Hrdinky seriálu Slunečná myslí na druhé

V seriálu Slunečná se herečka Martina Preissová objevuje jako členka dámského komanda Marie Řeháková. Věčně tahá svého manžela z hospody, a do toho stíhá mít přehled o všem, co se na Slunečné šustne.

Marie je učitelka v mateřské školce, která má s manželem velmi veselý vztah. „Můj Aleš v podání Norberta Lichého se mě bojí, což by možná někdo neřekl. Protože jsem ta učitelka, která si vzala elektrikáře, tak ho doma docela dává do latě. Musím říct, že se ale cítí spokojený,“ přiznává herečka, která se na place nejvíc potkává s Evou Decastelo, Reginou Řandovou a Janou Strykovou.

Ženský výbor ze seriálu Slunečná

„Máme takový ženský výbor. Možná by se dalo říct kurník. Máme docela veselé scény, třeba to, jak si čtyři ženy přijdou pro své muže do hospody. Myslím si, že dostaneme spoustu děkovných zpráv od divaček, že jsme konečně prolomily ledy a naučily je, jak to dělat,“ usmívá se Preissová, která je už čtvrtým rokem spojená s Nadačním fondem Seňorína.

„Setkání s fondem byla náhoda. Oslovila mě jejich PR manažerka, která mě potkávala v družině. Jednoho dne se osmělila s tím, že hledají nějakou tvář, která by nadační fond zaštítila. Daly jsme si schůzku a musím říct, že to bylo krásné, padly jsme si do oka, plácly si, vymyslely projekt a pustily se do focení kalendáře. Ten na letošní rok, 2020, je už třetí.“

Podpořily dobrou věc!

Herečka také oslovila své kolegy, jestli by se nechtěli nechat zvěčnit pro dobrou věc a nepodpořili fond, který pomáhá lidem s Alzheimerovou chorobou prožít radostný život. „Všechny peníze z prodeje jdou k Seňoríně, která je rozděluje přímo potřebným nebo z nich financuje svůj provoz.“

Na stránkách kalendáře se letos objevují hereččini kolegové, kteří se sami hlásili o svůj měsíc. Jednou z nich je i herečka Lucie Polišenská která se potkává s Martinou i na natáčení Slunečné. „Téma kalendáře vždy vymýšlím společně s fotografem a grafičkou. Chtěli jsme zachytit situace, které se pacientům s Alzheimerovou nemocí dějí. Zaměňují předměty, zkrátka je to jejich život. Ta moje fotografie je pravdivá. Jednou opravdu jedna paní navlékala na šňůrku korále, ale ve skutečnosti to byly brambory.“

Sama herečka se naštěstí s touto nemocí v rodině nesetkala, ale tím, že do centra chodí, a několik kolegů už za ní přišlo pro radu, má s Alzheimerem „bohaté“ zkušenosti. „V centru se nejen dělají programy pro nemocné, ale poskytuje i poradenství pro příbuzné a rodiny. Díky tomu jsem pomohla svým vrstevníkům, kteří mají rodiče v tomto věku a začali tam chodit,“ líčí herečka a dodává, že nemoc je opravdu aktuální, a kdo by tak chtěl pomoci, může si na stránkách nadace www.vsechnojenormalni.cz kalendář pořídit, a tím přispět.

Seriál Slunečná sledujte každé úterý ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.