřeva a izolepy, kdežto ruce lumbersexuála budou hladké a měkké a budou vonět krémem.

2. Podívejte se jim do tváře

Tváře dřevorubců jsou ošlehané větrem a většinou na nich najdete pár jizev od třísek, spadlých větví, a také památky na veselé příhody se sekerami a řetězovými pilami.

3. Nabídněte jim kávu

Dřevorubec si dá pořádně silného turka, možná s trochou mléka. Lumbersexuál si dá latte nebo něco podobného.

Zdroj: muzivcesku.cz

Mohlo by vás taky zajímat:

Kam se poděli opravdoví muži?

Z deníku koučky: Jak testosteron ovlivňuje muže?

Kolikrát jste od svého muže dostala snídani do postele?

Čím může muž překvapit ženu?

10 věcí, které my ženy závidíme mužům

Každé pohlaví má něco, v čem vyniká a v čem zase ne. Muži například mají lepší orientační smysl, více síly a umějí se lépe a uvážlivěji rozhodovat. Ženy zase umí dělat víc věcí najednou, jsou obdařeny silnou intuicí a jsou schopny (a to nám muži zcela nepochybě závidí) dosahovat několika orgasmů za sebou. Ale i mužům lze některé věci závidět.

Lépe stárnou

Lépe stárnou

Podle průzkumů by si zhruba 40 procent žen přálo vypadat mladší. Ženy svůj věk hodně řeší, mají pocit, že stárnout není povolené, že ztrácejí krásu a svou cenu. Takové ženy pak na tvář nanášejí stále víc omlazujících přípravků, make-upu nebo se rovnou vrhají pod kudlu plastickým chirurgům.

To muži tolik svá léta neřeší, věk je pro ně často jen číslo, které mají někde napsané. A možná právě proto jim přibývající léta tak nějak víc sluší. I starší muži mají v sobě kus malého kluka a nebojí se ho ukázat. Jsou tak charismatičtější a pro ženy stále žádoucí.