Životní styl

25. září 2020 06:00

Petra Kloidová

Zůstávám inkognito a sázím stromy, říká herečka Bára Jánová ze Slunečné

Hvězda seriálu Slunečná a představitelka mrchy Sylvy Popelkové, Barbora Jánová, se objevila na červeném gauči Show Jana Krause. Co prozradila o vzrůstající slávě a o tom, jak tráví volný čas? Herečka se zajímá nejen o lidská práva, ekologii, ale bojuje i za práva zvířat.

Mladá a talentovaná herečka Barbora Jánová si v poslední době získává pozornost diváků coby ambiciózní a zákeřná Sylva Popelková v oblíbeném seriálu Slunečná. „Myslím, že tím, co moje postava dělá a jak se projevuje, má svůj výrazný charakter, skoro až moc,“ říká o seriálové Sylvě její představitelka, která původně vůbec nepochází z herecké branže.

Psaní a ženská práva

„Než jsem se dostala k hraní, dělala jsem toho docela dost,“ svěřuje se. „Například asistentku režie nebo jsem pracovala v centru sociálních služeb v projektech, které se snažily zapojit lidi bez domova zpět do systému, či naposledy v castingové agentuře.“ Ani tak to zdaleka není všechno, Bára léta píše vlastní scénáře ke krátkým filmům nebo divadelním hrám.

Kromě toho si založila se svou kamarádkou produkční agenturu. A to, že si dvě ženy založily firmu, vidí v byznysu jako plus. „Já myslím, že je to velmi pozitivní. Jsme víc vidět, lidé na nás reagují dobře a možná je to i víc zajímá. A ve filmovém světě, hlavně v cizině, se nyní ve větší míře prosazují ženy," zamyslela se herečka v rozhovoru pro Prima Ženy. Přemýšlí i nad rovnoprávností. „Mrzí mě, že se to v dnešním světě vůbec musí řešit. Že se musí bojovat za rovnoprávnost. Měli bychom být už někde daleko jinde a řešit jiné problémy, abychom vůbec přežili a zachránili planetu. Ono všechno souvisí samozřejmě se vším. Jen prostě kroutím hlavou nad tím, co občas dokážeme vymyslet. Rovnoprávnost by měla být na denním pořádku," říká a upozorňuje na klimatickou krizi.

„Sázím stromy v rámci iniciativy Sázíme budoucnost, s tím souvisí tak trochu i to, že nyní chystám kolekci pánských mikin a triček, z jejichž prodeje půjde část výtěžku právě zase na sázení stromů.“

Sociální sítě jako deníček

Krom toho na sebe divákům prozradí, že nejvíce dokáže pobavit sama sebe, a sice každý den trochu. Nárůst popularity a zájmu o svoji osobu díky účinkování ve Slunečné prý pozoruje hlavně na sociálních sítích. „Protože do toho vstoupila karanténa, pak roušky, navíc jsem změnila účes, zůstávám tak trochu inkognito,“ popisuje herečka, která se díky oblíbenosti seriálu Slunečná může klidně stát influencerkou. Spravování sociálních sítí věnuje hodně času, ale i to ji prý baví. „To jsou takový kravinky, trochu deníček, trochu blog.“

Seriál Slunečná sledujte každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě nebo právě teď on-line v exkluzivních předpremiérách v iPrima Videopůjčovně:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.