Kandidátka na prezidentku Nerudová by na Hrad jezdila tramvají. Bydlet tam ale nechce

K TABULI! (2) - upoutávka

Žáci pražské Základní školy Olešská se tentokrát v unikátním licenčním pořadu ptají kandidátky na prezidentku Danuše Nerudové. A servítky si při tom rozhodně nebrali. Co byl její největší průšvih ve škole? Ví, kdy v hokeji nastane zakázané uvolnění? Umí vysvětlit, jak vzniká inflace? A zahraje z fleku na klavír pro celou třídu? I to musela dětem zodpovědět a prokázat. Výsledek netradičního rozhovoru sledujte 24. listopadu ve 22:45 na Primě v zábavné talkshow K tabuli!

Jsou bezelstné, přesto mají záludné otázky. Děti. Kdo je má, ví, jak těžké někdy je odpovídat na jejich zdánlivě jednoduché otázky. Pocítí to i kandidáti na prezidenta. Bystrému pohledu žáků ve třídě jen tak neuniknou ani je snadno neobalamutí.

V prvním díle unikátní talkshow K tabuli! se postavil Josef Středula. Nyní si děti K tabuli! pozvaly Danuši Nerudovou. Jako máma dvou synů a navíc učitelka má možná v komunikaci s dětmi jistou výhodu. Když ale přijde na otázky ohledně pražské hromadné dopravy, hokeje nebo LGBT+, bude si vědět rady?

Školáci se ptají na inflanci

Děti sledují aktuální dění, a tak se rovnou zeptaly, jak to je s tou inflací. Jak vzniká? A umí vůbec Nerudová vysvětlit, co inflace je? „Chodíte nakupovat? Kolik stála kostka másla loni? Nějakých 40 korun. A kolik stojí letos? Přes 60? Tak tomu zvyšování cen se říká inflace. A ten, kdo bojuje s inflací, je u nás nejen vláda – třeba tím, že škrtá nějaké výdaje – ale i Česká národní banka. Ta s inflací bojuje tím, že zvyšuje úrokové sazby. Snaží se vlastně o to, aby se zdražily úvěry, aby si lidé tolik nepůjčovali, tím nešlo tolik peněž do ekonomiky – a inflace nebo cenová hladina se tím stabilizuje,“ vysvětlovala Nerudová.

Prezidentka v MHD

Dva žáci kandidátku na prezidentský post seznámili se svou oblíbenou kratochvílí – rádi jezdí po škole MHD po Praze, je to jejich koníček. „Kdybyste se stala prezidentkou, jezdila byste třeba i MHD?“ ptali se dál zvídaví školáci. „Určitě! Jezdila bych tramvají, to je přece úplně normální. Je to o tom, jestli se chcete potkávat s lidmi. A vy chcete, i přestože jste prezident, být úplně normální, nebo nechcete?“ překvapila svou odpovědí.

Na hradě bydlí král

Mladou žačku zajímala i první věc, kterou by jako česká prezidentka Nerudová změnila. „Jako první věc bych udělala to, že bych odstranila zátarasy na Pražském hradě, aby tam všichni, kteří chtějí, mohli jít. Myslím, že Pražský hrad patří všem a má být volně přístupný. Určitě bych tam ani nebydlela, protože si myslím, že na hradě bydlí král, ne prezident. Ten má bydlet třeba někde v domku nebo v bytě – a na hrad má chodit do práce,“ dodala ke své odpovědi.

Děti také prověřily jazykové znalosti Nerudové a to, jakou má střelu na branku.

Celý dětský křížový výslech sledujte 24. listopadu ve 22:45 na Primě v pořadu K tabuli!

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima Danuše Nerudová inflace Josef Středula Pražský hrad Praha kandidatura kandidát na prezidenta talk show

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.