Rozchod: 5 nepříjemností, kterými na něj naše tělo reaguje

Rozchod je těžký pro každého. City se bouří a emocionální výkyvy a stres se podepisují nejen na duši, ale i na těle. Jaké fyzické a psychické potíže čekají člověka, který se rozešel se svou láskou?

Úzkost a problémy se spaním

Jsme předurčeni k pospolitosti, a pokud o ni přijdeme, cítíme bolest. Potřeba blízkosti je nenaplněná a přichází úzkost. Vědecké studie prokázaly, že bolest, kterou cítíme po rozchodu, aktivuje stejnou část mozku, která je stimulována při závislosti na kokainu.

Bolest na hrudi

Z výzkumů vyplynulo, že se po rozchodu objevují nervové signály spojené se skutečnou fyzickou bolestí. Jsou to ty stejné, které vyvolá opaření nebo popálenina. Za vnímání bolesti je zodpovědný mozek, a proto můžete cítit bolest na hrudi nebo přímo u srdce.

S ukončením vztahu se zhoršuje i srdeční činnost. Obzvlášť lidé, kteří trpí nějakou srdeční chorobou, by se měli vyhýbat stresu, protože jsou náchylnější na vznik arytmie, nebo dokonce infarktu.

PŘEČTĚTE SI: ROZCHOD BOLÍ, ALE MŮŽETE SE Z NĚJ HODNĚ POUČIT

Problémy s pokožkou

Člověk s depresí se o sebe všeobecně míň stará a stresové hormony vyplavené rozchodem navíc zhorší vzhled pokožky. To může vést k akné a padání vlasů.

Bolest svalů

Utrápení lidé jsou více náchylní ke zraněním. V souvislosti se stresem se mohou objevit křeče a stahy svalů potom způsobují bolest v nejrůznějších částech těla.

Ztráta chuti k jídlu nebo tloustnutí

Po rozchodu trpí mnoho lidí nechutenstvím. Ale v delším horizontu lidé váhu spíše nabírají. Stres způsobí, že jsou buňky citlivější na inzulin, tělo ho začne produkovat více a rychleji ukládá tuk.

Přibírání je často spojené i s nespavostí a sníženým pohybem. Stres také narušuje trávení a vyvolává bolesti břicha a průjem.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.