zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Sex během menstruace: Je mnohem lepší, ale má svá rizika

Ti, kdo zažili sex během menstruace, tvrdí, že je daleko lepší.
Autor: Thinkstock Ti, kdo zažili sex během menstruace, tvrdí, že je daleko lepší.
anna kopečková , Vydáno: 30.05.2017
Milování během menstruace – nikdo o tom moc nemluví, to ale neznamená, že to lidé nedělají. Opravdu to není vhodné? Co vše o něm potřebujete vědět?

reklama

Sex během menstruace je téma, které je pro většinu lidí tabu. Přitom ale jsou ženy mající během svých dnů na sex daleko větší chuť než obvykle. Mohou za to hormony, které právě v období menstruace blázní. Hladina estrogenu v těle stoupá, zvyšuje se prokrvení pohlavních orgánů, a tak je milování často daleko lepší a dosažení orgasmu snazší.

Milování během menstruace však není hygienické a může být i nebezpečné – do vagíny se snáz dostane infekce, která může mít rychlejší a horší průběh. I proto se o tomto tématu nemluví. Pokud se však pro něj přesto rozhodnete, pár věcí byste měli vědět:

Třetina lidí má sex během menstruace

Výzkum ukázal, že 30 procent sexuálně aktivních lidí má sex během menstruace, přičemž ženy si rozhodně nestěžují na menší libido. Naopak, je známo, že během menstruace mají ženy orgasmus silnější a intenzivnější. Rozdíl poznáte zejména při vaginálním orgasmu. Může za to větší prokrvení a větší citlivost intimních partií. Krev také poslouží jako lubrikant a sex je mnohem příjemnější.

Orgasmus zmírní křeče či příznaky PMS...

Při orgasmu se uvolňují endorfiny, které působí pozitivně na ženskou psychiku. Způsobují pocity štěstí, proto také dokážou zmírnit příznaky stresu, ale také PMS či menstruační křeče.

… a urychlí menstruaci

Menstruační cyklus je vždy trochu chaotický. Někdy trvá menstruace déle, jindy je slabší. Ale pokud se na to zaměříte, všimnete si, že pokud máte během menstruace sex, trvá cyklus kratší dobu. Orgasmus totiž zvyšuje rychlost, jakou se tkáň vylučuje z těla. Takže menstruace při sexu nebude bolet a ještě bude kratší. To zní jako výhra, ne?

Menstruační krev není škodlivá

Přestože je rok 2017, někteří lidé ještě stále věří tomu, že menstruační krev je „nečistá“ a nese v sobě infekci, která se může na člověka rozšířit, pokud přijde s krví do kontaktu. Samozřejmě to není pravda. Menstruační krev je směs zdravé krve a tkání, které tělo již nepotřebuje, a proto se jich zbavuje. Takže ne, penisu krev skutečně neublíží.

Hrozí vyšší riziko přenosu pohlavních infekcí

Jestli na sex během menstruace kývnete, buďte daleko opatrnější a hrátky si dopřávejte jen se stálým partnerem. Pokud žádného nemáte, používejte kondom, protože při menstruaci hrozí vyšší riziko přenosu pohlavních chorob, například HIV. Též děložní čípek je v této době mírně otevřený a náchylný k infekcím.

Ano, stále můžete otěhotnět

U žen s pravidelným 28denním cyklem je méně pravděpodobné, že mají ovulaci během menstruace, a proto hrozí menší riziko otěhotnění. Ale existuje též mnoho žen, které mají ovulaci poblíž menstruace. A protože spermie přežijí v ženském těle až sedm dní, šance na těhotenství tu existuje.

Pokud k tomu dojde, vaše děti nebudou zrzavé. Tedy pokud k tomu nemají genetické předpoklady. Ve středověku totiž lidé věřili, že zrzavé děti jsou výsledkem sexu během menstruace a přistupovali k nim jako k nečistým.

Skvrny vyperte hned

Možná si sex během menstruace užíváte, vaše povlečení z něj ale jistě radost nemá. Chcete-li rychle a účinně skvrny od krve odstranit, namočte prádlo před praním do studené, slané vody, pak použijte odstraňovač skvrn a vyperte jako obvykle.

Také je samozřejmě možné dát pod sebe ručník, a tak zabránit znečištění povlečení. Nebo se pomilujte ve vaně či sprše, svůj sexuální život tím ozvláštníte a ušetříte si praní.

-lk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Vždycky se cesta najde

Může být penis moc velký na vaši vaginu?

6 překvapivých účinků orgasmu, díky nimž budete krásnější

Orgasmus má skvělé účinky nejen na naši mysl a zdraví, ale i na krásu. A pokud vám dělá problémy orgasmu dosáhnout, nemusíte mít obavy. Pro zisk kosmetických benefitů prý stačí i jakékoliv vzrušení, tedy libovolná sexuální rozkoš. Na co se pak můžete těšit?

Zdravější pleť

orgasmus krása pleť

Vzhledem k tomu, že při sexuálním dráždění dochází k uvolnění oxytocinu (hormonu provázejícího potěšení) a současně se snižuje hladina kortizolu (hormonu naznačujícího, že jste ve stresu), je mnohem méně pravděpodobné, že budete trpět nějakým typem vyrážky způsobené tím, že se stresujete. Zároveň se vám díky orgasmu krásně prokrví obličej a zvýší se přísun kyslíku. Známe to všechny – „posexový“ ruměnec ve tváři, který na nás prozradí, co jsme právě dělaly. Díky tomu však dochází k vyrovnání hladiny hormonů, což je obecně skvělá obrana proti akné.

 

Ovšem pozor – nestačí se milovat nebo masturbovat jen jednou za měsíc, chce to více pravidelnosti.

Tajemství menstruace: Od klůcku po revoluční kalhotky

Tajemství menstruace: Od klůcku po revoluční kalhotky

7 důvodů, proč nemáme orgasmus

Naučit se dosahovat orgasmu by nemělo být tak složité, jako když řešíte obtížný matematický problém. Pro mnoho žen to ale opravdu neřešitelný problém je.

Jaké mohou být tedy skutečné důvody, proč nejsme schopny dosáhnout orgasmu?

1. Mohou to být léky, které se postarají o to, že dosáhnout vyvrcholení je téměř nemožné

Lékaři tvrdí, že léky jako SSRI (používané k léčbě deprese, úzkosti a dalších podobných nemocí) mohou snížit hladinu pohlavních hormonů v těle, a to často vede k tomu, že prožíváte orgasmy opravdu mizerné nebo je nemáte vůbec. Takže v případě, že sex je skutečně dobrý, toto je důvod, proč nedosáhnete slastného konce. Promluvte si se svým lékařem a společně zjistěte, jestli nejsou nějaké jiné léky s menším počtem vedlejších účinků na sex, které byste mohly užívat.


reklama

Související témata: hormony , orgasmus , menstruace , zakázaný sex , pms , Sex , křeče , estrogen

reklama

Přečtěte si také

reklama