Vášnivá Libuše Drozdová se realizuje ve svém synátorovi

Hana Gregorová představuje Libuši Drozdovou

Libuše Drozdová tvrdí, že v životě milovala pouze dva muže – svého manžela Aloise a Čechova. Ruská literární klasika a umění vůbec, to je pro Libuši slast, kterou si dopřává po vydatných doušcích pravidelně každý den. Jakoby snad ani nepatřila do malebného statku, kde žije se svým manželem.

Popsat jedním slovem Libuši Drozdovou? Vášnivost. Libuše vášnivě přijímá nejen umělecké vjemy, ale život sám o sobě. Je to matka dvou dospělých dětí Olgy a Ivana, herce, který se realizuje úspěšně i neúspěšně v pražských divadlech. Její svět je umění, čas strávený vařením a domácími prácemi přepočítává na množství knih, které by za tu promarněnou dobu mohla přečíst. Ráda se nechá kolébat stránkami těch největších literárních klasiků, kteří dokážou i na malebném statku, kde Libuše žije, vytvořit zcela jiný vesmír plný dramat a lásky. A taková je i ona, přestože už má dávno věk dospělé ženy. Miluje dramata, hlavně ta, která se týkají lásky a mužů obecně.

Je manželkou muže, který na rozdíl od vůně stránek preferuje těžkou vůni země. Alois, s nímž žije už několik desítek let, nemůže být odlišnější. Zatímco Libuše miluje svět fantazie a vysokého umění, on dává přednost své luxusní králíkárně, kde se stará o výstavní šampiony. Knihami by tak maximálně podložil králíkárnu.

Přesto jsou ti dva dvojice, která má pořád jiskru, protože třecí plocha mezi jejich dvěma naprosto rozdílnými světy je převeliká. Stejně jako u ostatních párů je spojuje společný život na statku, láska, ale i jejich dvě děti a vnoučata.

Ivánek bude tím nejlepším hercem na světě

Libuše je maminkou hlavní postavy seriálu Olgy (Petra Hřebíčková) a Ivana Drozda (Jiří Dvořák). Život Olgy ji jako správnou matku snažící se o to, aby její dcera byla šťastná, znervózňuje. Neustále se strachuje, že se nikdy nevdá, a do jejího života se snaží zasahovat, potají zjišťuje, jak je na tom Olgy milostný život. Zatímco u Ivánka, syna, který se rozhodl vydat do nejistých hereckých vod je spokojená, přestože ten je dost často zosobněním pořekadla "má hlad jako herec".

Libuši Drozdovou si zahraje neméně živelná Hana Gregorová, která je stejně rázná jako její postava. Vztah ke svému problematickému synovi Ivanovi, jenž se neustále topí v dluzích, popisuje zcela jasně:

"Libuše žije stále divadlem a realizuje se ve svém synovi Ivánkovi, který je momentálně neúspěšný herec, ale já pořád věřím, že jednoho dne budeme mít doma na poličce třeba deset Thálií."

Víra v Ivana je pro Libuši hnací silou, výrazně mu nadržuje. Hana Gregorová má sama dvě děti, dceru a syna, kterého všichni dobře známe, ona sama však tvrdí, že podobnost s Libuší nevidí vůbec žádnou:

"Ale to víte, každý herec se snaží postavu, kterou scenáristé napsali, oživit, takže v ní určitě najdete něco z mého temperamentu a humoru, které jsme se snažila figuře dát," vysvětluje.

Paní Drozdová se kolikrát dokáže jako matka ocitnout opravdu na špatných místech:-)

Redaktorka: Petra Kloidová

Kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.