Seriály a filmy

8. března 2017 09:36

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: Funny Girl, plačtivý herec a dokumentarista stavící se na hlavu

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Monika Absolonová, herec Ján Jackuliak a dokumentarista Petr Lom. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 8. března ve 21.35 na Primě.

Prvním milým hostem dnešního večera je zpěvačka a herečka Monika Absolonová, čerstvě po premiéře slavného muzikálu Funny Girl, v němž ztvárňuje v pořadí již potřetí hlavní roli. „Poprvé jsem ji hrála v Ústí nad Labem, kde jsem za to dokonce dostala cenu Thálie, ale hrála jsem to málo, za celý rok třeba jen šestadvacetkrát.

Pak jsem to hrála v Ostravě, kde to bylo také moc fajn, obojí režíroval Lumír Olšovský, ale tam jsem to odehrála jen pětkrát, protože jsem otěhotněla a už jsem si to nezahrála,“ říká o své roli, která je inspirována skutečnou postavou, a sice jednou z největších hereckých hvězd své doby, Fanny Briceovou, jež zářila na newyorských divadelních prknech ve dvacátých letech minulého století, ale v soukromí se jí příliš nedařilo. „Každopádně další těhotenství zatím neplánuju a producentovi jsem slíbila, že určitě budu hrát déle Fanny než Evitu, kterou jsem hrála tři měsíce.“

Dalším hostem je slovenský herec, dobře známý z řady seriálů však i českým divákům, Ján Jackuliak. „Jsem slovensko-český herec. Domov mám na Slovensku, ale občas sem zavítám a něco povyprávím ve slovenštině,“ popisuje sám sebe umělec, který vystudoval JAMU v Brně, obor muzikálové herectví, a nyní žije převážně v Bratislavě, kde se mimo jiné chystá zdramatizovat bestseller Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla. „Je to taková moje první produkce. A je to velice těžký úkol, protože to není klasická literární předloha, ale filozofický popis ekonomie. Režii jsem zadal Rastislavu Balkovi, jinak jsme na jevišti tři herci a dáváme to postupně dohromady. Zatím se nám to vcelku daří, premiéru máme již za dva týdny a moc se na to těšíme,“ říká herec s tím, že texty sice ještě neumí, ale že se to jistě poddá. „Je to trochu jiný text. Než pochopím jednu větu, trvá mi to dva týdny, ale jde to.

Mám takový pocit, jako bych měl za sebou už alespoň dva semestry vysoké ekonomické.“ Jana Krause velice zaujalo, když se v nějakém rozhovoru dočetl, že se Ján Jackuliak považuje za citlivého člověka, a rád by se dozvěděl, jak se to projevuje.

Posledním hostem dnešního večera je Petr Lom, absolvent Harvardské univerzity, kterým je podle slov Jana Krause vyhrazeno v jeho talkshow čestné třetí místo. Od poslední návštěvy pana Loma se změnilo to, že opustil akademický svět, vzdal se kariéry univerzitního profesora a začal točit dokumentární filmy. Nyní přijel do Prahy v rámci festivalu Jeden svět prezentovat svůj film natáčený v Barmě. „Musím říct, že se mi po vás moc stýskalo,“ říká na úvod Petr Lom, který přinese malou pozornost nejen svému hostiteli, ale i divákům, a navíc, aby oslnil, se postaví na hlavu.

Natočení dokumentu o Barmě předcházely dva roky života přímo na místě. „Ráno se člověk vzbudí a popadne ho panika, co tady dělá a jak z toho vytvoří film,“ popisuje své zkušenosti filmař. „Celé to ale začalo tak, že jsme byli v roce 2012 pozvaní do Barmy na první filmový festival o lidských právech, kde jsme prezentovali film o egyptské revoluci. Pak jsme tam začali učit a postupně si budovat síť kontaktů.“

Jak se točí film o básních v diktatuře, proč je to důležité a jakou zásluhu na jeho vzniku má Jan Kraus? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause ve 21.35 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.