Celebrity

11. října 2022 22:00

Josef Šťastna

Smutný odchod Jessicy Fletcher: Angela Lansbury zemřela ve spánku

Ve věku 96 let zemřela herečka Angela Lansburyová, která se proslavila jako amatérská vyšetřovatelka Jessica Fletcherová v detektivním seriálu To je vražda napsala. Herečka byla třikrát nominovaná na Oscara.

Agentura Reuters uvedla, že o odchodu známé a oblíbené herečky informovala nejbližší rodina. Angela Lansburyová zemřela ve spánku pouhých pět dnů před svými 97. narozeninami.

„Děti Angely Lansburyové nám se zármutkem oznamují, že jejich matka zemřela pokojně ve spánku doma v Los Angeles dnes – v úterý 11. října 2022 v 1:30 ráno. Pouhých pět dní před jejími 97. narozeninami,“ uvedla rodina v prohlášení pro novináře a veřejnost.

Pyšná Britka a rodačka z Londýna byla známá nejen na televizních obrazovkách, ale také předváděla fenomenální komediální umění na divadelních prknech. Za svůj život získala pět cen Tony, poslední ocenění obdržela v roce 2009.

Britská královna Alžběta II. ji v roce 2013 vyznamenala za zásluhy šlechtickým titulem Dáma britského impéria.

Na Oscara byla Angela Lansburyová nominována hned třikrát, v roce 2013 pak od Americké akademie dostala alespoň čestné ocenění.

Nedávno bohužel zemřela také herečka Anne Hechová:

Podobné články

Sdílejte článek
Štítky Londýn spánek Los Angeles herec Ceny Oscar Angela Lansbury Jessica Fletcher To je vražda napsala

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 6. 2024

Usmívejte se dnes na svět, Berani. Buďte vděční za věci, které máte, a za lidi kolem sebe. Umocněte v sobě příjemný, hřejivý pocit a šiřte tuto lásku mezi ostatní. Toto je pro vás velmi expanzivní období, ve kterém můžete dosáhnout poměrně hodně, pokud se do toho pustíte. Vyzařujte svou pravou povahu každou buňkou svého těla a sledujte, jak se vám naskýtají příležitosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.