Sex a vztahy

10. listopadu 2013 00:20

Kateřina Motlová

Sex po padesátce: Víme, v čem je lepší než kdy jindy

Milostný život si ženy užívají lépe, když jsou starší.

Sexuoložka Susan Quilliamová (63), autorka slavného bestselleru Radost ze sexu (Joy of sex), se ohlíží za 40 lety sexuální revoluce – svou knihu přepsala a nyní vychází opět.

Největší rozdíl spatřuje v pohledu společnosti na ženskou sexualitu. „Na starší rozvedené ženy, které si chtějí ještě něco užít, už společnost nehledí skrz prsty,“ uvedla pro server dailymail.co.uk. Jsme šťastné tak jako žádné ženy zralého věku před námi nebyly. Už se nebojíme experimentovat, říct si, co se nám v posteli líbí. Když na to přijde, můžu si někam vyrazit, sbalit muže a nikdo se na mě nebude dívat jako na ženu pokleslých mravů. Ve všem máme víc na výběr.“

Jaké jsou další výhody?

Můžeme využívat blaha hormonální léčby – dříve ženy takovou možnost neměly.

Můžeme si samy koupit intimní pomůcky – osobně nebo přes internet.

Víme, že máme právo na orgasmus.

Vztah zralá žena a mladší muž už není tabu.

Masturbace není tabu.

Velmi dobře známe své tělo.

Můžeme se rozhodnout, jestli mít vztah nebo zůstat sama či si užít jen jednorázové potěšení.

Jak si milostný život skutečně vychutnat?

Sexuálního vrcholu dosahují ženy mezi čtyřicítkou a padesátkou. Důležitým aspektem další výdrže chuti k sexu je celkový životní postoj. Zejména při nástupu menopauzy. Když jsme aktivní, dbáme na sebe a staráme se o svůj zdravotní stav, není důvodu k sexuálnímu chátrání.

Mluvte s partnerem

Pokud máte jakékoliv obavy ze svých tělesných změn, případně sex prožíváte jinak, líbí se vám jiné věci, než dříve, neváhejte a svěřte se otevřeně partnerovi. Sebevědomá žena, která se nebojí ventilovat své myšlenky mužům jen imponuje. Nastolíte mezi sebou intimní atmosféru, která vás spojí víc než složitě rafinované sexuální hrátky.

Lubrikujte

Snížená vlhkost sliznic je častá věc, která mnohé ženy staršího věku limituje. Naštěstí dnes už se lubrikační gely prodávají zcela běžně i v drogerií. Nikdo nemá tedy výmluvu, proč si nemůže nějakou tu tubičku zakoupit.

Najděte polohu vhodnou pro váš věk

Samozřejmě se u vás mohou objevit během času zdravotní potíže. Nesnažte se svůj sexuální život nijak omezovat. Pravidelný sex vám jedině prospěje, nejen po fyzické stránce, ale zejména po té psychické.

Sdílejte článek
Štítky sex

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.