Tři výstrahy před nevěrou: Rozpoznáte je?

V době, kdy se polovina všech manželství rozvádí, je načase se podívat tomuto nešvaru na zoubky.

Proč byste právě vy měli trpět rozpadem vztahu, který stavíte tak dlouho, jenom proto, že jste opomenuli něco podstatného?

Sestavil jsem pro vás z praxe nejčastější případy, které když dvojice ignorovala, dostala se do problémů a následně pak musela řešit velké zklamání a psychické bolesti.

Vztah muže a ženy je jako přátelství dvou velmi blízkých lidí. Jsou spolu na život a na smrt, alespoň tak si to na začátku slibují. Většina z nás přece vstupuje do vztahu ne za tím účelem, že se stejně jednou rozpadne. Máme upřímnou touhu svůj vztah udržet a budovat, přivést děti do připraveného zázemí a radovat se ze své práce a později i z vnoučat.

Poznal jsem mnoho krásných vztahů plných lásky a zamilování, jež mohly hory přenášet. Později ale padly právě díky nerespektování drobností, které se jako zloděj v noci vkrádaly do každodenního soužití.

V prvních měsících po svatbě se všechno zdá krásné. Je však potřeba mít na paměti, že všednost čeká všechny zamilované.

Kdybych měl tyto výstrahy nějak shrnout, udělal bych to asi takto:

Podívejte se, co bylo na začátku vztahu hezké a to pěstujte.

Nenechte si hezké ukrást, ať už sami sebou, či někým jiným.

Výstraha číslo 1: Vytratily se příjemné okamžiky

Dokážete si představit, že půjdete na rande s někým, na koho se netěšíte? Že půjdete na pivo s kamarádem, který vás prudí a kárá? Že zajdete do kina na svůj oblíbený film se známými, kteří na vás vidí samé nedostatky a kritizují vás? Asi ne. Svůj volný čas totiž rádi trávíme s lidmi, kteří nás mají rádi a věnují nám svůj čas, protože se společně cítíme dobře.

Ve vztahu je tomu podobně. S naším partnerem jsme kdysi zažívali mnoho příjemných okamžiků, a proto jsme se přece rozhodli ke společnému životu. Pokud se doma či na dovolených tyto příjemné okamžiky začínají vytrácet, zpozorněte. Odejde-li jeden, odejde i druhý a třetí a než se nadějete, hezké bude vydáno na pospas nepříjemnému.

Pak stačí, aby jeden z partnerů poznal někoho, kdo mu to ztracené hezké bude dávat, a nevěra může být velmi rychle na světě. Kdo dlouhodobě touží po cukru a nedostává ho, má větší tendenci se nechat ošálit čímkoliv sladkým.

Výstraha číslo 2: Neumíte si otevřeně promluvit

Jen si vzpomeňte na ty chvíle s kamarádkou nebo kamarádem na základní škole. Povídali jste si několik hodin a stále to nemělo konce. Pusy ne a ne se zastavit. Témata se zdála nekonečná. Co bylo ve škole, doma, na závodech, s prvními láskami. Co dávali v televizi, co jste si přečetli v nové knize. Vaši přátelé byli nezastupitelní a častokrát bližší než rodiče. Bavilo vás s nimi komunikovat o čemkoliv.

Když jste poznali svého partnera, určitě jste si nelibovali v sezení v tichosti. První náznaky možného dlouhodobého vztahu přece přicházely právě u příjemných rozhovorů. Když jste našli společná témata, vztah se rozvíjel dále. Pokud se témata vyčerpala, začali jste se s partnerem nudit a randění se blížilo ke konci.

Výstraha číslo 3: Partner tráví hodně času mimo

Kde je mi dobře, trávím čas a rád se tam vracím. Kde mi dobře není, tomu se raději vyhýbám. Pokud zjišťujete, že váš partner začíná protahovat svůj pobyt mimo domov a je úplně jedno z jakého důvodu, vězte, že za tím vězí nějaká příčina. Časté výmluvy na hodně práce nebývají pravdivé. Kdybyste měli možnost sledovat pracovní diář partnera, zjistili byste, že pracuje neefektivně, často se poflakuje s kolegy či na sportu.

S oblibou pozoruji lidi, kteří se doma vymlouvají na přetíženost v práci a přitom mají dostatek času na obídky a tenis s opačným pohlavím. Nikdo není přetížený, pokud sám nechce. Je jedno, zda je váš partner dlouho zavřený v garáži či v kuchyni anebo pracuje ostošest a chodí domů v osm, aby zajistil rodinu.

Mějte na paměti, kde je mi dobře, tam se vracím. Pokud se k vám partner nevrací rád, honem zjistěte proč a napravte to. Jinak po čase zjistíte, že je mu dobře již dlouho někde jinde a o svůj vztah přijdete. I malé hezké, pokud vzniká někde jinde než s vámi, má tendenci po čase přerůst ve velké.

Aleš Kalina

Životní kouč

www.ales-kalina.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.