7 rad, jak se zbavit pneumatiky kolem pasu

7 rad, jak se zbavit pneumatiky kolem pasu

Rozložení tělesného tuku mají na svědomí naše geny. Zatímco ženám se ukládá především na stehnech, bocích a hýždích, muži mají sklon k rostoucímu bříšku. Vlivem nezdravého a stresujícího životního stylu se ale nelichotivá pneumatika může objevit u každého bez rozdílu pohlaví i věku.

Nemůže za ni ale jen větší bříško – tuk se rád uvelebí také na bocích i na zádech a pak vzniká nenáviděný „muffin top“ – převis nad lemem kalhot.

Do pneuservisu tělo bohužel zavézt nejde. Pokud se chcete tukových zásob kolem pasu zbavit, zkuste dodržovat následující pravidla:

Nehladovte

Když chcete zhubnout rychle a uberete si moc jídla naráz, tělo se vyplaší a místo toho, aby se tuku zbavovalo, si ho bude střežit jako poklad. Kalorie ubírejte postupně, nehladovte, jezte pravidelně a po malých dávkách.

Pijte vodu

Když nebudete dost pít, nebudete ani hubnout. Při dehydrataci má organismus tendenci zadržovat vodu tam, kde je to jen možné – a oblast kolem pasu je skvělým zásobníkem. Nedělejte proto ze sebe velblouda a neschraňujte vodu v podkoží, raději ji tělu dopřejte zvenčí a uvidíte, že se bříško rázem zmenší.

Buďte v klidu

Stres je viníkem číslo tři (prvním je strava a druhým fyzická neaktivita). Naučte se pravidelně relaxovat, nenechte se rozhodit drobnými nezdary a nezapomeňte ani na to, že je velmi důležité ventilovat průběžně svoje emoce, a to nejen ty pozitivní! Mnohdy člověk polyká křivdy do břicha a tíhu světa nese na svých bedrech – symbolicky tloustne pak právě tam.

Nesolte

Solíme moc. Sůl je už v potravinách přirozeně obsažená a vůbec není nutné je dosolovat. Ano, solená jídla mnohem lépe chutnají a ano, sůl se podílí na zadržování vody v těle, vysokém krevním tlaku, horší funkci ledvin i na hromadění tuku v centru těla.

Běhejte

Tuk se nejlépe pálí, pokud se hýbete aspoň 30–40 minut v aerobním pásmu vaší tepové frekvence. Běhání je proto ideální pomocník – nejenže dokáže pálit tuk rychlostí blesku, ale také je přirozené. Nic kromě svých nohou k němu nepotřebujete a je zcela zadarmo.

Cvičte vzpory

Klekněte si na podložku a ruce opřete o předloktí. Pak natáhněte dozadu obě nohy a srovnejte tělo tak, aby kotníky, boky a ramena tvořily přímku. Vydržte aspoň 20 vteřin a pak povolte. Vzpory zpevní celý střed těla, posílí paže a jsou jako dělané na faldíky na spodní části zad.

Podívejte se ve videu na další cviky na posílení břišních svalů.

Důvěřujte procesu

Ani Řím nebyl postavený za jediný den. Proto buďte trpěliví a vytrvalí – dobře jezte, cvičte a odpočívejte, s nikým se nesrovnávejte, nevzdávejte se a uvidíte, že to tuk časem vzdá.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.