Poslední scéna pro mě byla deprimující, říká Jana Švandová

Salon Olgy Drozdové v primáckém seriálu Svatby v Benátkách nemá jen šťastné klienty, kteří mají v plánu strávit společných několik desítek let. V posledním dílu jste mohli vidět jednu hodně smutnou událost.

Olga (Petra Hřebíčková) a její kolegové uspořádali setkání pro smrtelně nemocnou Anitu Sušerovou (Jana Švandová). Přišli na něj všichni, které měla oblíbená „Suši“ ráda. Věděla, že se blíží její konec a chtěla, aby si ji pamatovali právě takto – krásnou, veselou, roztančenou. A ona si svůj poslední mejdan užila do poslední vteřiny. Zatančila si svatební tanec, jen pro ni zazpíval Martin Maxa, spolu s kouzelníkem vyčarovala holoubka, kterého pak pustila do nebe.

V dnešním díle uvidíte, že Milánek už o Anitu přišel. Scénu, kdy Anita umírá sice divák přímo neuvidí, nicméně velkou bolest člověka, který právě přišel o lásku svého života, zahrál perfektně Václav Noid Bárta. Toho najde brzy ráno na lavičce Filip, jež vůbec netuší, co se stalo. Milánek mu to prozradí.

Jak se natáčí poslední momenty života?

Jak se ovšem hrála poslední scéna Janě Švandové, kdy věděla, že jsou to definitivně poslední momenty života její seriálové postavy?

"O natáčení této scény se mi těžko mluví, bylo to pro mě dost deprimující. Anita si uměla život užít, každou jeho vteřinu. Její život byl i přes tragický konec krásný. Nežila zbytečně a přesto, že věděla, že se blíží její konec, nevzdávala se, naopak si dokázala i poslední dny užít nejvíc, jak mohla. Symbolem života pro ni byla bílá holubička, kterou pak pustila do nebe. Přála bych všem, aby měli její životní vitalitu a dokázali život vnímat tak, jako ona,“ říká o své seriálové postavě její představitelka Jana Švandová.

Pro Janu Švandovou šlo o poslední natáčecí den. Když byl proto obraz dokončen, štáb v čele s režisérem Petrem Slavíkem Janě Švandové zatleskal a poděkoval jí za spolupráci.

Svatby v Benátkách uvidíte každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.