zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Rozchod: 5 nepříjemností, kterými na něj naše tělo reaguje

Rozchod s milovaným člověkem vyvolává nejen psychické, ale i fyzické potíže
Autor: iStock Rozchod s milovaným člověkem vyvolává nejen psychické, ale i fyzické potíže
anna kopečková , Vydáno: 09.08.2017
Rozchod je těžký pro každého. City se bouří a emocionální výkyvy a stres se podepisují nejen na duši, ale i na těle. Jaké fyzické a psychické potíže čekají člověka, který se rozešel se svou láskou?

reklama

Úzkost a problémy se spaním

Jsme předurčeni k pospolitosti, a pokud o ni přijdeme, cítíme bolest. Potřeba blízkosti je nenaplněná a přichází úzkost. Vědecké studie prokázaly, že bolest, kterou cítíme po rozchodu, aktivuje stejnou část mozku, která je stimulována při závislosti na kokainu.

Bolest na hrudi

Z výzkumů vyplynulo, že se po rozchodu objevují nervové signály spojené se skutečnou fyzickou bolestí. Jsou to ty stejné, které vyvolá opaření nebo popálenina. Za vnímání bolesti je zodpovědný mozek, a proto můžete cítit bolest na hrudi nebo přímo u srdce.

S ukončením vztahu se zhoršuje i srdeční činnost. Obzvlášť lidé, kteří trpí nějakou srdeční chorobou, by se měli vyhýbat stresu, protože jsou náchylnější na vznik arytmie, nebo dokonce infarktu.

PŘEČTĚTE SI: ROZCHOD BOLÍ, ALE MŮŽETE SE Z NĚJ HODNĚ POUČIT

Problémy s pokožkou

Člověk s depresí se o sebe všeobecně míň stará a stresové hormony vyplavené rozchodem navíc zhorší vzhled pokožky. To může vést k akné a padání vlasů.

Bolest svalů

Utrápení lidé jsou více náchylní ke zraněním. V souvislosti se stresem se mohou objevit křeče a stahy svalů potom způsobují bolest v nejrůznějších částech těla.

Ztráta chuti k jídlu nebo tloustnutí

Po rozchodu trpí mnoho lidí nechutenstvím. Ale v delším horizontu lidé váhu spíše nabírají. Stres způsobí, že jsou buňky citlivější na inzulin, tělo ho začne produkovat více a rychleji ukládá tuk.

Přibírání je často spojené i s nespavostí a sníženým pohybem. Stres také narušuje trávení a vyvolává bolesti břicha a průjem.

Mohlo by vás taky zajímat:

Rozchod je dost zlý a těchto 5 věcí ho může ještě zhoršit

Rozchod není žádná legrace, co si budeme namlouvat. Bolí to, jako když vám někdo sype sůl do krvácející rány. Sypat sůl do rány ale rozhodně není náš cíl, my se naopak budeme snažit zranění opatrně vyčistit, vydezinfikovat a nechat, aby se hojilo. Všichni však víme, jak lehce se to řekne a o co hůř realizuje. Hlavní je nic si nepředstírat a nelakovat události na růžovo. Musíme zatnout zuby a následky minimalizovat. A právě proto je dobré vědět, čeho je potřeba se vyvarovat, aby nám nebylo dokonce ještě hůř. Co se tudíž nedoporučuje?

Uzavřít se do samoty

Rozchod je dost zlý. Víme, co ho může ještě zhoršitsama

Nikam nechodit, zavřít se doma, vyhýbat se společenským akcím – i tak dopadá po rozchodu velké množství žen. Nikdo o mě nestojí, nikoho nezajímám, kam bych chodila? Když ohromení přátelé a příbuzní přece jen nakonec do bytu proniknou i přes překážky (nikdo neotvírá, dotyčné předstírají, že spí anebo nejsou přítomny), zjistí, že ta jistá dáma je rozcuchaná, má opuchlá víčka, na sobě pyžamo a župan z dětství. Kuchyni dominují prázdné lahve a obaly od čokolád.

S rozchodem se odmítám smířit

Příběh Jany: Jsem závislá na bývalém příteli. S rozchodem se odmítám smířit

reklama

Související témata: nespavost , bolest , rozvod , rozchod , tloustnutí

reklama

Přečtěte si také

reklama