Sladké recepty

19. ledna 2018 07:30

Martina Čerňanská

Recept na víkend: Banánové bábovičky pro velké

A jako každý pátek i dnes vám přinášíme recept na víkend. Tentokrát se zaměříme na sladké a zdravé. Banánové bábovičky jsou nejen moc dobré, ale nemusíte se ani bát, že po tomto dezertu přiberete.

Tento recept je totiž od Lady Noskové, která v loňském roce vydala svou první kuchařku Štěstí na talíři plnou úžasných receptů, které jsou nejen vynikající, ale také neobsahují nic, co by vaše tělo zbytečně zatěžovalo.

Suroviny:

Banány 4 ks (300 g) Jablečné pyré bez přidaného cukru (např. přesnídávka) 190 g Med 40 g Vejce 1 ks Polotučný tvaroh 125 g Ovesné vločky 100 g Kypřicí prášek bez fosfátů 7 g Vanilka 1 lžička Mletá skořice 1,5 lžičky Sůl 1 špetka Maliny 30 g

Postup:

1. Odkrojte 5 cm banánu a odložte stranou na zdobení. Zbytek rozmačkejte vidličkou, přidejte jablečné pyré, vejce, tvaroh, med a pořádně hmotu promíchejte. Můžete použít mixér a rozmixovat vše dohladka. Přidejte ovesné vločky, kypřicí prášek, vanilku a skořici. Opět promíchejte.

2. Bábovkové formičky (nebo velkou formu na bábovku) postříkejte olejem ve spreji a formičky naplňte až po okraj hmotou z banánu a vloček. Dejte do trouby a pečte 25–30 minut při 180 °C. Průběh pečení hlídejte a nakonec dílo ozdobte zbytkem banánu a malinami.

Autorka: Lada Nosková, kuchařka Štěstí na talíři

Vyzkoušejte i další sladké recepty:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.