zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak zkombinovat cvičení, když chcete: zhubnout, zpevnit svaly, zbavit se stresu

Jestli chcete dosáhnout svého cíle, necvičte jen tak bez rozmyslu
Autor: Thinkstock Jestli chcete dosáhnout svého cíle, necvičte jen tak bez rozmyslu
anna kopečková , Vydáno: 11.12.2015
Začněte tím, že se sami sebe zeptáte, čeho vlastně chcete dosáhnout. Je velký rozdíl, zda potřebujete zhubnout 5 a víc kilogramů, zda máte v úmyslu svou postavu „jen“ doladit a zbavit se posledních 2 - 5 kil, jestli chcete nabrat svalovou hmotu, zbavit se stresu nebo si jen udržet kondici.

reklama

Druhá otázka je otázka času, peněz a zdravotních omezení. Rozmyslete si, kdy budete cvičit, kde i s kým, ale také zvažte, jestli zvolený druh zátěže dlouhodobě zvládnete.

Sestavte si seznam sportů či pohybových aktivit, které máte rádi, jsou pro vás dostupné a finančně i časově přijatelné. Pak je začněte kombinovat podle následujících pravidel a budete mít jistotu, že pro dosažení výsledků děláte maximum:

Silový trénink 

ThinkstockPhotos-459942753 Foto:

Jednu svalovou skupinu posilujte maximálně obden, aby měla všechna zatížená svalová vlákna dost času na regeneraci. Pokud vás ještě třetí den po tréninku svaly bolí, nechte jim odpočinku víc, doplňujte živiny a nebraňte se ani doplňkům stravy, jako jsou například aminokyseliny BCAA. Můžete posilovat i denně, ale cvičení si rozvrhněte tak, abyste každý den posilovali naprosto odlišné partie těla. I při denním tréninku zařaďte alespoň jeden den volna. Nezapomínejte, že posílené svaly je nutné důkladně protáhnout (třeba jógou), a že aby byly svaly vidět, je nutné zbavit se podkožního tuku pomocí jídelníčku, aerobního či intervalového tréninku.

Aerobní trénink

ThinkstockPhotos-160587440 Foto:

Aby fungoval, musíte prodlužovat jeho trvání nebo posupně zvyšovat intenzitu. Aerobní cvičení má schopnost při správném provedení spalovat podkožní tuk, ale také posiluje kardiovaskulární systém a zbavuje nás stresu. Abyste hubli, je nutné cvičit nejméně 3 hodiny týdně. Běhat, jezdit na bruslích nebo na kole můžete ale klidně denně. Pokud holdujete kardio aktivitám, dejte si pozor na pálení svalové hmoty - aerobní trénink doplňte minimálně 1 x týdně posilovnou a nevynechávejte kvalitní stravu.

Intervalový trénink

hiitSlide2 Foto:

Tento typ tréninku je výborný pro zbavování se nežádoucích tukových zásob i vyrýsování svalů. Není nutné ho provádět denně - když ho zkombinujete se silovým tréninkem, svaly mnohem dřív vyniknou a v případě, že jím doplníte aerobní cvičení, popoženete metabolismus a zabráníte stagnaci.

Body & mind

ThinkstockPhotos-482233319 Foto:

Jóga, pilates a podobné sporty se zdají být nenáročné. Opak je však pravdou. Izometrické cvičení (ve výdrži) pořádně potrápí a překvapí vaše svaly, díky protahování budou štíhlejší a delší a soustředění se na každý pohyb a na dech odpojí vaši hlavu od každodenních starostí. Zkuste takové cvičení zakomponovat do vašeho plánu alespoň 1x za dva týdny a vaše tělo vám bude nesmírně vděčné.

Zdroj: Fithall.cz

Fithall banner 5 Foto:

Pravdy a mýty o posilování břicha

O posilování břišních svalů toho bylo napsáno už hodně. Jelikož je ale opakování matkou moudrosti, není vůbec na škodu připomenout hlavní zásady procvičování středu těla, a také vyvrátit některé s břichem spojené mýty.

Nelze hubnout tuk jen z břicha

Nelze hubnout tuk jen z břicha

Distribuce tukových zásob v lidském těle je dána geneticky. Při redukování hmotnosti se nemění počet tukových buněk, pouze jejich velikost. Lidé si často stěžují, že při hubnutí jim zeštíhlí ruce, nebo se zmenší prsa, ale břicho či hýždě si zarputile drží své oblé tvary. To je dáno tím, že v určitých tělesných partiích je tukových buněk méně a jinde bohužel více. Pokud patříte k těm, kterým se tuk usídlil v pase, nic nevzdávejte, snažte se naopak o to usilovněji.

Může to potkat i vás...

7 rad, jak se zbavit pneumatiky kolem pasu

Na první pohled to působí jako pouhé protahování, ale jde o velmi účinné cvičení

Chcete mít ploché břicho a pevné štíhlé svaly? Vytvarujte si postavu pomocí jógy

reklama

Související témata: posilování , svaly , hubnutí , aerobní cvičení , spalovat tuky

reklama

Přečtěte si také

reklama