Sex a vztahy

4. července 2016 04:40

Martina Čerňanská

Pište si deník! Budete šťastnější a spokojenější

Deník jste si naposledy psala v době, kdy s vámi mlátila puberta a měla jste pocit, že se proti vám spikl celý svět? A co takhle se k tomuto rituálu vrátit teď, když vám je vám o několik (desítek) let víc. Nechce se vám plýtvat časem, když ho už tak máte pro všechny starosti žalostně málo

Jen stěží byste našla lepší zpětnou vazbu, která by vám o vaší duši a vašem životě poreferovala víc. My v redakci jsme proto deníkům propadly!

Vzpomínky, zážitky, přání, touhy a sny mají v našem životě své místo. Proto na ně nezapomínejte!

Je rozhodně super mít diář, kde si zapisujete váš denní program, úkoly, povinnosti, plánujete jídelníček, zaznamenáváte si narozeniny rodinných příslušníků, vedete si agendu výdajů, ale rozhodně to není to stejné jako sešit, do kterého vepisujete události uplynulého dne, co vám ulpěly v myšlenkách a svou delikátní podobou se vám zároveň vypálily do srdce.

Pokud si vedete diář, tak máte rozhodně pochvalu. Je totiž potřeba mít přehled o tom, co je nutné zařídit a sestavit si denní priority, ale pak byste měla mít taky deník, co bude důkazem černé na bílém vaší životní pouti. Psaní deníků nejenom dává naši duši potřebnou vzpruhu, ale napomáhá k utváření nadhledu, umožňuje daný den prožít znovu, když u sklenky vína, nebo bylinkového čaje vzpomínáte, co pěkného vám dnešek přinesl. Nemusíte zapisovat všechno od probuzení až do konce, to vůbec ne. Spíše se zaměřte na to, co vám udělalo radost, co vás potěšilo, nebo si klidně najděte prostor, kam vepíšete vaše duševní bolístky. Říká se, že když problémy uvidíte na papíře, uvedete důvody, proč vás daná situace natolik znervózňuje nebo tíží a k tomu rovnou naškrábete řešení, tak se vám půjde životem o poznání lehčeji a hlavně budete mít plán, jak z toho všeho vykličkujete.

Zapomínat bychom neměli ani na naše přání, životní touhy a cíle, ke kterým chceme dojít. Nezáleží na tom, jestli chcete mít dřevěnou chatku u lesa, plážový domek, nebo si snad splnit sny a spatřit západ slunce na Maledivách, jak žhnoucí kotouč padá za obzor a na oceán se snáší soumrak, který po té přenechá hlavní roli hvězdné obloze.

„Pamatuji si, že jsem jako malá holka snila o tom, že podniknu cestu do Karibiku na palubě zaoceánské lodi, psala si o tom své zápisky a pak když jsem to celé dobrodružství prožila každou buňkou svého já, byla jsem štěstí bez sebe a z té energie tam jsem čerpala ještě několik let poté. Navíc jsem vděčná své babičce, která mi pokaždé říkala, ať si všechny své cenné momenty, nad kterými mi zjihne srdce, zapíši dřív, než zapadají prachem zapomění a měla pravdu. Když si teď po dvou letech předčítám po večerech zápisky z Kuby, Mexika, Dominikány, Miami a Baham, tak si připadám jako bych se tam zase vrátila,“ svěřuje se čtenářka Magda (36), co při čtení cestovatelských zážitků popíjí šťávu z mladého kokosu, aby si navodila autentickou karibskou atmosféru.

Skvělé je také si zapisovat své sny, které spřádáte pod oponou noci. Ve snech totiž můžete přijít na mnohé spojitosti, co mají co do činění s vaším životem. Na snáře se ale vykašlete, spíše se na sen podívejte z vašeho úhlu, vašich zážitků a vzpomínek. Určitě se dopátráte k něčemu, co vám dá dřív, či později smysl.

Láska, erotično, sex, jeho nenechavé doteky a svádivý hlas

Milování, mazlení, sex i orgasmus mají v našem životě své místo. A přesně tak je to naprosto v pořádku. Prostřednictvím sexu nejenom sdílíme lásku, ale také se cítíme žádoucí, sexy, probouzíme v sobě vášeň a po té posbíráme nejeden orgasmus, co nás katapultuje do ráje. Že nemůžete zapomenout na vaši první lásku, se kterou jste se milovala pod stanem, na tajného milence, se kterým jste měla choutky prchnout od manžela, nebo snad na toho šarmantního prošedivělého lektora francouzštiny, co vás okatě svlékal pohledem, svůdnicky mrkal a pak vás pozval na kávu? Byl by hřích tyto nádherné zážitky zapomenout, nebo se nechat okrást o pikantní detaily či informace o tom, jak se nad vámi otevřelo samo nebe, když do vás pronikal jako hladový barbar a přitom láskyplný milenec. Pokud si držíte v sobě nevěrné tajemství, které byste ráda vysypala kamarádce na hlavu, vykašlete na to a raději se přiznejte deníku. Použijte však ten na zámek, nebo vychytanou aplikaci, co je chráněna heslem a pro případ potřeby si své zápisky můžete zálohovat na e-mail, díky čemuž o své dobrodružství už nikdy nepřijdete.

„Marka jsem podvedla hned několikrát a všechny své milence si pečlivě zaznamenala na řádky mého erotického deníku ve vášnivě červených deskách. Když si teď po letech čtu své záznamy, hořím studem a vzrušením z toho, jak intenzivně jsem se sexu oddávala. Za nic na světě bych o svůj deník přijít nechtěla. Když mě drahý naštve, zavřu se do koupelny, napustím si vanu a vracím se do chvíle, kdy jsem si poprvé střihla trojku, nebo si na dovolené uletěla se svalnatým plavčíkem na jeho soukromém člunu,“ přiznává Sandra (39) a my máme pocit, že její život byl opravdu pekelně pestrobarevným, což si rozhodně nemůže říct každý.

-lz-

V čem nám psaní deníku pomůže?

• Uložit si pozitivní zážitek, který si můžeme v budoucnosti znovu lépe vybavit

• Utřídit myšlenky

• Vyrovnat se s chybami a podívat se na vše z nadhledu

• Uvědomit si, kolik problémů jsme schopni vyřešit

• Psaní deníku podporuje kreativitu a aktivuje mozek

• Propojuje nám levou i pravou hemisféru

• Ujasňuje naše hodnoty a poznání sebe samých

• Usnadňuje naše rozhodování a uvědomění si, jaké cíle chceme dosáhnout

• Můžeme mu svěřit i vše, co nechceme říci někomu jinému

• Při psaní deníku dochází ke katarzi (k vnitřní očistě člověka) a následné sebereflexi

• Po vypsání a znovu přečtení celého problému si uvědomíte reálnost celé situace

• Jedná se o ozdravný a prospěšný proces – slouží jako psychohygiena

• Formulování myšlenek vám pomáhá aktivovat slovní zásobu

Přečtěte si také:

-lz-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.