Životní styl

25. srpna 2020 11:19

Bára Jánová oslavila 31. narozeniny: 6 věcí, co nevíte o zlé sestře ze seriálu Slunečná

Ve Slunečné hraje křehká brunetka zákeřnou mrchu. Věděli jste, že minulý týden oslavila své 31. narozeniny? A co dalšího o ní nevíte? S Bárou se s coby Sylvou Popelkovou můžete znovu vídat na televizních obrazovkách již od úterý 25. srpna, kdy na Primě opět startuje pravidelné vysílání seriálu Slunečná!

1. Zajímá se o vědu

I když se profesně Bára Jánová angažuje spíše v seriálové a filmové branži, srdce ji táhne někam úplně jinam – k vědě. „Astrofyzika, vesmír, ale i biologie, to je to, co mě zajímá. Přijde mi neskutečné, jak je vše provázané, kosmos i příroda u nás na Zemi,“ tvrdí. Mrzí ji však, jak málo se vědě věnují média, zejména televizní pořady. Půvabná brunetka by se dokonce nebránila ani tomu mít svůj vlastní, popularizačně-vědecký pořad. Kdo ví, třeba se něčeho z tohoto oboru ve spojení se jménem Báry Jánové dočkáme…

2. Má několik tetování

I když to na obrazovce není vidět, tělo Báry Jánové zdobí řada tetování. Některá z nich souvisejí s její vášní k vědě, třeba molekula serotoninu nad levou lopatkou. „Původně jsem si vzhledem k tomu, že mám ráda vesmír, chtěla vytetovat souhvězdí Velký vůz, protože pokaždé, když jsem se podívala na oblohu, první, co jsem viděla, bylo toto souhvězdí. Nakonec jsem od toho ale ustoupila a nechala si vytetovat molekulu serotoninu,“ říká představitelka Sylvy ze seriálu Slunečná. Vedle toho na jejím předloktí najdete tři manty obrovské, které ilustrují další Bářinu vášeň – potápění. Nejnovějším úlovkem je velké tetování na zádech, její oblíbený Malý princ ze stejnojmenné knížky.

3. Je vegetariánka

S počátkem roku 2020 se Bára Jánová rozhodla zcela omezit konzumaci masa. Inspiroval ji k tomu její přítel Vítězslav, který je vegetarián už sedm let.

4. Angažuje se v boji za zelenější planetu

A to doslova! Ještě než svět pohltila koronavirová pandemie a s ní související omezení cestování, měla Bára Jánová v plánu velký projekt podporující celosvětové sázení stromů a snížení uhlíkové stopy dané leteckou dopravou. A nyní, když snad pandemie ustupuje, to vypadá, že se projekt může v podobném duchu obnovit. Jak Bára vysvětluje, byl to projekt spojený s cestováním, létáním a uhlíkovou stopou. „Vzhledem k tomu, že se letecká doprava začíná zase rozjíždět, bychom mohli uvažovat o tom to zkusit znovu odstartovat.“

5. Za její hereckou kariéru může Filip Blažek

Filip Blažek, který s Bárou hraje v seriálu Slunečná, může za to, že se vypravila na hereckou dráhu. „Divadlo mě zaujalo asi ve dvanácti letech, kdy jsme s rodiči vyrazili do Stavovského divadla na Shakespeara, kde hrál Filip Blažek. Vlastně díky Filipovi Blažkovi jsem herečka,“ říká s úsměvem s tím, že podíl má ale i její bývalý přítel, kterým byl…

6. Jiří Mádl

Bára Jánová a Jiří Mádl se spolu seznámili, když on moderoval v roce 2009 Fotbalistu roku a ona pracovala jako asistentka režie. I když jejich vztah vydržel jen pár měsíců, jeden na druhého nedají dopustit. „Jirku prostě nejde nemít rád,“ říká Bára Jánová s tím, že zůstávají stále přáteli. Jiří Mádl byl také tím, kdo ji k herectví znovu nasměroval. Ona sama tehdy studovala mediální komunikaci a coby asistentka režie se pohybovala spíš za kamerou než před kamerou. Právě Mádl pak Báru Jánovou přesvědčil, aby se zkusila přihlásit na VOŠ hereckou. Přijímačky „klaply“ a Bára Jánová zamířila zpoza kamery před ni. My si tak můžeme užívat její herectví třeba v seriálu Slunečná nebo Ohnivý kuře.

Báru Jánovou sledujte coby mrchu Sylvu v seriálu Slunečná každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě. Přečtěte si také rozhovor s ní:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.