Celebrity

5. prosince 2022 18:35

Karolína Oehmová

Stojka i rozštěp. Karel Janeček ukázal, že nepatří do starého železa

K tabuli! s Karlem Janečkem

Českému matematikovi boj o Hrad zatím nevyšel, jako artista by ale ihned mohl nastoupit do cirkusu. Karel Janeček (49) to ukázal v dalším díle zábavné talkshow, kde si hlavní slovo berou děti.

Jsou bezelstné, prostořeké a mají záludné otázky. Dospělí vědí, jak náročné je odpovídat na zdánlivě jednoduché dětské dotazy. V předešlých dílech unikátní talkshow K tabuli! se představili Josef Středula (55), Danuše Nerudová (43) a Petr Pavel (61). Nyní si děti k tabuli pozvaly Karla Janečka, v době natáčení kandidáta na prezidentský post.

Poté, co před dětmi vyšvihl perfektní stoj na rukou, se dal Janeček do vyprávění: „Jako dítě jsem si myslel, že jsem nešikovný. Rodiče to tak nějak říkali – že já jsem ten chytrý a o rok mladší bratr je ten šikovný. A tak jsem si myslel, že jsem hrozné nemehlo. Začal jsem cvičit, až když mi bylo čtyřicet, dělám sportovní gymnastiku,“ popsal své začátky Karel Janeček a za výrazné podpory dětí přidal gymnastické prvky jako rozštěp, hvězdu a rondát.

Děti mu nerozuměly, a tak se ohradily

„Určitě je dobré propojovat racionální myšlení, intuici a emoce. A nejenže je to dobré, ale je to i obrovská synergie, je to ta největší síla. Potom dokážeme nejvíc,“ rozmluvil se v další debatě Janeček. Do jeho řeči se však přihlásila žačka s prosbou: „Mohl byste, prosím, s námi mluvit bez cizích jazyků? Mluvíte trochu jako na vysoké škole, třeba to slovo ‚synegrie‘ a tak.“ Janeček si situaci během natáčení talkshow K tabuli!, kterou uvidíte ve čtvrtek večer na Primě, uvědomil. „Aha, dobře, pokusím se,“ slíbil a cizí slovo se snažil přiblížit dětem ještě jednou matematicky a česky.

Děti pak zajímalo, jaký dobrý skutek naposledy udělal. „Asi pro svého šestnáctiměsíčního syna, který měl absces, zánět v krku, a museli mu ho operovat. Bylo to nečekané a já jsem s ním samozřejmě byl v nemocnici celou noc,“ popsal dobrý skutek podle svého. „A kdybych měl říct dobrý skutek pro všechny, jsem přesvědčen o tom, že je to moje kandidatura a to, co se snažím podnítit v lidech. Abychom vnímali, že rozdílnost, i názorová, je to největší bohatství,“ vysvětlil Janeček.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 7. 2024

Berani, duchovní záležitosti by vás mohly velmi zajímat. Možná se budete chtít ponořit do metafyzických studií a meditací, ale pracovní nebo rodinné povinnosti by vám mohly bránit v uskutečnění těchto přání. Nenechte se tím zklamat. Místo toho se soustřeďte na všední povinnosti a dokončete je. Pak můžete přejít ke skutečně fascinujícím záležitostem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.