Ranní versus večerní sex: Co je lepší?

Zatímco milý staví ihned po ránu své šapitó a neodbytně doráží, vy máte ze všeho nejvíc chuť otočit se na pravý bok a dát si dvacet. Co pánové na ranním sexu vlastně mají, proč vadí nám, a z jakého důvodu vlastně preferujeme raději ten večerní?

Ano je to tak! Muži vyžadují sex z rána, kdežto my, ženy, raději až pod závojem noci, kdy se pak můžeme zakutat pod peřinu k partnerovi a usnout mu v náručí.

Je jen na vás, v kterou křesťanskou nebo i nekřesťanskou hodinu se budete milovat. Ranní i večerní doba mají své výhody a nevýhody. Tady jsou:

Sex při východu slunce: Nabije vás energií, zvýší výkonnost a zlepší náladu

Všichni muži vám budou svorně tvrdit, že neexistuje nic lepšího než sex po ránu, protože podle všeho to příroda tak chtěla. Ano, ranní erekce je sice na místě ve chvíli, kdy sluneční paprsky zalijí vaši ložnici, ale co naplat, když vy od rozlepení víček víc toužíte po sprše a zubním kartáčku než po maratonu za orgasmem?!

„Jako byste mi mluvili z duše, já ranní milování opravdu neuznávám. Abych platila za vnímavou a aktivní milenku, musím se cítit přitažlivě, sebevědomě a sexy, jinak to nestojí za nic. A bohužel pro Martina tomu tak po ránu opravdu není. Právě naopak, můj milostný apetit se ze všeho nejvíc ozývá právě večer, kdy můžu vklouznout do svádivého negližé, zahalit se do vůně jemných broskví a pak nakráčet do ložnice, kde můžu drahému předvést, že i v manželství po dvaceti letech to může pořádně jiskřit,“ říká Marcela (44).

Jenomže mužům je prý podle všeho úplně jedno, že jste rozcuchaná, neupravená nebo nemáte do hladka oholené nohy. Mnohem důležitější je fakt, že mohou nastartovat den tím, co je pokaždé spolehlivě probere a naladí na dlouhý pracovní den. Pánové sex v tuto dobu považují za něco jako rozcvičku, která je, na rozdíl od té klasické, zbaví navíc milostného napětí a sníží tak riziko potencionální nevěry v důsledku dlouhé sexuální abstinence. Navíc je utvrdí v dojmu, že jsou v partnerství nadmíru (u)spokojeni.

Možná by nebylo od věci udělat milému (alespoň občas) radost, zaběhnout si do koupelny dřív, než se probudí a střihnout si rychlé číslo ještě před tím, než se vaším domovem začne ozývat dětský halas. Ranní sex je rychlý, dáte prostor vášni, rozproudíte krevní oběh mnohem efektivněji a zdravěji než hrnkem černé kávy a za ty vzpomínky, co vám budou doznívat v mysli během pracovní porady, to prostě stojí.

Večerní sex: Více romantiky, méně studu

Pokud si rozkoš schováváte na večer, tak můžete počítat s tím, že celý akt bude procítěnější a intenzivnější než ten ranní. Máte totiž celou dlouho noc na to, abyste si vzájemně užili sami sebe v nespočtu milostných poloh, a pak je tady ten bonus, že až bude po všem, můžete se propadnout do hlubokého spánku. V potemnělé ložnici se taky ztratí nějaké to kilo navíc, celulitida se stane neviditelnou a vaše stydlivost je fuč, nemluvě o mocné představivosti a síle fantazie, které milování vtisknou nový, omamnější rozměr. Večer máte čas se na sex naladit sklenkou vína a hodit se podle vašich měřítek do gala, ale tu a tam musíte počítat s tím, že po celém dlouhém dni na vás může padnout únava a váš milostný záměr může vyjít do ztracena.

Postřeh pro seriálové maniačky: V případě, že muže ráno odmítnete s tím, že večer má orgasmus jistý, mrkněte se předem do programu, zda vám v tom nebrání vaše seriálová závislost, protože odmítnout ho i podruhé s průhlednou výmluvou na bolest hlavy by nebylo zrovna dvakrát rozumné.

-len-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.