Dramatu v seriálu Slunečná přihlížely desítky herců. Evě Burešové se tajil dech

I když se scéna hořícího auta Marka Lambory natáčela za hluboké tmy a rozhodně nepanovala vlahá letní noc, přesto se herci a celý štáb docela zahřáli. Plameny létaly několik metrů vysoko – natáčení seriálu Slunečná bylo velmi náročné a nebezpečné. Na to, jak scéna dopadla, se podívejte už dnes ve 20.15 v další epizodě vašeho oblíbeného seriálu.

Janek Linhart přijde o všechno – o peníze, vliv i firmu. Jediné, co mu zbyde, je jedno ojeté auto. Ovšem ne na dlouho. Roman Maxa v podání Filipa Tomsy se o jeho likvidaci postará mafiánským způsobem. Scénář mu předepsal, že auto zapálí a pěkně potichu zmizí.

Podívejte se na video ze seriálu Slunečná:

„Vrak auta se nesháněl snadno. Chtěli jsme ten samý model vozu, kterým Janek jezdí v seriálu, a nakonec se nám ho podařilo sehnat,“ prozrazuje šéf výpravy seriálu Václav Kunc a dodává: „Měli jsme opravdu štěstí, to samé auto jsme našli na vrakovišti. Odkoupili jsme ho a nechali dovézt do Záp, kde se scéna točila.“

Ohnivé natáčení probíhalo za přísných bezpečnostních podmínek, kde na place nechyběli hasiči z Brandýsa nad Labem a filmoví pyrotechnici, kteří měli vše na starost. Celé natáčení včetně příprav až po závěrečnou klapku trvalo kolem deseti hodin. „Natáčeli jsme hodně pozdě večer a trvalo to opravdu dlouho. Byli tu praví hasiči a bylo to fascinující. Celé to měli samozřejmě pod kontrolou a v okamžiku, kdy auto zapálili, běhal kolem režisér, který je naváděl, jak mají hasit, aby to na kameru vypadalo dobře,“ prozrazuje Eva Decastelo, která byla jednou z přihlížejících aktérek. „Zatímco hasili vepředu, tak zadek auta zachvátily velké plameny, my herci jsme z toho byli docela vyděšení. Měli jsme pocit, že to je až moc. Teprve až při třetím opakování záběru jsme zjistili, že v celém autě jsou rozvedené plynové trubky, kterými regulují požár,“ prozrazuje Decastelo filmové triky. Všichni museli během scény dodržovat odstup od požáru, který jim hasiči nařídili, a do toho hrát očima, výrazy. Slovy se tu docela šetřilo, až na jednu výjimku. „Fantastickou scénu tam ale měla Evička Burešová coby Týna. Prožívala drama a bylo skvělý se na ni dívat,“ přiznává herečka a říká, že to bylo jako v kině.

„Ve chvíli, kdy Týna nařkne Štěpána a Sylvu z toho, že auto zapálili, tak jsem musela hodně, ale hodně křičet. Celé se to natáčelo bez portů, protože by to nešlo zaznamenat, navíc oheň a praskání by hodně rušily. Celé to bylo velmi divadelní, spousta nových komparzistů. Bylo to náročné,“ přiznává Eva Burešová, které pak díky této scéně přistálo ve zprávách několik podařených obrázků od fanoušků. „Někteří fanoušci Slunečné upravili fotky, jak stojím s Lukášem Langmajerem a Markem Lamborou, za zády máme oheň, vlají mi vlasy a máme v ruce hůlky Harryho Pottera. Bylo to vtipné,“ usmívá se herečka, která je zvědavá, jak scéna dopadne. „Vypadalo to všechno hodně reálně, až se tajil dech.“

Dramatickou epizodu seriálu Slunečná sledujte již dnes večer ve 20.15 na Primě. A nezapomeňte, že svůj oblíbený seriál můžete sledovat také on-line:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.