Děti přiměly Petra Pavla k dávné vzpomínce. Sestru málem udusil rohlíkem

K TABULI! (3) - upoutávka

Děti jsou bezelstné, přesto kladou záludné otázky. Že není snadné na jejich dotazy odpovídat, pocítil během natáčení zábavné talkshow i kandidát na prezidenta Petr Pavel. K tabuli se před ním postavili také Josef Středula a Danuše Nerudová.

Do třetice si děti k tabuli pozvaly Petra Pavla. Jako muž, který velel vojenským oddílům, by se neměl dostat do úzkých. „Přece jen už si tou druhou světovou válkou prošel, ten si bude vědět rady,“ zamýšlel se před jeho příchodem malý chlapec. Jaká ale bude realita? Zná ještě vzorec kyseliny sírové? A jak zareaguje, když se dozví, že si jeden z mladších žáků googluje budoucnost a je podle svých slov závislý na sociálních sítích? Bude si i v takové chvíli vědět rady?

Děti opět svého hosta nešetřily. Zajímaly se například o to, co má v plánu změnit, kdyby se stal prezidentem. „Prezident není ten, kdo stojí někde na vrcholu podstavce nebo nahoře na hradě ve skleněném paláci. V demokracii je první mezi rovnými, takže by měl zůstat nohama na zemi. Podstatné je, aby neseděl v Lánech nebo na Hradě, ale aby byl aktivní prezident, který bude mezi lidmi, bude konat a bude hovořit o tom, co je potřeba. To proto, aby to lidé slyšeli, a ne aby žili ve strachu a zmatku, protože nevědí, co se děje a co je čeká, a nechali se kvůli tomu ovládat těmi, co jim budou dávat krásné sliby, ale pak nebudou schopni je naplnit,“ popsal svůj pohled na post hlavy státu Petr Pavel.

Než stihl vydechnout, následovaly další dotazy. Mezi nimi padla i milá otázka na nejhezčí vzpomínku z dětství. „Asi když se mi narodila sestra. Představoval jsem si, že potom, co ji maminka přinese z porodnice, už si s ní budu moct hrát,“ vzpomínal Pavel v talkshow K tabuli!, kterou uvidíte ve čtvrtek ve 22:45 na Primě, a dodal: „Měl jsem tehdy jako oblíbenou pochoutku obyčejný rohlík, a protože jsem si myslel, že malé miminko musí mít stejné radosti, jako mám já, když jednou hodně brečela a měla otevřenou pusu, nacpal jsem jí tam ten rohlík, abych jí udělal dobře. Ono to ale zafungovalo spíš jako špunt. Maminka mi pak musela vysvětlit, že takhle se miminka nekrmí, a já jsem byl moc rád, že to přežila,“ popsal dnes už úsměvnou rodinnou historku se šťastným koncem.

Řeč ale přišla také na méně veselé vzpomínky. Když se žáci pídili po tom, za co se v životě nejvíce stydí, Petr Pavel se zamyslel. „No toho by bylo…“ prohodil a upřímně se pustil do vysvětlování: „Rozvedl jsem se. To se stane, ale člověk to někdy považuje za svoje selhání. A hlavně mě to mrzelo kvůli synům.“ V neposlední řadě pak děti prověřily Pavlovy jazykové znalosti a vyzkoušely si na vlastní prut sílu pospolitosti NATO.

Sdílejte článek
Štítky vzpomínky FTV Prima NATO otázky Danuše Nerudová Petr Pavel Josef Středula děti talkshow kandidát na prezidenta K tabuli!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.