Potvora ze seriálu Slunečná Bára Jánová se nechala zavřít do klece kvůli slepicím!

Na několik hodin se nechala herečka Bára Jánová zavřít do klece, aby upozornila na zákon, který by zakázal chov slepic v klecích, a podpořila ho tak. Pár hodin tedy strávila na očích veřejnosti za kovovými dráty a jen tak seděla. Báru Jánovou sledujte v seriálu Slunečná každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Iniciativu herečka zahlédla na Instagramu u svých kolegyň a moc se jí líbilo, že se něco takového děje. Záhy nato přišla nabídka od Obránců zvířat – a Bára Jánová neváhala a šla si sednout. „Rozhodla jsem se, že podpořím iniciativu Obránci zvířat. Nechci slepice v klecích a byla bych ráda, kdyby pomohli i ostatní. Podívejte se na jejich stránky a podpořte je,“ vybízí herečka, která strávila několik hodin v kleci, postavené na pražském Malostranském náměstí.

Bára Jánová ze seriálu Slunečná upozorňuje na špatné podmínky

„Různé známé osobnosti se tu nechají zavírat, aby si vyzkoušely, jaké to je, a upozornily na tento problém. Musím říct, že to není vůbec příjemné! Ale jsem tu proto, abychom podpořili schválení zákona proti chovu slepic v klecích.“

Společnost v kleci dělal Báře i její přítel Víťa. „Mohli jsme si tu posedět anebo si sednout na bidýlko. Nic víc, je to chudý život slepic. Chtěli bychom pro ně lepší zacházení.“

Díky obřím klecím, ale i známé tváři, Bára neunikla očím kolemjdoucích. „Neříkám, že jsem z toho nebyla nervózní, ale vzhledem k celkové situaci u nás i ve světě tu nejsou takové davy, jako by byly v době bez covidu. Na druhou stranu je to škoda, ale teď jsem se dozvěděla, že za jeden týden přišlo poslancům devět tisíc e-mailů na podporu tohoto zákona.“

Sama herečka sice pochází z maloměsta, ale celé dětství strávila u babičky na venkově, a tak má k hospodářství a zvířatům blízko. „Mám díky tomu k přírodě blízko, jsem vegetarián a snažím se jíst jen rostlinnou stravu. Zvířata chráním, a nejen touto iniciativou. Je to můj životní styl,“ přiznává herečka.

Báru Jánovou sledujte jako Sylvu každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě v seriálu Slunečná. Slunečnou můžete sledovat také on-line v exkluzivních předpremiérách v iPrima Videopůjčovně. Mnohem dřív než v televizi a zcela bez reklam!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.