Sex a vztahy

30. listopadu 2016 07:30

Martina Čerňanská

Ženy, které zničí váš vztah. A nejsou to milenky!

Ženy, které zničí váš vztah. A nejsou to milenky!

A to je krutá pravda: nejen milenky ohrožují vaše manželství či váš vztah. Vyskytují se bohužel i jiné ženy, jež jsou pro partnerství nebezpečím občas i daleko větším. Jistě přinejmenším tušíte, které to asi tak mohou být. Pokud nikdo z vašeho blízkého okolí neohrožuje váš vztah, jste šťastná žena. Ale je tomu skutečně tak? Nevyskytuje se v blízkosti vás a vašeho partnera například, dejme tomu...

Jeho matka

Zdaleka ne každá tchyně je intrikánka, nezdravě zamilovaná do svého synáčka a třesoucí se na to, aby mu za každou cenu zničila harmonický vztah. Mnohé ženy vycházejí s manželovou matkou neutrálně či docela dobře. Ale je možné, že k nim bohužel nepatříte a že vás "maminka" deptá. Rozhodně by nebyla první, která dožene synovo manželství k rozvodovému soudu. Jakmile vámi tchyně otevřeně pohrdá a dělá vám naschvály, budete muset bojovat. Ale čestně. Nenechte se zastrašit, bojujte však podle pravidel. Pokud ovšem žijete s takzvaným mamánkem, počítejte s tím, že bitva bude bouřlivá.

Vaše kamarádka

I ta nejlepší kamarádka může vztahu uškodit. Dejte si na ni pozor v případě, že se chová nepřirozeně a vašemu partnerství očividně nepřeje. Pokud manžela pomlouvá a hází na něho špínu, chtějte vědět, proč. Možná že vás chce jen pro sebe, možná vám něco závidí. Také si položte otázku, jaký má pomlouvačná kamarádka soukromý život. Rozvádí se zrovna? Cítí se osamělá? Má v sobě nějakou oprávněnou hořkost? Existuje i další riziko. Stalo se, a nejen ve filmech, že se kamarádka změnila v záludnou sokyni. Ale nezbývá než doufat, že žádnou takovou falešnou kamarádku nemáte.

Vaše matka

Dokonce i vlastní maminka se může přičinit o nejrůznější nepříjemnosti, pokud má velitelskou povahu. Je pravda, že rozumné tchyně dokážou se "zeťáky" vycházet přátelsky, ale samozřejmě to neplatí všeobecně. Nelze vyloučit, že i vaše vlastní matka nenechává na zeťovi nit dobrou. Možná že často posloucháte takové to: "Vidíš, já ti říkala, aby sis ho nebrala. A na moje slova došlo: Málo vydělává, nedokáže si vydupat vyšší plat, nemožně se obléká, a copak ti nevadí ten jeho hrozný koníček: ta cyklistika?" Pamatujte, že s partnerem byste měla být zajedno. Poproste matku, aby o něm před vámi mluvila s respektem, anebo, pokud to nedokáže, o něm prostě nemluvila.

Nevlastní dcera

Jen málokdo dokáže ženě zkomplikovat život tak jako partnerova nevlastní dcera, pokud možno v takzvaných telecích letech. Když se rozhodne se vám coby maceše mstít, připravte se na opravdový horor. Klíčem k úspěchu je v tomto případě chápavost, tolerance a upřímná komunikace. Jestliže se vám nelíbí, jak partner přistupuje ke své dceři, řekněte mu to. Opatrně a klidně, v soukromí. Pokud na vás jeho malá lvice neustále bezohledně útočí, budete si muset promluvit i s ní. Klidně a bez emocí. A nepočítejte, že by to spravil jediný rozhovor. Obrňte se trpělivostí, budete ji potřebovat.

-em-

Sdílejte článek
Štítky milenka vztah tchýně

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.