Už se vidíte u oltáře? Hlavně netlačte na pilu!

Většina žen by se vdávala třeba hned. I když říkají, že se vdávat nechtějí, nevěřte jim to. Každá sní o svatbě, každá se vidí v bílých závojích. Máme to zkrátka v sobě a jen tak se toho nezbavíme.

Ale pozor! Muži jsou bytosti z jiné planety, a tak si nelze myslet, že to vidí stejně. Je tomu přesně naopak. O ženění dost často vůbec nestojí anebo ho odkládají. A pokud je budete přemlouvat, budou se cítit jako lovná zvěř a také se tak chovat: kličkovat, couvat, uhýbat a utíkat.

Co se to děje?

Do manželství se žene čím dál méně lidí – zatímco v roce 1990 uzavřelo sňatek bezmála 91 tisíc lidí, o pět let později už jen 55 tisíc lidí. Od té doby toto číslo pořád klesá. Je to trend, nebo co se to s manželstvím děje? Na popularitě mu rozhodně nepřidává ani vývojová křivka rozvodů. Přibývá jich. Od roku 2001 tak končí zhruba polovina legitimních vztahů. Nepřeje jim ani moderní doba, která nabízí neomezené možnosti, co se týká cestování či budování kariéry. Zbývají tedy ženám toužícím po starosvětském rodinném životě skutečně jen oči pro pláč?

To nejhorší, co můžete udělat

"Proč bych se měl ženit, když je na světě tolik nádherných dívek? Proč se tedy vázat jen na jedinou?" Tohle vám poví nezadaný mladík, který ještě neví, co je to skutečná láska. Jakmile se ovšem muž zamiluje, úhel jeho pohledu se pochopitelně mění. Často se ale nemění natolik, aby poklekl a požádal svou vyvolenou o ruku. To nejhorší, co můžete v takové situaci udělat, je nervovat se a čekat, kdy už konečně odněkud vyčaruje krabičku se zásnubním prstýnkem. Když se totiž stále nic neděje, jste víc a víc nervózní, což žádnému vztahu samozřejmě neprospívá.

Svoboda nade vše

Nechce-li se ženit, neznamená to, že by vás neměl rád. Muži si cení svou svobodu nade vše, a to i v situaci, kdy jsou zamilovaní. Užírat se nejistotou a zoufale čekat na pokleknutí je cesta, která vede do pekla. Na druhou stranu je přirozené, že nejste právě nadšená. Zhrzenost, pocit křivdy a nespravedlnosti, zklamání, pochybnosti, vztek: je přirozené, že se ve vás perou tyto emoce. Zvlášť jste-li patřičně romanticky založená a o princi, který vás povede k oltáři, jste snila prakticky od narození.

Zkuste jinou taktiku

Pokud jste vy dva skutečně to, čemu se říká vážná známost, žijete spolu roky a plánujete založení rodiny, zkuste se vydat na opatrné výzvědy, s důrazem na slovo opatrné. Možná jste narazila na opravdu zatvrzelého milovníka svobody, kterého rozhodně nezvikláte nářky nad tím, že jste ze všech kamarádek ta poslední svobodná. Zkuste jinou taktiku: prohlašte, že vlastně ani pro vás není veselka zas tak důležitá. A vzápětí prožijte dobrodružný víkend s kamarádkami. To by v něm mohlo probudit jisté podezření vedoucí ke snaze si vás nakonec přece jen pojistit sňatkem. A pokud ne, je třeba se smířit s tím, že svatební zvony nezazvoní, ale i tak budete žít spolu. A to přece není málo, že?

-EM-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.