Celebrity

28. července 2022 06:00

David Laštovka

Alena Antalová žila s Berouskem a kočovala s cirkusem. Životní lásku ale našla jinde

Nestárnoucí herečka Alena Antalová, která slaví 50. narozeniny, má za sebou zajímavou minulost. Krátce nato, co v roce 1999 získala cenu Thálie, stala se ženou z maringotky a tři roky kočovala s cirkusem.

Mohla za to láska. Zamilovala se do Jiřího Berouska, ředitele slavného cirkusu, a jezdila s ním po všech štacích. „Bavilo mě to. Ráda cestuji, asi je ve mně trochu z té cikánské kočovné duše. Bylo to úžasné,“ zavzpomínala Alena Antalová pro Deník. Herectví šlo tehdy stranou. Cirkusu se naplno oddala a dělala v něm všechno to, co bylo zrovna třeba. Prodávala vstupenky, hrála v cirkusové kapele na klavír nebo prodávala popcorn.

Vztah s Berouskem trval tři roky. Rozešli se ale v dobrém a dodnes se rádi vidí. „Najednou se mi strašně zastesklo po divadle, až se mi žaludek sevřel. Jirka se mnou nemohl odejít, jako jediný syn měl zodpovědnost, ani jeden trénink se zvířaty nevynechal. To se mi na něm právě líbilo, chápala jsem, že tu tradici nelze jen tak přerušit. Tenkrát jsem ale neměla děti, tak to vyhrálo divadlo,“ svěřila se Alena Antalová v rozhovoru pro magazín Rodina.

S manželem otěhotněla měsíc po seznámení

Nejzásadnější životní okamžiky ji potkaly až po Kristových letech, kdy poznala svého budoucího manžela Josefa Juráčka, s kterým se jí narodily čtyři děti: Alenka, Maruška, Jeník a Elenka. Poprvé otěhotněla pouhý měsíc po jejich seznámení.

„Pravda je, že jsme to vzali hopem, ale nebylo na co čekat. Pepa podniká ve stavebnictví a seznámila nás moje kamarádka Veronika, u které dělal plot. Asi měsíc jsem poslouchala, jak je úžasný, pořád mě nutila, ať si ho jdu omrknout. Tak jí v jednu chvíli spíš z legrace povídám - dobrá, tak mi ho teda ukaž. Zrovna se to hodilo, protože jsem potřebovala odstěhovat sedačku. Pepík přišel i s tehdy čtrnáctiletým synem Pepíčkem, ti dva byli úžasně sehraní. Kluk měl zjevně v tátovi vzor, což mě tenkrát dostalo,“ prozradila herečka.

Manželův syn Josef je dokonce už otcem. „Pracuje v manželově firmě a už má malého Pepíčka. Začal brzy, manžel už je dědečkem a já vlastně taková poloviční babička,“ poznamenala s úsměvem Alena Antalová, jejíž herecký um si můžeme připomenout díky filmu Léto s gentlemanem, který v neděli 31. července od 20:15 vysílá TV Prima. Kromě ní v něm uvidíme například Jaromíra Hanzlíka, Lucii Vondráčkovou, Igora Bareše, Ivanu Chýlkovou, Terezu Kostkovou nebo Janu Bouškovou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.