Seriály a filmy

28. ledna 2021 05:58

Slunečná a pár facek. Chudák Sylva obětí domácího násilí

V dalším pokračování oblíbeného seriálu Slunečná nebude o napětí nouze – a ani o pár facek. Štěpána dostihne žárlivost, a tak se rozhodne si to se Sylvou vyřídit pěkně po chlapsku. A Pupík zase začíná vystrkovat růžky v Solange, díky čemuž slízne pár pohlavků i on. Dívejte se ve čtvrtek ve 20:15 na Primu.

Štěpánovi v podání herce Jana Plouhara zatemní žárlivost mozek a v okamžiku, kdy zjistí, že se jeho žena Sylva sešla v hospodě s kolegou, vystřihne ukázkovou scénu, která představitelku Sylvy – Báru Jánovou – srazí na kolena. V opilosti a zuřivosti se Štěpán napřáhne a ranami nešetří. „Všechno to probíhalo v pohodě a korektně. Bára je nesmírně tvárná, takže mi uhnula těsně a vypadalo to krásně. Předem se samozřejmě domlouváme, všechno máme nazkoušené. Nejprve jedeme krokem, abychom si upřesnili, kde bude kdo stát, co bude následovat po této replice, a nakonec to zkusíme v reálném čase,“ popisuje natáčení fackovacích scén hlavní aktér. „Samozřejmě je na place kaskadér Petr Drozda, díky němu je to skvěle nacvičené, a tak se nemůže nikomu nic stát.“

Podívejte se na video ze seriálu Slunečná:

Chováním svého hrdiny není herec vůbec překvapen, a tak když ho čekalo toto natáčení, byl s ním smířený. „To, že se jeho chování ponese v tomto duchu, dost naznačovaly předešlé díly, takže jsem nebyl chováním Štěpána zaskočen. Alkohol a podobné věci dávají dohromady scény, které z toho vyplynuly.“

Neurvalé chování Štěpána očekávala od scenáristů i Bára Jánová, která Janu Plouharovi nastavovala svou tvář. „S Honzou se cítím v bezpečí, není problém. Na všem se domluvíme a jdeme na to. Už jsme spolu podobné scény točili a musím říct, že to šlo v pohodě,“ prozrazuje seriálová Sylva, která ale nebude sama, kdo to v dnešním díle schytá.

Na rozdíl od Sylvy si záporák Roman Maxa o pár facek koleduje a je předem varován. „Roman se objeví v kanceláři, protože chce zpátky do firmy, ale jeho strýc John ho vyžene a na cestu mu pár naloží. Mám rád takové scény, kdy se něco děje. S Marošem Kramárem to bylo v pohodě, k ničemu zásadnímu nedošlo, ve zdraví jsme přežili všichni a myslím, že jsme si to užili,“ usmívá se Filip Tomsa, který je duší sportovec a má rád rozruch před kamerou. „Všechno nazkoušíme a po konzultaci s režisérem a kaskadérem se do toho pustíme. Samozřejmě do toho dáme víc energie, aby to vypadalo reálně. Nebojíme se chytit pořádně za kostým, a když z něj náhodou ulítne knoflík, tak se nic neděje. Důležité je, aby to bylo hezké na kameru a vychytal se správný úhel – aby divák nepoznal, že je facka slepá. Vzpomínám si ale na jedno natáčení s Martinem Dejdarem, kde jsem hrál jeho syna v seriálu Poslední sezona. Byl to jeden z prvních natáčecích dnů, v podstatě jsme se neznali, vykali jsme si, a točili jsme díl, kde mi dal jako synovi pořádného facana. Byla domluva, že to vydržím a opravdu mi jednu vlepí. Opakovalo se to ale několikrát, bohužel. Když mě tak Martin krásně zfackoval, tak jsem mu řekl, že bychom si mohli tykat,“ vzpomíná na jedno z podobných natáčení Tomsa a dodává, že občas herec odejde z takového druhu natáčení s pár modřinami, ale i to k profesi prý patří.

Jak se facka povedla? Sledujte to ve videu:

Sice pro dnešek odejde Pupík spráskaný jako pes, ale svoje poslední slovo ještě neřekl. „Jen se nebojte, Roman bude usilovat o peníze, moc a elektrárnu, kterou chce stůj co stůj ve Slunečné postavit. A když mu bude stát v cestě třeba starosta v podání Ondry Pavelky, tak mu pěkně znepříjemní život,“ naznačuje další dění své postavy v seriálu Filip Tomsa.

Dramatickou epizodu seriálu Slunečná sledujte ve čtvrtek ve 20:15 na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.